DOLAR 33,0700 0%
EURO 36,1906 -0.05%
ALTIN 2.614,640,03
BITCOIN 2105602-1,10%
İstanbul
34°

AÇIK

20:42

AKŞAM'A KALAN SÜRE

BORSA İSTANBUL’DA GONG EUROPOWER İÇİN ÇALDI
246 okunma

BORSA İSTANBUL’DA GONG EUROPOWER İÇİN ÇALDI

ABONE OL
24/06/2023 15:55
BORSA İSTANBUL’DA GONG EUROPOWER İÇİN ÇALDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Girişim Elektrik A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olan,  beş kıtada 70’e yakın ülkeye ürün ve hizmet ihracatı gerçekleştiren Europower Enerji için Borsa İstanbul’da Gong Töreni düzenlendi. 20 Nisan’da EUPWR koduyla borsada işlem görmeye başlayan Europower Enerji, rekor taleple karşılaşmış ve Borsa İstanbul’un en çok ilgi gören halka arzı olmuştu.

Borsa İstanbul’da gong bu kez dünya devlerinin rakip ve partneri olarak Türkiye’den çıkan ve global bir oyuncu haline gelen Europower Enerji için çaldı. Girişim Elektrik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren, 12-14 Nisan tarihlerinde halka arz olan ve 20 Nisan’da EUPWR koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Europower hisselerinin halka arz büyüklüğü 2,4 milyon olurken; şirketin halka arzına 4,83 kat talep gelmiş ve 60 milyon adet pay satılırken, talepte bulunan ve dağıtıma hak kazanan yatırımcı sayısı rekorları kırılmıştı. AK Yatırım liderliğinde gerçekleşen halka arz, Borsa İstanbul’un en çok ilgi çeken arzlarından biri olmuştu.

Borsa İstanbul’da düzenlenen Europower Enerji Halka Arz Gong Töreni Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Girişim Elektrik A.Ş. ve Europower Enerji Yönetim Kurulu Başkanı M. Behiç Harmanlı, Başkan Yardımcıları Ali Gökhan Öztürk, Ramin Malek, Mesut Baz, Operasyon Başkanı Ayşe Beril Harmanlı ve davetlilerin katılımı ile gerçekleşti.

Törendeki konuşmasında Europower’ı başarılı halka arz sürecinden dolayı tebrik eden Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Borsamızda 20 Nisan’da işlem görmeye başlayan Europower Enerji, sektöründe çok geniş bir yelpazede ürün ve hizmetler sunmakta, farklı ihtiyaçlara göre çözümler geliştirmektedir. Yüksek mühendislik kapasitesiyle dünyanın her bir yanına ihracat yapmaktadır. Europower Enerji’nin bu başarısı, halka arzda yatırımcıların yüksek ilgisiyle karşılık bulmuştur. Gelen yüksek taleple, halka arzda 2 milyon 118 bin yatırımcı pay almıştır. Rekor seviyedeki bu ilgi, Europower Enerji’nin hem değerini, hem de sorumluluğunu arttırmaktadır. Halka arzlarla gelen yeni yatırımcı sayısının giderek artması nedeniyle, finansal okur yazarlık konusunda sermaye piyasamızın tüm paydaşları, başta Borsamız olmak üzere, daha fazla gayret göstermektedir. Bu başarılı halka arz sürecinde, emeği geçen herkese, şirkete, aracı kuruma ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Europower’a Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum. Sermaye piyasalarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum”  diye konuştu.

Europower Enerji Yönetim Kurulu Başkanı M. Behiç Harmanlı da yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“2008 yılında sektördeki tecrübemize dayanarak girişimci ve heyecanlı ruhumuzla başladığımız başarılı sanayicilik yolunda, zaman içinde teknik deneyim, takım çalışması, oluşturduğumuz Ar-ge merkezimizin gücü ve pozitif farklılık fırsatları yakalayarak bugüne geldik. Şu an beş kıtada yetmişten fazla ülkeye ticaret yapmaktayız. Bize güvenen bireysel ve kurumsal yatırımcılarının güçlü talepleri, başarı öykümüzde doğru yolda ve doğru sektörde olduğumuzu kanıtlamıştır. Mevcut insan kaynaklarımız, teknik donanımımız ve mühendislik, üretim, lojistik ve test imkânlarımız ile, elektrik ve enerjinin her noktasına hitap eden ürün ve sistemlerimiz ile, müşterilerimizin taleplerini uluslararası kalite anlayışıyla sağlamaktayız. Teknolojiyi yakalayan, akıllı, izlenebilir, kontrol edilebilir ürün ve sistemlerle dünyanın her yerinden yoğun talep gelmektedir. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek yeni tesisler ve sektördeki gelişmeleri izleyerek üretmeye başlayacağımız yeni ürünlerimiz ile Türkiye’den çıkmış, global anlamda önemli bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Enerjinin üretimi, iletimi ve dağıtımına hitap eden her gerilim seviyesinde ürünler üretmemiz nedeni ile Dünyadaki enerji ihtiyacına, artan kapasite ile cevap vereceğiz.  Dünya’da artan enerji ihtiyacının yanında, karbon emisyonunu azaltmaya ilişkin global eğilimler ve enerji üretimindeki değişimler, Şirketimize sınırsız bir iş ve sınırsız bir müşteri potansiyeli oluşturmaktadır. Bize güvenin, enerjimize ve gücümüze ortak olun…”

Harmanlı’nın verdiği bilgiye göre hem borsa yatırımcısının hem de sektörün büyük ilgisi ve dikkatini çeken Europower Enerji 9 fabrikası ile elektrik ekipmanları ve sistemlerini 420kV’a kadar her gerilim seviyesinde üreten, bunun yanında dünya çapında proje tasarımı, proje yönetimi, otomasyon & SCADA, işletmeye alma, denetim, saha testleri ve eğitim hizmetleri gibi geniş bir yelpazede mühendislik hizmetleri sunan global oyuncu olarak aralıksız yeni işbirlikleri ve yeni yatırımlarını da hızlandırmayı hedefliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r