DOLAR 32,2485 -0.1%
EURO 35,0882 -0.02%
ALTIN 2.496,461,24
BITCOIN 21644902,90%
İstanbul
20°

AÇIK

20:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

99 okunma

ASKON’dan Sel Afet Bölgesine 10 TIR…

ABONE OL
25/09/2022 19:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, zor dönemlerde milletimizin ve devletimizin yanında olmak boynumuz borcudur. Acılar paylaştıkça azalır. ASKON olarak sel afet bölgesine yakın şubelerimizden ayni yardımlardan oluşan 10 TIR’lık bir filoyu Bölgedeki AFAD yetkililerine çıkardık. Bu süreçte gücü yeten herkesi bölge halkı ile dayanışma içerisinde olmaya davet ediyorum.

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde;

Dünya genelinde iklim krizi ile birlikte çok ciddi afetler yaşanıyor. Ülkemiz de bu afetlerin görüldüğü ülkelerden. Orman yangınlarının akabinde Kastamonu ve Sinop’taki sel yüreğimizi de yaktı. Anadolu Aslanları olarak bu zor dönemlerde milletimizin ve devletimizin yanında olmak boynumuzun borcudur. Sel afet bölgesine içme suyu, çocuk bezi, tekstil ve iç giyim gibi ayni yardımlardan oluşan TIR’larımızı bölgede bulunan AFAD yetkililerine sevkettik.

Ateşe Körükle Gitmek Doğru Değil

Ateş düştüğü yeri yakıyor. Acılarda paylaştıkça azalıyor. Bu zor süreçlerde vatandaşımızın yanında olarak onlarla dayanışmamızı göstermemiz gerekir. Elbette bazı eleştiriler de olmayacak değil. Lakin acılar taze iken, dayanışma ruhunu bir kenara itip toplumu kutuplaşmaya bölgede çaba sarfeden insanların moralini bozmaya da kimsenin hakkı yok. Her şeyin bir zamanı ve vakti vardır. Sağduyuyu elden bırakmadan gayret ve çaba içinde olmak önceliğimiz olmalıdır.

Gerek Elazığ ve İzmir depremleri, Giresun sel felaketi olsun ve gerekse de Akdeniz ve Ege ormanlar yangınlarında olsun ASKON olarak hızlı bir şekilde bölge insanımıza yardıma koştuk. Hamdolsun devletimiz de her daim ilk andan itibaren vatandaşının yanında oldu. Bizi biz kılan bu birliktelik ruhudur. Bu vesile ile gücü yerinde olan her kesime seslenmek istiyorum. Ellerinden geldiğince güçleri elverdikçe bölge halkı ile dayanışma ve yardımlaşma içinde olsunlar. Acılar paylaştıkça azalıyor ve bunu başarmak da bizim elimizde. Lütfen seyretmeyelim, taşın altına elimizi koyalım.

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r