DOLAR 32,8560 0.25%
EURO 35,1936 0.25%
ALTIN 2.451,05-0,27
BITCOIN 2164125-0,90%
İstanbul
27°

AÇIK

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

kurbanumraniye
127 okunma

Era Real Estate Türkiye, globaldeki gücü ile sahil bölgelerinde güçleniyor

ABONE OL
08/06/2022 09:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

191 yılında kurulan ve 6 kıtada, 39 ülkede, 3 bini aşkın ofis ve 40 binin üzerinde danışman ile hizmet veren Era Real Estate’in Türkiye ofisi, globaldeki gücünden ve bilinirliğinden yararlanarak sahil bölgelerinde güçleniyor.

Girişimci ve fütürist kimliğiyle tanınan Alphan Manas, Ekim 2020’de Ülke Başkanı olduğu Era Real Estate Türkiye’nin çalışmalarına ivme kazandırmaya devam ediyor. 2023 yılında 150 ofis ve 2000 danışmana ulaşmayı hedefleyen Era Real Estate Türkiye, böylece Türkiye’de ilk 3 emlak markasından biri olacak. 6 kıtada, 39 ülkede, 3 binin üzerinde ofis ve 40 bini aşkın danışman ile hizmet veren Era Real Estate’nin globalde, özellikle Avrupa’daki bilinirliğinden yararlanan Era Real Estate Türkiye ofisi, sahil bölgelerinde güçleniyor.

Era Real Estate Türkiye Ülke Başkanı Alphan Manas, Era Real Estate’nin şu anda, Türkiye genelinde 30 şube ile hizmet verdiğini, 2021 sonunda bu rakamı 40’a, 2022’de 100’e, 2023’te ise 150’ye çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

Şubelerinin ağırlıklı olarak Ege, Akdeniz, Doğu Akdeniz’de yer aldığını dile getiren Manas, o bölgelerin çok hızlı gelişen, gayrimenkul fiyatlarının en çok arttığı bölgeler olduğunu söyleyerek, konut talebine bağlı olarak, franchise talebinin de arttığını ifade etti.

Franchise’da hedef ana caddeler

Özellikle istenilen franchise lokasyonlarının İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere, tüm illerde ana caddeler olduğunu dile getiren Manas, franchise almak isteyenler için Era’nın sahip olduğu avantajları şöyle özetledi: “Franchise almak isteyenlerin yabancı bir firmayı tercih etmesi daha doğru olur. Çünkü yurt dışı kaynaklı bir firmanın özellikle hem eğitim hem prosedürler hem de kolaylık anlamında bir desteği var. Bu sektörde yabancı firma sayısı şu anda Türkiye’de 3. Biz de onlardan biriyiz. Bizim şu avantajımız var; biz daha yeniyiz. Dolayısıyla istediğiniz herhangi bir bölgede rahatlıkla franchise verebiliyoruz. Diğer firmalarda biraz daha zor olabiliyor, daha yaygın oldukları için. Bu bizim için bir avantaj, hızlı büyümemizi etkileyecek bir durum.”

‘Yurt dışı kaynaklı olmamız avantaj’

Era’nın özellikle sahil şeridinde, tatil yörelerinde daha çok tercih edildiğini vurgulayan Manas, bunun nedeninin yurt dışındaki Türklerin Era’yı Avrupa’da çok iyi tanımaları olduğunu ifade etti. Era’nın Avrupa’da çok güçlü olduğuna değinen Manas, sadece Fransa’da 400’ün üzerinde Era olduğunu kaydetti. Bu durumun, marka bilinirliği yüksek olduğu için franchise alma isteğini artırdığına dikkat çeken Manas, Türkiye’de diğer markalara nazaran daha çok yayılmış, tanınan bir marka olmayı hedeflediklerini bildirdi.

‘30 farklı eğitim ile franchise’larımızın hep yanındayız’

Franchise ile ilgili detaylı bilgiler paylaşan Manas, sözlerini şöyle sürdürdü: “Franchise giriş bedeli 2021 yılı için 100 bin-50 bin TL arasında. Royalty bedeli gelir üzerinden yüzde 6+3. Yurt içi yüzde 6, artı yurt dışı yüzde 3. Biz franchise’larımızın her zaman yanındayız. Era ile ilk olmanın avantajını yaşayacaksınız. Franchise geliştirme hizmetlerimizden faydalanabileceksiniz. Yine kaliteli bir network, bir diğer avantajımız. Yabancı kökenli firmaların en büyük avantajlarından. Era Real Estate Akademi ile 30 farklı eğitimden faydalanabilecek, sürekli eğitim alabilecek, kendinizi geliştirebileceksiniz. Ayrıca Era Real Estate Türkiye’nin sağladığı pek çok önemli destekten yararlanabileceksiniz.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r