DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21602421,12%
İstanbul
18°

AÇIK

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

EGİAD’dan Gelecek İçin Sürdürülebilirlik Zirvesi
599 okunma

EGİAD’dan Gelecek İçin Sürdürülebilirlik Zirvesi

ABONE OL
20/11/2022 22:11
EGİAD’dan Gelecek İçin Sürdürülebilirlik Zirvesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küresel iklim krizinin yarattığı olumsuz etkilerin artışı, pandemi ile ortaya çıkan yeni riskler ve kaygılar sürdürülebilir iş dönüşümünü her zamankinden daha önemli kılıyor. Dünyada iklim değişikliği ile mücadele politikaları hız kazanırken, gündemin Türkiye’ye yansımaları, İklim Değişikliği Eylem Planı ve Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın getirdikleri yeşil dönüşümün artık kaçınılmaz olduğunu ortaya koyuyor.

EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği, Gelecek İçin Sürdürülebilirlik başlığı altında CK Architecture interiors Ana Sponsorluğu’nda 16 Kasım’da düzenlenen tam günlük bir zirve ile iş dünyası, dijitalleşme ve toplumsal dönüşümü tüm yetkin isimlerin katılımıyla masaya yatırıldı. İZQ’da gerçekleşecek zirve ile tüm sektörlerden önemli paydaşlar, dönüşümü harekete geçiren stratejileri, yatırımları, inovasyonları ve iş birliklerini kürsüye taşıdı.

Zirve öncesi bir değerlendirmede bulunan EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, etkinliğe 1 yıla yakındır hazırlandıklarını ve bu zirveyi ve çıktılarını çok önemsediklerini belirterek, “Global ve yerel iş dünyasının liderleri, sürdürülebilir büyümenin uzmanları, girişimciler, özel sektör temsilcileri, kamu sektörü, sivil toplum kuruluşları, akademi dünyası, gençler “Gelecek İçin Sürdürülebilirlik” teması ile değişim çağında başarılı bir geçiş için küresel yaklaşımları ve somut adımları o gün ayrıntılarıyla değerlendirecek. 16 Kasım’da yeşil dönüşümü konuşacağız. https://s4f.egiad.org.tr/program/ adresinden programın ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. EGİAD yaklaşık iki yıldır “Sürdürülebilirlik” ve “Dijitalleşme” teması kapsamında üyelerinin ve paydaşlarının bilgi ve farkındalığının arttırılması amacıyla farklı boyutlarda ve geniş bir yelpazede çalışmalar gerçekleştirmekte. Gelecek için Sürdürülebilirlik Zirvesi’ne yaklaşık 250 fiziki 1000’e yakın online katılımcının geleceği planlanmakta. Sınırda karbon vergisi, enerji dönüşümü, döngüsel ekonomi, inovasyon, sürdürülebilir finansman, yeşil fonlar ve yönetişim konularının odak noktasında yer alacağı bir zirve olacak. İklim kriziyle tüm canlı türlerinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek, en son mevzuatlar ışığında yeşil iş dönüşüm yol haritaları, yeni riskler ve kaygılarla tüm sektörlerde sürdürülebilir dönüşümünün ne derece acil ve önemli olduğunun altını çizeceğiz” dedi. Zirvede ayrıca İzmir Girişimcilik Endeksi Raporu Lansmanı’nın da gerçekleşeceğini ve İzmir’deki girişimcilik eko sistemine projektör tutacaklarını vurgulayan Yelkenbiçer, “Türkiye Raporu Direktörü Can Selçuki tarafından hazırlanan EGIAD Think tank raporu ile uzun yıllardır üzerinde önemle durduğumuz girişimcilik eko sistemine yeni bir bakış açısı sunmuş olacağız” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r