DOLAR 32,9417 0.34%
EURO 35,4032 0.71%
ALTIN 2.470,050,80
BITCOIN 1984965-5,62%
İstanbul
28°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

kurbanumraniye
59 okunma

CEO’LAR ÖNE ÇIKAN KURUMSAL DEĞERLERİ KONUŞTU

ABONE OL
17/03/2022 16:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özel sektör bazında GSYH’nin yaklaşık yüzde 70’ini oluşturan kurumların üst düzeylerinin aktivitelerinde yer aldığı Vizyon 100 platformu yaklaşık 100 şirketin üst düzey yöneticilerinin katıldığı “5. Tanışma Kahvaltısı” etkinliğinde yeni toplantısını gerçekleştirdi. Etkinlikte doğaya katkı ve farkındalık oluşturmak amacıyla yöneticilere fidan hediye edildi.

‘’ Kaynaklar Tükendi, Geleceğe Borçlanıyoruz ’’

Vizyon 100 Kurucu Üyesi ve Dijital Stratejist Bülent Kutlu toplantıya dair değerlendirmelerde bulundu. Kutlu “Dünya zorlu günlerden geçiyor. Bir taraftan pandemi bitti bitecek derken savaş, tedarik zinciri kırılmaları, enerji gibi krizlerle karşı karşıya kaldık. İklim krizi zaten malumunuz. Artık şirketlerin mali yönden kazanımları ile beraber değer kazanımlarını da konuşmak gerekiyor. Topluma, çalışanlarına, müşterilerine ne gibi katkılar verdikleri önemli. Mutlu bir çalışanın performansını en az yüzde 25 arttırdığı tahmin ediliyor. Şirketler “sürdürülebilirlik”, “fırsat eşitliği”, “doğa ve çevre”, “mutluluk ekonomisi” başlıklarında çeşitli faaliyetler yapıyorlar ve dünyanın geleceği, toplumun geleceği bakımından bunlar çok değerli, çok önemli. Bu sene kaynakların tüketilmesinde limit aşım süresi 28 Temmuz 2022 tarihi olarak belirlendi yani bu tarihten sonra gelecekten tüketmeye başladık. Geleceğe borçlanıyoruz.“ dedi

‘’ Dünya Nüfusunun Artış Hızı Gıda Üretimi Artış Hızından Daha Yüksek ’’

Kutlu “Dünya nüfusunun artış hızı gıda üretimi artış hızından daha yüksek. Makas gittikçe açılıyor. 2050 yılına doğru kaynaklar yetersiz kalmaya başlayacak. Bugünün gençliği yarın bu sorunlarla karşı karşıya kalacaklar. Tarım sadece ülkemiz için değil tüm dünya için kritik önemde. Ayrıca iklim krizi gıda üretiminde bambaşka sorunları da beraberinde getiriyor. 2050 yılına kadar ülkeler ve kurumlar karbon nötr taahhüdü veriyorlar. Umarız bu gerçekleşir. Kapsamlı tarım politikaları ve bu alanda ortaya konacak teknolojik iyileştirmeler çok önemli hale geldi.” ifadelerini kullandı.

‘’ Mutlu Çalışan Satış Rakamlarını Artırıyor ‘’

Son olarak Kutlu “Sanal toplantılarda ve fiziksel gerçekleşen etkinliklerde CEO’lar mutlu çalışanlarının kesinlikle satışlara etkisinin yüksek olduğunu belirttiler. Bu konuda tam bir ölçüm yapmak mümkün değil ama yöneticiler sık sık mutlu çalışanın mutlak şekilde ciro artışına katkı sağladığını söylüyor. Bu zaten beklenen bir durum. Yani ‘mutlu et, mutlu ol’ yaklaşımı her alanda geçerli.” dedi.

Yeni Dönemde Öne Çıkan Kurumsal Değerler

Eylül 2022’de “Kurumsal Değerler” başlığındaki raporunu yayınlayacak platform katılımcı yöneticileri arasında online bir anket düzenledi. Buna göre;

 • Karbon Salınımının Azaltılması
 • İş Sürekliliğinin Sağlanması
 • İş Yaşamında Çeşitliliğin ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması
 • Çalışan Sağlığı ve Mutluluğu
 • İnsan ve Doğa İlişkisi

konuları şirketler için öne çıkan başlıklar oldu.

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP
  300x250
  300x250r