DOLAR 32,7866 0.04%
EURO 35,1556 0.02%
ALTIN 2.454,73-0,12
BITCOIN 21857141,10%
İstanbul
27°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
Çukurova Isı’nın Sulu Radyant Teknolojisi, Isıtmada Yüzde 30 Daha Tasarruflu
237 okunma

Çukurova Isı’nın Sulu Radyant Teknolojisi, Isıtmada Yüzde 30 Daha Tasarruflu

ABONE OL
22/12/2022 14:23
Çukurova Isı’nın Sulu Radyant Teknolojisi, Isıtmada Yüzde 30 Daha Tasarruflu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre dostu ve verimli radyant teknolojileri ile ısıtma sektörüne öncülük eden Çukurova Isı, sulu radyant panel ürün grubu ile işletmelere, tasarrufu ve konforu aynı anda vadediyor.

Enerji maliyetlerinin yükseldiği günümüz dünyasında tasarruf her alanda öncelikli tercih kriterleri arasında yer alıyor. İşletmelerde konfor sağlayan ve böylece verimliliğin artmasında önemli bir paya sahip olan ısıtma sistemlerinin seçiminde de tasarruf, konfor kadar önemli bir seçim kriteri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple son yıllarda işletmelerde tasarruflu ısıtma çözümlerine olan talep hızla artıyor. Bu noktada karşımıza çıkan en çevreci ve en tasarruflu ürünlerin başında “sulu radyant panel”ler geliyor.

Enerji sarfiyatını yüzde 30 düşürüyor

Çevre dostu ve verimli radyant teknolojileri ile ısıtma sektörüne öncülük eden Çukurova Isı, sulu radyant ürün grubu ile işletmelerde ısıtmadan kaynaklı enerji sarfiyatından yüzde 30’lara varan oranlarda tasarruf sağlıyor.

“Sürdürülebilir yarınlar” hedefiyle çalışan Çukurova Isı, sulu radyant panel ürün grubuile fabrikalar, depolar, hangarlar, spor salonları, havalimanları, ofisler, oteller, okullar ve hastanelerde enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

Isıtmada maksimum konfor elde ediliyor

Isı transferi su ile sağlanan “sulu radyant panel”lerden çıkan ışınlar, ısı transferi hava ile sağlanan sistemlerden farklı olarak hava hareketlerinden etkilenmiyor. Doğrudan ortamdaki makinelere, insanlara ve zemine çarparak, ısı enerjisine dönüşen ışınların, tüm alan içerisine eşit olarak dağılmasıyla ısıtmada maksimum konfor elde ediliyor. Bu çalışma prensibi sayesinde hissedilen sıcaklığın, gerçek sıcaklıktan fazla olması ise enerji verimliliğini yüzde 30’lara varan oranlarda artırıyor.

Ayrıca EN 12831 standardına uygun olarak üretilen radyant paneller vasıtasıyla yapıların ısı ihtiyacı, hava ısıtmalı sistemler için gereken ısıdan 3°C daha düşük oluyor. Daha düşük ısı gereksinimi de aynı konfor şartlarının daha az enerji ile sağlanmasında önemli rol oynuyor.

Doğa dostu çözümler arasında yer alıyor

Sulu radyant panel ürün grubu,doğaya herhangi bir zararlı gaz salınımı yapmadığı için de doğa dostu çözümler arasında yer alıyor. Çevreci ve verimli sulu radyant paneller, bu özellikleri ile tüm dünyada en çevreci ısıtma teknolojisine sahip ürünlerden biri olarak kabul ediliyor.

Bakım maliyetlerini düşürüyor

Sıcak havayla ısıtma sağlayan sistemlerden farklı olarak elektrikle çalıştırılan fanlara ihtiyaç duymayan “sulu radyant panel”lerin çalışma prensibinin kazan ve sirkülasyon pompası ile sınırlı olması da hem işletme hem de bakım maliyetleri açısından avantaj sağlıyor.

Enerjiden, zamandan ve yerden tasarruf sağlıyor

İşletmelere uygulamada da avantaj sağlayan “sulu radyant panel”ler, 10 bin metrekare bir tesise bir hafta veya on gün içerisinde uygulanabiliyor. Tavana monte edilen radyant paneller, çalışma sahasında ekstra yer kaplamıyor. Böylece işletmelere; enerjiden, zamandan ve yerden tasarruf sağlıyor.

Çukurova Isı hakkında detaylı bilgi için http://www.cukurovaisi.com/ adresini ziyaret ediniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r