DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19844752,06%
İstanbul
28°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

121 okunma

NEOVA Katılım Sigorta girişim sermayesi yatırım fonu kurdu!

ABONE OL
08/05/2022 04:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sigorta sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Neova Katılım Sigorta,  Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) kurdu. Neova Katılım Sigorta 5 milyon TL değerindeki bu fon ile birlikte öncelikle sigorta sektöründe faaliyet gösteren teknoloji odaklı girişimler (InsurTech) başta olmak üzere tüm girişimcilere kapılarını açıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Neova Katılım Sigorta Strateji Direktörü Metin Yücel, “Neova Katılım Sigorta olarak sigortacılık sektöründe ürün ve hizmet sunarken aynı zamanda teknoloji ve inovasyon alanında girişimcilere vereceğimiz desteklerle sektörün gelişimine katkıda bulunmayı da hedefliyoruz. 5 yıllık büyüme stratejimiz doğrultusunda girişimcilere hem sermaye desteği vermeyi hem de onların ürettiği teknolojileri kullanan bir sigorta şirketi olma yolunda ilerliyoruz.  Bu bakış açısı ile sektörde yer alan girişimler ile bir ekosistem oluşturmayı önemsiyoruz. Kurduğumuz Neova Girişim Sermayesi Yatırım Fonuna teknoloji odaklı ve inovatif bir iş fikrine sahip tüm girişimcileri Neova üzerinden başvuruya davet ediyoruz. Hem girişimcilerimize hem de ülkemize değer katmak için çalışıyoruz.” dedi.

Neova GSYF için fon yöneticisi olan KT Portföy tarafından başvurular değerlendirilirken, fon yatırım komitesi kararıyla sözleşme tamamlanarak yatırım gerçekleştirilecek. Neova Katılım Sigorta sadece maddi destekte bulunmakla kalmayacak aynı zamanda girişimcinin ihtiyaç durumuna göre çeşitli danışmanlık hizmetleri de sunacak.

Fon Kodu:                              KOG

Fonun Yatırımcısı:             Neova Katılım Sigorta A.Ş

Fon Adı:                                 KT Portföy Yönetimi A.Ş. Neova Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Fon Yöneticisi:                    KT Portföy Yönetimi A.Ş.

Neova Katılım Sigorta Hakkında:

Katılım sigortacılığı esaslarına göre 16 Aralık 2009 tarihinde hayat dışı sigortacılık alanında kurulan Neova Katılım Sigorta, müşterilerine trafik sigortası, kasko, konut sigortası, DASK, ferdi kaza, seyahat gibi sigorta ürünleri sunuyor. Türkiye’nin ilk katılım sigortacılığı şirketi olan Neova Katılım Sigorta, Türkiye Sigorta Birliği 2020 yıl sonu verilerine göre, hayat dışı sigorta sektöründe yüzde 2,83 pazar payıyla 9. sırada, katılım sigortacılığı sektöründe ise yüzde 50,72 pazar payıyla ilk sırada yer alıyor. 13 bölge müdürlüğü, 2 bin 500’ü aşkın acentesi ve 300’ü aşkın çalışanıyla hayat dışı katılım sigortacılığı alanında 12 yıldır öncü konumda bulunan Neova Katılım Sigorta, 5 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla yüzde 100 Kuveyt Türk iştiraki haline geldi. Neova Katılım Sigorta, müşterilerine yönelik yeni ürün ve hizmetleriyle hayat dışı katılım sigortacılığı sektöründeki öncü pozisyonunu sürdürmeye ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya artan bir hızla devam ediyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r