DOLAR 32,1331 -0.29%
EURO 35,0171 -0.01%
ALTIN 2.427,350,41
BITCOIN 22507311,68%
İstanbul
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Anahtar Teslim İç Mekân Led Ekranlar
1113 okunma

Anahtar Teslim İç Mekân Led Ekranlar

ABONE OL
11/03/2023 10:30
Anahtar Teslim İç Mekân Led Ekranlar
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Led ekran teknolojileri, hem içerde hem de dışarıda sıkça rastladığımız görüntüleme birimleridir. Led ekranlar sahip oldukları parlaklık düzeyi ve birbirinden bağımsız ışık kaynağından oluşması yönüyle yüksek görüntü kalitesine sahiptir.

Gün ışığında ya da spot ışıkları altında da yüksek performans gösteren led teknolojileri işletmeler için oldukça önemli bir konumdadır. İç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere iki kategoriden oluşan led ekranlar birçok işletmenin vazgeçilmezi olmayı başarır. Led ekran satın alacak olan işletmeler, alanında uzman firmaları tercih etmeye özen göstermelidir. Anahtar teslim led ekran satışı  yapan başarılı  led ekran üreticileri, sipariş alımından kurulum montaj sürecine kadar işletmelere üstün hizmet sunar. İç mekan led ekran satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar vardır. İç mekan led ekran satın alacak işletmelerin dikkat etmesi gereken başlıca detaylar şunlardır;

Led Ekranların Piksel Aralığına Dikkat Edin

Led ekran satın alacak olan işletmelerin ilk olarak piksel aralığının ne olduğunu bilmesi gerekir. Led ekranlar, yüzlerce ışık kaynağının yan yana gelmesiyle oluşur. Piksel aralığı ise, led ekran üzerinde yer alan bu ışık kaynaklarının birbirine olan mesafesidir. Led ekranların devasa boyutlara sahip olması görüntü kalitesinin çok iyi olacağı anlamına gelmiyor. Led ekranlarda görüntü kalitesi, piksel aralığının az olmasıyla ilgili. Işık kaynakları arasındaki mesafe ne kadar az olursa, led ekranlardaki görüntü kalitesi de o kadar iyi olur. Led ekran fiyatları hakkında bilgi alırken, ilgili ürünün piksel aralığına dair de detaylı bilgi almaya özen gösterilmelidir. Yüksek görüntü kalitesi isteyen her işletme, led ekranlardaki piksel aralığına dikkat etmelidir.

Hangi Boyutta Led Ekranlar Tercih Edilmeli?

İç mekân led ekran satın alacak olan işletmeler, led ekran boyutuna karar verirken ürünün kullanılacağı alanı göz önünde bulundurmalıdır. Mağazacılık sektöründe led ekranlar vitrinlerde ya da duvarlara monte edilecek şekilde kullanılmaktadır. Dolayısıyla burada led ekran için vitrinde ya da duvarda ayrılan alanın genişliği önemlidir. İç mekan led ekran satın alırken kesinlikle işletmenize özel olarak hazırlanacak led ekranları tercih edin. Aksi halde, farklı ebatlarda üretilen led ekranların kullanım alanınıza uymaması durumunda sorun yaşamanız kaçınılmaz olabilir.

İç Mekân Led Ekranların Parlaklık Şiddeti

Led ekran satın alırken mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan birisi de parlaklık şiddetidir. Led ekranlar üstün reklamcılık performansı sunarak her ne kadar işletmelere önemli kazanımlar sağlasa da, led ekran için yapılan masrafların geri dönütü işletmeleri doğru ürünü tercih etmekten alıkoymamalı. Dolayısıyla işletmelerin parlaklık olarak doğru ürünlere yönelmeleri gerekir. Led ekranların kullanım alanına göre parlaklık düzeyleri de farklılık gösterir. Dış mekân led ekranlar gün ışığında kullanıldıkları için daha yüksek parlaklığa ihtiyaç duyarlar. İç mekân led ekranlar daha düşük parlaklık seviyesinde de üstün performans gösterebilmektedir. Hatta iç mekânlarda led ekranların parlaklık düzeyinin yüksek olması kullanıcıları rahatsız edebilir. Bu gibi sorunların açığa çıkmaması için satın alınacak olan led ekranların uygun parlaklık düzeyinde olduğundan emin olunmalıdır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r