DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21609570,36%
İstanbul
26°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
173 okunma

BÖLGENİN İNOVASYON MERKEZİ: BEBKA

ABONE OL
21/03/2022 12:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BEBKA, yeni hizmet binasında bölgedeki çocuk ve gençlerde erken yaşlardan itibaren girişimcilik ve inovasyon kültürünün oluşturulması amacıyla Bursa Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışması sonucunda İnovasyon Merkezi kurulacak.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa Valiliği ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği protokolü imzalayarak, çocukların ve gençlerin inovasyon odaklı bilgi ve becerilerinin gelişimi için yeni hizmet binasında İnovasyon Merkezi kuracak.

GENÇLERİN GELECEĞİNE YÖN VERECEK

Bursa Valiliği’nde gerçekleşen imza töreninde konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat, İnovasyon Merkezi’nin öğrencilere uygulamalı eğitim şansı vereceğini kaydederek “Merkezimiz, çocuk ve gençlerimizin yetiştirilmesi ve eğitimlerinin geleceklerine yön vermesi adına önemli bir altyapı konumunda bulunuyor. Bilim ve teknoloji odaklı bir neslin yetiştirilmesi için öğrencilerimize sağlanacak olan fikir geliştirme, ürün geliştirme, tasarım, patent ve marka konularındaki programlar, eğitimleri noktasında büyük önem arz ediyor. Çocuklarımıza ve gençlerimize hafta içi hizmet verecek olan merkezimizin, eğitim ve bilim dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘İNOVATİF DÜŞÜNMEYİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ’

Bölgede bulunan temel eğitim, orta öğretim, mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının İnovasyon Merkezi imkânlarından faydalanabileceğini kaydeden BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak’da  “Ajansımız olarak çalışma odak alanlarımızdan biri olan bölgedeki inovasyon ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesi hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni binamızda çocuk ve gençlerin fikir ve ürün geliştirme süreçlerini bizzat deneyimlemelerini sağlama ve yaparak, yaşayarak öğrenme modellerini yaygınlaştırma amacıyla ihtiyaçları ortaya koyan Ajansımız, bölgedeki inovasyon ve girişimcilik altyapısındaki eksikleri gidermek için harekete geçti. Kurulan İnovasyon Merkezi ile birlikte ilköğretimden lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerin inovasyon yetisini kazanabilmesini temenni ediyoruz. Kalıcı öğrenmeyi, inovatif düşünmeyi yaygınlaştıracak olan İnovasyon Merkezi çocuk ve gençleri üretim ve teknolojiyle buluşturacak, inovasyon yapma yeteneklerini geliştirecek ve girişimci gençleri yetiştirilmesine olanak sağlayacak” şeklinde konuştu.

EĞİTİMDE MÜKEMMELİYET HEDEFİ

Merkezin öğrencilerin ufkunu açarak güçlü bir inovatif yaklaşımlarla daha nitelikli ve daha kaliteli bir model oluşturacağını belirten Bursa İl Millî Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer ise “Eğitimde inovatif ve bilimsel metotlar kullanmak gerektiği düşüncesinden hareketle BEBKA ile birlikte kurguladığımız merkezimizde öğrenim görecek olan çocuk ve gençlerimizin ülkemizin geleceğine büyük değer katacağını düşünüyoruz. Öğrencilerimiz için uygulamalı eğitimin erken yaşlarda başlamasının daha etkili olacağını düşünüyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize yenilikçi bir ortam hazırlayarak eğitimde mükemmeliyet hedefimizi yerine getirmek istiyoruz” dedi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r