DOLAR 32,2518 -0.07%
EURO 35,0111 -0.23%
ALTIN 2.478,930,53
BITCOIN 21452830,59%
İstanbul
20°

AÇIK

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

DogGO, Pet dünyasının Super App’i olmaya hazırlanıyor
219 okunma

DogGO, Pet dünyasının Super App’i olmaya hazırlanıyor

ABONE OL
10/04/2024 02:19
DogGO, Pet dünyasının Super App’i olmaya hazırlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin öncü paya dayalı kitle fonlama platformlarından Startup Burada, girişimcilerle yatırımcıları buluşturmaya devam ediyor. Startup Burada aracılığıyla ikinci kez yatırım turuna çıkmaya hazırlanan Türkiye’nin ilk ve tek pet hizmetleri platformu DogGO, alacağı yatırımla hizmet gamını artırarak pet dünyasının Super App’i olmayı hedefliyor.

Hedef Holding bünyesinde yer alan İnfo Yatırım’ın 30 yıllık ‘yatırım’ tecrübesinden aldığı güçle yatırımcı ve girişimcinin buluşma adresi olan kitle fonlama platformu Startup Burada, inovasyon içeren fikirleri desteklemeyi sürdürüyor. 2022 yılında Startup Burada aracılığıyla 5,4 milyon TL yatırım alan Türkiye’nin ilk ve tek pet hizmetleri platformu ve kontrollü pazar yeri DogGO, ikinci kez Startup Burada üzerinden yatırımcıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yeni yatırım turunu 10-12 milyon TL bandında kapatmayı hedefleyen DogGO, alacağı yatırımla hizmet yelpazesini genişletmenin yanı sıra yurt dışı pazara açılmayı planlıyor. DogGO’nun ana hedefi ise pet dünyasının Super App’i olmak.

Benzersiz ve inovatif girişimlerin yol arkadaşı 

Startup Burada Yatırım Komitesi Üyesi Kerem Özten konuyla ilgili şunları söyledi: “Startup Burada olarak girişimlerin yolculuğuna eşlik etmek bizim için son derece önemli. Dünyada eğitimli gezdirici/bakıcılarla evcil hayvan sahiplerini şeffaf takip süreciyle buluşturan ilk ve tek platform DogGO’nun 2022 yılından beri büyüme yolculuğuna eşlik ettiğimiz için heyecanlıyız. Bu benzersiz ve inovatif girişime olan desteğimizi sürdürüyor, DogGO’nun başarı hikayesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.”

“Yatırımcılara ve girişimcilere ‘Geleceğin Burada’ diyoruz”

Startup Burada’nın kitle fonlama aracılığıyla yatırımı tabana yaydığının altını da çizen Özten, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “Platformumuz üzerinden her ölçekte yatırımcının girişimlerin geleceğine ortak olmalarını mümkün kılıyoruz. Bugünün inovatif fikirlerinin geleceğin büyük şirketlerine dönüşmesi için küçük miktarlarla dahi çok sayıda yatırımcı bulmasına olanak tanıyoruz. İşin özünde yatırımcılara ve girişimlere ‘Geleceğin Burada’ diyoruz.”

250 binin üzerinde kullanıcı, yüzde 98’i aşkın müşteri memnuniyeti

DogGO Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Oğul Gürsoy ise şöyle konuştu: “DogGO olarak kullanıcılarının evcil hayvanlarına dair detaylı bir profil alarak, uygulama sayesinde kolay hizmet talep edebilme ve takip özelliği, akıllı ve uygun eşleşme ve evcil hayvanının tüm ihtiyaçlarına destek olabilen 7/24 müşteri hizmetleri sunuyor, istikrarlı bir biçimde büyümemizi sürdürüyoruz. Şu anda platformumuz üzerinde 15 binden fazla eğitimli bakıcımız bulunuyor. Bugüne kadar 400 binin üzerinde başarılı hizmet sağladık ve DogGO’nun kullanıcılarının geri bildirimlerine dayanarak edinilen veriye göre yüzde 98,2 oranında müşteri memnuniyetine ulaştık. Uygulamamızda 250 binin üzerinde kullanıcı ve on binlerce pet profili kayıtlı. Ayrıca kurumsal firmalarla çalışanlarına veya kullanıcılarına yönelik anlaşmalar yaparak tüm pet ailelerinin ihtiyaç anında DogGO’dan yararlanmasını sağlıyoruz.” Aldıkları ilk yatırımla 2023 yılında İzmir ve Ankara’ya açıldıklarını ve hizmetlerini çeşitlendirdiklerini aktaran Gürsoy, ikinci yatırım turuyla birlikte pet sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir Super App olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyeceklerini hedeflediklerini söyledi.

Startup Burada Hakkında:

Startup Burada, Sermaye Piyasası Kurulu lisansına sahip, paya dayalı kitle fonlama platformudur. Hedef Holding bünyesinde yer alan İnfo Yatırım’ın 30 yıllık ‘yatırım’ tecrübesi ve geniş yatırımcı portföyünden aldığı güçle yatırımcı ve girişimcinin güvenilir buluşma noktası olan Startup Burada, özgün ve yenilikçi girişimleri bir adım öteye taşımayı amaçlar. Startup Burada, yatırım komitesinin değerlendirmeleri sonucunda yayınlanmaya hak kazanan girişimleri onaylar, girişimciye danışmanlık desteği verir, yatırımcıya girişimler hakkında detaylı bilgiler sunar. Bugünün fikirlerinin, geleceğin büyük şirketlerine dönüşmesi için küçük miktarlarla dahi birçok yatırımcı bulunmasına aracılık eder.  

DogGO Hakkında:

2018 yılında kurulan DogGO, evcil hayvan sahiplerine güvenli ve profesyonel köpek gezdirme ve bakım hizmetleri sunan Türkiye’nin ilk pet hizmetlerine dair kontrollü pazar yeridir. DogGO güvenli ve profesyonel hizmet almak isteyen hayvan sahipleri ile boş zamanını ek gelire çevirmek isteyen kişileri buluşturan bir platformdur. 2019 yılında KOSGEB Girişim Desteği alan DogGO, TÜBİTAK 1507 kapsamında 2020’den beri yürüttüğü büyük veri kullanımı üzerine müşteri segmentasyonu ve otomatik eşleştirme sistemi projesiyle, yayında olan hizmetlerinin kalitesini artırmayı hedefliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r