DOLAR 32,8706 0.1%
EURO 35,3278 0.35%
ALTIN 2.447,96-0,39
BITCOIN 2174177-0,12%
İstanbul
28°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
97 okunma

Baskıları bertaraf edip ekonomik bağımsızlığımızı sağlayacağız

ABONE OL
12/06/2022 05:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Aslanları İş adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın,

‘’Pandemi sonrası normalleşme adımlarıyla birlikte taleplerde ciddi artışlar oldu. Talep artışına enerji emtialarında yaşanan üretim yetersizliği, iklim değişikliği ve tedarik sorunları da eklenince tüm dünyada enflasyon yükseldi. Sanayileşmesini tamamlamış gelişmiş ülkeler de olduğu bizim gibi gelişen ülkeler de aynı sıkıntıyı yaşamaya başladı.

Bu zihniyete teslim olmayacağız

Ne var ki tüm dünyada yaşanan bu sıkıntıya rağmen ülkemiz üzerinde faiz ve kur sebebiyle baskı oluşturulmaya çalışıldığı açıkça görülmektedir. Türkiye yatırım, üretim ve ihracat ekseninden uzaklaştırılıp, paradan para kazanmaya çalışanların kasası yapılmaya çalışılıyor. Cumhurbaşkanımızın da belirttiği üzere bu zihniyete teslim olmadan bir mücadele başlatılmalıdır. Bunun adı ekonomik savaş ise 2001,2008, gezi ve 15 Temmuz’da yaşanan sıkıntıları nasıl bertaraf ettiysek, Allah’ın izni ile bu faiz ve kur baskısını kırarak ekonomik bağımsızlığımızı sağlayacağız.

Erken seçim gündemden çıkartılmalı, piyasalara moral aşılanmalı

Ülke olarak pandeminin yaralarını yeni yeni sarmaya çalıştığımız bu süreçte, dünyada yaşanan sıkıntıları görmezden gelerek, erken seçim çağrılarında bulunmak samimiyetten uzak açıklamalar olup, bu mücadeleye zarar vermektedir. Ayrıca artan enflasyona karşı halkın alım gücünü artıracak adımlar atılmalı, piyasalara moral verilmelidir. Sanayi kapasite oranlarının her geçen gün arttığı, üretim, ihracat, turizm ve istihdamda güzel gelişmelerin yaşandığı bir ortamda gereken sabrı ve mücadeleyi gösterirsek baharı gören ülkelerin başında yer almamız kaçınılmazdır. Bugüne kadar Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tüm vesayetleri kıran, gücünü ve liderlik vasfını açıkça ortaya koyan Türkiye, Allah’ın izni ile de bu baskılara boyun eğmeyecek ve dün olduğu gibi bugün de bu savaştan alnı ak bir şekilde ekonomik bağımsızlığını kazanarak zaferle ayrılacaktır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r