DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 2163218-0,01%
İstanbul
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

5 adımda işletmenizi güvende tutmak çok kolay!
405 okunma

5 adımda işletmenizi güvende tutmak çok kolay!

ABONE OL
28/08/2023 14:12
5 adımda işletmenizi güvende tutmak çok kolay!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her ölçekteki işletme için güvenlik kavramı, hayati bir önem taşıyor. Teknolojinin giderek önem kazanmasıyla işletmeler artık, dijitalleşmenin hız kazandığı ve verilerin merkezi bir rol oynadığı bir ortamda faaliyet gösteriyor. Günümüzde şirketlerin karşılaştığı tehditler sadece fiziksel değil, siber alanda da ortaya çıkıyor. Bu nedenle, işletme güvenliği için hem fiziksel önlemler hem de ağ güvenliği için alınacak tedbirler büyük önem taşıyor. İşletmelerin güvenlik politikaları oluşturarak, güvenlik eğitimleri düzenleyerek, güvenlik yazılımları ve donanımları kullanarak ve sürekli izleme ve değerlendirme yaparak işletme güvenliğini sağlayabileceklerinin altını çizen Tepe Savunma ve Güvenlik, yenilikçi çözümlerle hem kendileri hem de müşterileri için güvenli bir çalışma ortamı oluşturabileceklerini belirtti.

İşletmelerin başarılı ve sürdürülebilir performanslarının devamlılığı için güvenliğin önemi giderek artıyor. Bugün işletmeler sadece fiziki değil siber saldırılarla da karşılaşabiliyor. Bu nedenle de işletmelerin güvenliğinin sağlanması için hem fiziksel önlemler hem de ağ güvenliği için alınacak tedbirler büyük önem taşıyor.

İş yerlerinin; müşteri bilgileri, finansal veriler, ticari sırlar ve diğer önemli bilgileri barındırması nedeniyle güçlü bir güvenlik altyapısı oluşturması gerekiyor. Böylece siber saldırılara, veri ihlallerine ve harici tehditlere karşı savunma savunmasını güçlendiren işletmeler, iş sürekliliğini de sağlar. Bu da hem çalışanların ve işletmenin huzurunu hem de müşteri memnuniyetini beraberinde getirir. Tepe Savunma ve Güvenlik, şirket sahiplerinin işletme güvenliğini sağlamak ve huzurun korunması için yapılması atılması gereken en kritik konularla ilgili şu bilgileri verdi:

  1. Fiziksel Güvenlik Önlemleri: İş yerlerinin fiziksel güvenliği, personellerin, müşterilerin ve iş verilerinin korunması için atılabilecek en temel adımlardan biri. Güvenlik görevlileri, deneyimli ve eğitimli kadrosuyla, işletmelerin özel ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar. Gelişmiş izleme ve erken uyarı sistemleri sayesinde ise iş yerleri 7 gün 24 saat izlenerek potansiyel tehditlere karşı hızlı bir şekilde müdahale edilir.
  2. Ağ Güvenliği Çözümleri: İşletmeler artık siber saldırılara karşı da korunmak zorunda. Şirketlerin ağ güvenliğini güçlendirmek için en son teknolojiler kullanılmalı ve siber güvenlik uzmanlarını istihdam edilmeli. Veri ihlallerini önlemek, kötü niyetli yazılımlardan korunmak ve iş verilerinin gizliliğini sağlamak için özelleştirilmiş ağ güvenlik çözümleri kullanılmalı.
  3. Eğitim ve Farkındalık Programları: İşletme güvenliğinde personellerin de büyük bir rolü bulunuyor. Bu nedenle personellerin güvenlik konusunda bilinçli olmasını sağlamak için eğitim ve farkındalık programları düzenlenmesi gerekiyor. Bu sayede, personeller güvenlik tehditlerini tanıma, şüpheli aktiviteleri rapor etme ve güvenli davranışlar sergileme konusunda bilinçlenir.
  4. İşe alım süreçlerinizi denetleyin: Kapsamlı bir işe alım stratejisi uygulayarak, özenle tasarlanmış personel seçim süreçleriyle yüksek kalibreli adaylar arasından titizlikle eleme yapılmalı. Bu süreçte özellikle sabıka kaydı ve referans kontrolleri gibi güvenlik aşamalarına büyük önem verilmeli. Böylece potansiyel riskleri en aza indirerek güvenliği en üst seviyede sağlayan adayları kadronuza kazandırabilirsiniz.
  5. Gece Güvenliği Hizmetleri: İş yerinin güvenliğini gece saatlerinde de sağlamak; hırsızlık, vandalizm ve diğer güvenlik tehditleriyle başa çıkabilme konusunda önemli bir kalkan görevi görür ve işletmenin her an güvende olmasını sağlar.

Tepe Savunma Hakkında:

1993 yılında Bilkent Holding bünyesinde özel güvenlik teşkilatı olarak, Holding ve bağlı şirketlerin özel güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyete geçen Tepe Savunma ve Güvenlik, 1997 yılında Anonim Şirket hüviyeti kazanmıştır. Tepe Savunma ve Güvenlik, sunduğu hizmetlerin odağında yer alan ‘can ve mal güvenliğinin sağlanması’ gibi önemli bir sorumluluk üstlenmiştir. Tepe Savunma ve Güvenlik; 2019 yılında Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi’ne (ÖGNET) verdiği katkılardan dolayı ödül almıştır. Ayrıca 2020 yılında COVID-19 salgın döneminde geliştirdiği yenilikçi ve dijital dönüşüm temelli uygulamalarıyla dünyanın çeşitli ülkelerinde her yıl düzenlenen araştırmada, ‘Fast Company Türkiye-En Yenilikçi 50 İnsan Kaynakları Liderleri’ ödülüne layık görülen Tepe Savunma, 2021 yılında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen 13’üncü KSS Zirvesinde ‘Tepe Dijital Saha’ projesiyle ödüle layık görülmüştür. 16 bin uzman personele istihdam sağlayan sektöründe lider bir şirket olan Tepe Savunma; AVM güvenlik çözümleri, bankacılık ve finans, liman, lojistik ve depolama, otomotiv, perakende ve mağazacılık, sanayi ve üretim, site ve konut olmak üzere birçok alanda hizmet vermektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r