DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22066824,13%
İstanbul
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Anadolu Vakfı, Mentorluk Programı ile gençleri iş dünyasına hazırlıyor
1265 okunma

Anadolu Vakfı, Mentorluk Programı ile gençleri iş dünyasına hazırlıyor

ABONE OL
11/11/2022 23:12
Anadolu Vakfı, Mentorluk Programı ile gençleri iş dünyasına hazırlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Vakfı’nın bursiyerlerine eğitim ve gelişim fırsatları sunduğu Mentorluk Programı’nın 10. dönemi başladı. Program ile çevrimiçi eğitimlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki bursiyerlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Alanında uzman yönetici ve lider buluşmaları ile desteklenen programın yeni döneminde 180 menti ve mentor yer alıyor.

Anadolu Vakfı’nın bursiyerlerin kariyer ve kişisel gelişimine katkıda bulunma hedefiyle hayata geçirdiği Mentorluk Programı’nın 10. dönemi başladı. 2013 yılından bu yana sürdürülen program, Anadolu Grubu profesyonelleri başta olmak üzere, farklı kuruluşlardan gönüllülerin katılımlarıyla yürütülüyor. Programla; topluma, evrensel değerleri dikkate alan, sağduyulu gençler kazandırmak amaçlanıyor. Bursiyerler program kapsamında kendilerine rehberlik eden mentorlarından, karşılaştıkları zorlukları aşabilmek ve başarılı olmak için danışmanlık desteği alıyor. Mentorluk Programı ile Anadolu Vakfı bursiyerlerinin potansiyellerini geliştirmek, güçlü ve gelişmesi gereken yönlerini keşfetmelerini sağlayarak, kişisel gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlanıyor.

“40 yılı aşkın süredir eğitime her koldan destek olmanın peşinde koşuyoruz”

Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan programın 10. yılına ilişkin değerlendirmesinde, iyi eğitimli nesillerin, sürdürülebilir kalkınma yolunda en önemli kaynak olduğunu vurguladı. Özilhan, “Anadolu Vakfı olarak, 40 yılı aşkın süredir eğitime her koldan destek olmanın peşinde koşuyoruz. Sadece burs veren bir Vakıf olmanın çok daha ötesindeyiz. Eğitim sistemini her açıdan destekleyecek farklı projeler üretiyoruz. Gençlerimiz yeniliğe açık, cesur, tutkulu ve kendiyle barışık. Farklı projelerle geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimize destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

“Gençlere eğitim ve gelişim programlarımızla da destek oluyoruz”

Anadolu Vakfı Genel Müdürü Nedret Aydemir, Anadolu Vakfı Akademi ile eğitime verdikleri desteği farklı bir boyuta taşıdıklarını vurguladı. Aydemir, “En temel amacımız; gençlerimizin çağa ve çalışma ortamına uyum sağlamalarına ve gelişimlerine destek vermek. Anadolu Vakfı Akademi ile gençlere eğitim ve gelişim programlarımızla da destek oluyoruz. Gençlerimizin bireysel gelişimlerine ve yeni yetkinlikler kazanmalarına katkıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı. Anadolu Vakfı Akademi’de gençler; çevrimiçi ve video eğitimleri, mentorluk programı, liderler ile söyleşiler ve sosyal sorumluluk çalışmaları gibi pek çok faaliyete katılabiliyor. Anadolu Vakfı, bursiyerlerini mezun olduktan sonra da destekliyor. Nedret Aydemir, Grup şirketlerinde staj programlarına katılım fırsatları, istihdam olanakları, mezuniyet sonrası koçluk programları ile Anadolu Vakfı bursiyerlerini desteklemeye devam ettiklerini söyledi. Aydemir, “Bunlara çeşitli etkinlik ve gönüllülük programları da eklenince bursiyerlerimizin hayata daha donanımlı başlama şansı artıyor” diye konuştu.

Mentor ve menti sayısı bu yıl 180’e yükseldi

Anadolu Vakfı Mentorluk Programı ile 9 dönemde toplamda 1000’den fazla mentor ve menti’nin katılımıyla bugüne kadar toplamda 7000 saate yakın mentorluk desteği verildi. Mentor ve menti sayısı bu yıl da gelen yoğun talep ile 180’e yükseldi. Program kapsamında bu yıl da her biri kariyer basamaklarını  başarı ile tırmanmış Anadolu Grubu çalışanları; dinlemeyi, anlamayı, bildiklerini yansıtmayı, değişik bakış açılarına açık olmayı, sorumluluk almayı kendi hayat serüvenleri üzerinden öğreten etkinlik ve motivasyon odaklı organizasyonlarda bursiyerlerle bir araya gelecek. 10. dönemde gençlere Anadolu Grubu profesyonellerinin yanı sıra 26 farklı firmadan gönüllü mentorlar destek verecek.

Anadolu Vakfı Akademi Hakkında

Kendini Geliştir”, “İş Hayatına Hazırlan” ve “Geleceğe Hazırlan” olarak üç ayrı modülden oluşan Bursiyer Eğitim ve Gelişim Programı ile öğrencilerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini artırmak ve onları geleceğe en iyi şekilde taşımak amaçlanıyor. Bursiyerler için; yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlamaya, işbirliği yapma ve network oluşturma imkanı yaratmaya yönelik çevrimiçi eğitimler düzenleniyor. “Kendini Geliştir” modülünde; iletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek olunuyor. Olaylara dışarıdan bakma, motivasyon, dayanıklılık, esneklik, ikna etme, stres yönetimi, etkin iletişim becerilerini artırmaya yönelik yaklaşımlara yer veriliyor. “İşini Geliştir” modülünde; iş dünyasının öncelikleri gözetilerek değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesine destek olmak hedefleniyor. Problemleri çözme, farkındalık ile güçlü ilişkiler inşa ederek büyük resmi görme, sonuç odaklı olma konularına değiniliyor. “Geleceğe Hazırlan” modülünde ise öğrencilerin dijitalleşen dünyada farklı bakış açıları ile düşünebilmeleri sağlanıyor. Kariyerinde ne istediğini bilen, emin adımlarla ilerleyen iş hayatına hazır, ne ile karşılaşacağını bilen öğrencilerin sürdürülebilir bakış açısı ile geleceği de düşünerek planlama yapmalarına destek olunuyor.  

ANADOLU VAKFI HAKKINDA

Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından 1979 yılında, Anadolu topraklarından kazandıklarını yine bu toprakların insanları ile paylaşmak ve onlara hep daha iyisini sunabilmek arzusu ile kurulan Anadolu Vakfı, 40 yılı aşkın süredir toplumun sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlamak için eğitim ve sağlık alanlarında hizmet veriyor.

Anadolu Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak üzere, Türkiye’de 30 binin üzerinde öğrenciye burs imkanı sağladı. Vakıf, aynı zamanda bursiyerlerinin bireysel gelişimlerini ve yetkinlik kazanımlarını destekleyecek çalışmalar yapıyor.

Anadolu Vakfı, Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Projesi ile de 55 bine yakın ihtiyaç sahibi hastaya 660 bine yakın bedelsiz sağlık hizmeti sunuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r