DOLAR 32,1933 0.1%
EURO 34,8953 -0.29%
ALTIN 2.461,34-1,66
BITCOIN 22463660,16%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

157 okunma

13. ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU…

ABONE OL
16/09/2022 18:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu sene 1.032 tasarım ile başvuruda bulunulan yarışmada 29 tasarımcı ödüllendirildi. Türkiye’nin gelecekte üreteceği, kullanacağı ve ihraç edeceği mobilyaları tasarlayan yarışmacıların, yoğun ilgisi sektörde faaliyet gösteren ve yarışmayı organize eden tüm tarafları mutlu etti.

Akademisyenler ve profesyonel tasarımcılar, ön lisans-lisans öğrencileri, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, ev, ofis, mutfak-banyo ve akıllı mobilyalar kategorilerinde başvurduğu 13.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nın ödül töreni Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail GÜLLE, Orta Anadolu Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı A. Tahsin ATA ve sektörün önden gelen isimlerinin katılımıyla 26 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye İhracatçılar Meclisi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Yarışmanın asli jüri üyeleri tasarım alanında günümüzün en önemli isimlerinden oluşuyor. Jüri Başkanlığı’nı Prof. Önder KÜÇÜKERMAN’ın yürüttüğü yarışmanın diğer jüri üyeleri ise tasarımın ve sektörün duayenleri arasında olan Reşit SOLEY, Aziz SARIYER, Mustafa TONER, Kaan DERİCİOĞLU, Didem ÇAPA, Fatih KIRAL ve Murat ARMAĞAN oldu.

Yarışmayı destekleyen kuruluşlar arasında TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası ve Yaratıcı Çocuklar Derneği bulunurken, yarışmaya Akademisyen-Profesyonel ile Ön Lisans-Lisans öğrencilerinin yanısıra ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri de katıldı. Geleceğin tasarımcılarını yaratıcı çözümlere teşvik etmek amacını güden bu kategori, bu yıl da mobilya sektörünün gelişimine ışık tutacak değişik tasarımları bu alana çekti…

Bu yıl farklı kategorilerden oluşan 29 ödüle, toplam 182.000 TL ödül verildi. Türkiye’de tasarım alanında katılımı en yüksek yarışmalardan biri olan Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nda ödül veren sponsor firmalar arasında Atagür, Bürotime, Ersa Mobilya, Erpa, Kastamonu Entegre, Gentaş, Lazzoni, Madeş, Mikodam ve Nurus-Nurettin Usta yer aldı.

            Ödül kazanan tam liste:

AD SOYAD

TEMA

KATEGORİ

ÖDÜL

Nurettin GÖKBULUT

Ev Mobilyaları

Profesyonel ve Akademisyen Kategorisi

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Ramazan BÜLBÜL

Mertcan DEMİRHAN

Ev Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Yusuf ÇOŞAN

HİLAL KARAKURT

Ev Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Ersa Altın Ödülü

NURBANU KOÇAK

Ev Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Lazzoni Altın Ödülü

Şükran Pınar AYDOĞDU

Ev Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Mikodam Altın Ödülü

Serdar ŞİŞMAN

Ofis Mobilyaları

Profesyonel ve Akademisyen Kategorisi

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Deniz ÖZSÜSLÜ

Ofis Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Nilgün KURTKAPAN

Ofis Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Atagür Altın Ödülü

Hasan Oğuzhan BEKTAŞ

Ofis Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Madeş Altın Ödülü

Ceren Özgen

Ofis Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Bürotime Altın Ödülü

Gökalp Kumdakcı

Serdar Şişman

Mutfak ve Banyo Mobilyaları

Profesyonel ve Akademisyen Kategorisi

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Hülya Yılmaztürk

Mutfak ve Banyo Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Nil Naren YILDIRIM

Mutfak ve Banyo Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Kastamonu Entegre Altın Ödülü

Emine Buse ŞAHİN

Mutfak ve Banyo Mobilyaları

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Erpa Altın Ödülü

Merve TİRYAKİ

Akıllı Mobilyalar

Profesyonel ve Akademisyen Kategorisi

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Çiğdem YAŞAMIŞ

Akıllı Mobilyalar

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Selvihan Gülbengi ÖZTAŞ

Erkut EKİM

Akıllı Mobilyalar

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Gentaş Altın Ödülü

Aybüke KARAMANLILAR

Akıllı Mobilyalar

Ön Lisans – Lisans Öğrencisi Kategorisi

Nurus-Nurettin Usta Altın Ödülü

Tuba Nur KOÇ

Ecrin ATİK

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

İhracatçı Birliği Büyük Ödülü

Duru BAYDAR

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Erpa Altın Ödülü

Zeynep ACAR

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Atagür Altın Ödülü

Burak TOĞRUL

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Bürotime Altın Ödülü

Beyza BEK

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Lazzoni Altın Ödülü

Hande GÜRLER

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Gentaş Altın Ödülü

Yaren AYHAN

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Nurus-Nurettin Usta Altın Ödülü

Sarp AKAR                        

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Mikodam Altın Ödülü

İlke Doruk YAZICIOĞLU

Zümra GÜNDOĞAN

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Madeş Altın Ödülü

Osman Kayra KAHRAMAN

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Ersa Altın Ödülü

Büşra ŞAHİN

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise

Kastamonu Entegre Altın Ödülü

    

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r