DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22292570,87%
İstanbul
20°

AZ BULUTLU

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

280 bin Euro gayrimenkul yatırımıyla Portekiz vatandaşlığı alınabiliyor
286 okunma

280 bin Euro gayrimenkul yatırımıyla Portekiz vatandaşlığı alınabiliyor

ABONE OL
14/02/2023 20:21
280 bin Euro gayrimenkul yatırımıyla Portekiz vatandaşlığı alınabiliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Globalleşen dünyada günümüzde ikinci bir pasaport sahibi olmak, bireylerin kişisel ve kültürel gelişimine büyük katkı sağlarken, maddi gelir başta olmak üzere birçok fırsatı da beraberinde getiriyor. Birçok Avrupa ülkesi, belli bir yatırım karşılığında çalışma ve oturum izni verirken, bu ülkeler arasında Portekiz bir adım öne çıkıyor. 280 bin Euro gayrimenkul yatırım şartıyla oturum izni veren Portekiz, Avrupa hayali kuran milyonlarca insana altın bir fırsat sunuyor.

Dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve COVID-19 pandemisi, kitlesel ve küresel göç hareketlerini de beraberinde getirdi. Avrupa’da yaşama ve çalışma hayali kuran milyonlarca dünya vatandaşı, Avrupa ülkelerinin sağladığı avantaj ve fırsatlar sayesinde Avrupa vatandaşı olarak ikinci bir pasaport sahibi oluyor. Bu ülkeler arasında; kültürel dokusu, yükselen ekonomisi, kaliteli yaşam standardı, turizm kimliği ve uygun fiyatlı gayrimenkul piyasasıyla öne çıkan Portekiz, yurt dışında gayrimenkul yatırımı yapılarak oturum ve AB vatandaşlık edinimi konusunda Türk vatandaşlarının da en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor.

Portekiz’in bir Akdeniz ülkesi olarak pek çok açıdan avantajlı olduğuna dikkat çeken EUPorto Kurucu Ortağı Aylin Damas, günümüz dünyasında Avrupa ülkelerinde yaşamanın, eğitim almanın ve bir kariyer inşa etmenin gereklilik olduğuna vurgu yaptı. Bunu sağlayacak en güvenli ve kolay yöntemin, yatırım yoluyla oturum izni sağlayan Golden Visa uygulaması olduğunu belirten Aylin Damas, sözlerine şöyle devam etti:

En avantajlı koşulları Portekiz Golden Visa sunuyor

“Avrupa’da serbest dolaşım, yaşama ve çalışma fırsatlarına son yıllarda giderek artan bir ilgi var. Bu fırsatları sağlayan oturum izni programı Golden Visa, Avrupa Birliği üyesi bazı ülkelerin, Türkiye gibi AB dışında kalan ülke vatandaşlarına yatırım karşılığında tanıdığı haklar bütünüdür. En popüler Golden Visa programları Portekiz, İspanya ve Yunanistan’a aittir. Ancak, 2023 başında güncellenen minimum Golden Visa yatırım tutarının İspanya’dan sonra Yunanistan’da da 500 bin Euro’ya çıkması, birçok yatırımcının ibresine Portekiz’e döndürdü. Minimum 280 bin Euro gayrimenkul yatırımıyla oturum izni veren Portekiz Golden Visa, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en avantajlı koşulları sunan oturum izni programı olarak dikkat çekiyor.”

Portekiz Golden Visa uygulamasının en kolay ve en hızlı yoldan Avrupa’da yaşama ve oturum hakkı tanıdığına dikkat çeken EUPorto Kurucu Ortağı Aylin Damas, bu avantajları şu şekilde sıraladı:

Portekizde 35 gün konaklamayla AB vatandaşlık hakkı elde edebilirsiniz”

“Beş yıl süreyle, yılda sadece yedi gün, iki yılda toplam 14 gün Portekiz’de bulunarak, Avrupa Birliği vatandaşlığı için gerekli oturum tamamlanabiliyor. Bu inanılmaz bir fırsat. Bir başka deyişle, kurulu aile ve iş düzenini bozmadan beş yılın toplamında Portekiz’de sadece 35 gün tatil yaparak, ailece AB pasaportuna ulaşmanın tek yolu. Aynı sonuca ulaşmak için İspanya ve Yunanistan’da yılda tamamlanması gereken gün sayısı en az 183. Bu da İspanya’da vatandaşlığa başvurabilmek için 1.830, Yunanistan’da ise 1.281 gün ikamet etmek gerektiği anlamına geliyor.” 

Bu durumun yatırımcıyı bu ülkelerde vergi mükellefi konumuna getirdiğinin altını çizen EUPorto Kurucu Ortağı Aylin Damas, “Oysa Portekiz hâlâ toplam 35 gün konaklamayla AB vatandaşlık hakkı veriyor. Portekiz Golden Visa, 280 bin Euro’luk yatırım ve 5 yıl toplamında 35 gün konaklamayla ailece AB vatandaşlığı almak mümkün. Beş yıllık Golden Visa boyunca yatırımcı ve ailesi tüm Schengen ülkelerine vizesiz seyahat edebiliyor. Portekiz’de isterse yaşar, çalışır, hatta iş kurar. eEğitim ve sağlık hizmetlerinden bir Portekizli gibi faydalanır. Portek siz vatandaşlığı alındıktan sonra ise bu haklar artık tüm AB ülkelerinde geçerli olur. Bu yüzdendi Portekiz Golden Visa, Avrupa genelinde bu hakları hedefleyen yatırımcılar için kaçırılmayacak altın bir fırsattır.”

Yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler 

Başvuru kriterlerini de; “Sabıka kaydının temiz olması, başlangıç seviyesi Portekizce dil testinden geçer not almak ve yatırımı hâlâ elde tutmak” olarak sıralayan EUPorto Kurucu Ortağı Aylin Damas, Portekiz vatandaşlığı aldıktan sonra yatırımın elden çıkarılmasında hiçbir sakınca olmadığını, vatandaşlık alanların haklarının koruduğunu da belirterek sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Portekiz Golden Visa konusunda danışmanlık veren EUPorto olarak, 5 yıldan uzun süredir faaliyet gösteriyoruz. Doğuştan Portekizli-Türk olmam vesilesiyle, lokal bilgi ve piyasa hakimiyetine sahip olduğum için, Lizbon ve civarı, Porto ve Algarve bölgesinde en verimli ve güvenli gayrimenkul seçeneklerini sunuyoruz. Portekiz Golden Visa kapsamındaki tüm yatırım türleri ve kategorilerinde zengin bir portföye sahibiz. Butik bir danışmanlık hizmetiyle yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler üzerinden tercih yapmasında destek olarak, oturum izni için A’dan Z’ye tüm işlemleri koordine ediyoruz. Bize ulaşmak isteyenler euporto.com adresini ziyaret edebilir.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r