DOLAR 32,5113 -0.02%
EURO 34,9910 0.25%
ALTIN 2.434,860,00
BITCOIN 21174560,85%
İstanbul
29°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
GEBKİM MTAL’DE MEZUNİYET HEYECANI
219 okunma

GEBKİM MTAL’DE MEZUNİYET HEYECANI

ABONE OL
16/06/2023 10:07
GEBKİM MTAL’DE MEZUNİYET HEYECANI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GEBKİM MTAL ilk mezunlarını verdi

GEBKİM Vakfı’nın kimya sektörünün geleceği olan gençlerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla eğitim hayatına kazandırdığı GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk mezunlarını verdi. GEBKİM MTAL’de düzenlenen mezuniyet töreninde duygu dolu anlar yaşandı.

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında proje okul olarak eğitim hayatına kazandırdığı GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okul-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olarak önemli başarılara imza atıyor. Türkiye ekonomisi ve ihracatının lokomotif sektörlerinden kimyanın geleceğinde söz sahibi olacak nitelikli elemanlar yetiştiren GEBKİM MTAL, ilk mezunlarını vermenin heyecanını yaşadı. LGS sınavı sonrası yaptıkları tercihlerle 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında nitelikli mesleki eğitimde ezberleri bozan vizyonu ile dikkati çeken GEBKİM MTAL’li olma fırsatını yakalayan 167 öğrenci bu yıl mezun oldu.

Kocaeli Dilovası’nda yer alan GEBKİM MTAL, öğrencilerini GEBKİM Kimya İhtisas OSB ve sanayi ile iç içe, teorik ve pratik uygulamaların birlikte kurgulandığı eğitim modeli, gelişmiş kimya ve endüstriyel otomasyon laboratuvarları, Pilot Üretim Tesisi, GEBKİM OSB firmalarında staj imkanları, Erasmus programları ile yurtdışında staj ve öğrenim imkanı gibi pek çok olanağın yanı sıra bireysel gelişimlerini destekleyen kültür, sanat ve spor etkinlikleri ile geleceğe hazırlıyor.

GEBKİM MTAL; Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, GEBKİM Vakfı yöneticileri, GEBKİM MTAL yönetimi ve öğretmenleri, öğrenci ve velilerinin katılımıyla düzenlenen mezuniyet töreni ile ilk mezunlarını yeni yaşamlarına uğurladı. Sevinç ve hüznün bir arada olduğu törende duygu dolu anlar yaşandı. GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Eralp Erdem, törende yaptığı konuşmada Cumhuriyetimizin 100. Yılında, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk mezunları olarak özel bir konumda olan öğrencilerinin mezuniyet sevincine tanık olmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyduklarını dile getirdi. Öğrencileri ve velilerini kutlayan Eralp Erdem, başarılar diledi. 

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Çelik de öğrencileri kutlayarak GEBKİM MTAL’de aldıkları kaliteli eğitimle en iyi şekilde sektöre ve hayata hazırlandıklarını söyledi. Tüm dünyayı saran pandemi döneminde uzaktan eğitimi de deneyimleyen öğrencilerin 4 yıl boyunca pek çok projede yer aldıklarını belirten Çelik, GEBKİM Vakfı’na destekleri için teşekkür etti.

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, kimya sanayinde örnek bir kümelenme ve kalkınma modelinin öncülüğünü yapan GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin, eğitim ve sağlık başta olmak üzere topluma fayda sağlayacak projelerde de öncü olduğunu söyledi. Bu amaçla kurulan GEBKİM Vakfı’nın kimya sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli mesleki eğitimle yetişmiş gençlerin sektörde istihdamını sağlamak amacıyla GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni eğitime kazandırdığını belirtti.

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören gençleri en iyi şekilde sektöre ve hayata hazırlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ifade eden Vefa İbrahim Aracı, “Eğitim ülkemizin ve sektörümüzün en öncelikli konuları arasında. Dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan, ülke ekonomisi ve ihracatının dinamosunu oluşturan kimya sanayimizin geleceğini temsil eden gençlerimizi gerek sanayinin ihtiyaçları gerekse Avrupa ve gelişmiş ülkeler seviyesinde bir mesleki eğitimle donatmalıyız. Kimya sanayindeki öncü rolümüzü eğitimde de sürdürmeyi hedeflediğimiz GEBKİM MTAL, öğrenci ve öğretmenlerine sunduğu imkanlarla örnek bir eğitim modeli ortaya koyuyor. Bundan 4 yıl önce GEBKİM ailesinin bir parçası olarak aramıza katılan öğrencilerimizin mezun olmalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm mezun olan öğrencilerimizi gönülden kutluyor, okulumuzun değerli yöneticileri ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. GEBKİM MTAL mezunlarının önünde geleceği çok parlak bir sektör var. Biz her zaman yanlarında olmayı sürdüreceğiz.  Hepsine başarılar diliyorum, yolları açık olsun” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r