DOLAR 33,0935 0.19%
EURO 36,2342 0.48%
ALTIN 2.614,11-0,28
BITCOIN 2142694-0,23%
İstanbul
33°

AÇIK

03:44

İMSAK'A KALAN SÜRE

157 okunma

GÜNSEL, meslek liselerinin son sınıf öğrencilerine burs, staj ve iş imkanı sunacak

ABONE OL
08/05/2022 13:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KKTC’nin milli ve yerli otomobili GÜNSEL, KKTC’de meslek liselerinde okuyan öğrencilere kendi ülkelerinde gelecek kurma olanağı sunmayı hedefleyen “Mesleğim Elimde” projesi için Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile protokol imzaladı. GÜNSEL bünyesinde faaliyet gösteren GÜNSEL Akademi tarafından başlatılan “Mesleğim Elimde” projesi ile meslek liselerinin Makina Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, Elektrik Elektronik, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme ve Oto Elektrik bölümlerinde okuyan ve deneyim kazanmak isteyen son sınıf öğrencilerine burs, staj ve iş imkanı sağlanacak.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel’in imzaladığı protokol ile yürürlüğe giren projeyle GÜNSEL’de daha fazla KKTC’li gencin istihdam edilmesi hedefleniyor. Projeye katılan ve programı tamamlayan öğrencilere “GÜNSEL Akademi Uzmanlık Belgesi” verilecek. “Mesleğim Elimde” projesine katılarak GÜNSEL Akademi Uzmanlık Belgesi alan tüm öğrencilere lise mezuniyetleri sonrasında Yakın Doğu Üniversitesi’nin ilgili meslek yüksekokullarında eğitim almaya başlamaları halinde yüzde 100 burs verilecek. Ayrıca bu öğrencilere her ay düzenli maaş ödemesi de yapılacak. Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokullarından başarı ile mezun olacak öğrencilere GÜNSEL’de iş imkanı da veriliyor.

Protokol töreninde Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu sırasıyla açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel: “Mesleğim Elimde projesi ile de ülkemiz gençlerine burs, staj ve iş imkanı yaratarak kendi ülkelerinde bir gelecek kurma fırsatı yaratacak önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz.”

Ülkemizin yerli ve milli otomobili GÜNSEL’i geliştirmek ve üretmek için yaklaşık 10 yıl önce yola çıktıklarını hatırlatan Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “GÜNSEL’imizin seri üretim çalışmalarına tam güç devam ederken, Mesleğim Elimde projesi ile de ülkemiz gençlerine burs, staj ve iş imkanı yaratarak kendi ülkelerinde bir gelecek kurma fırsatı yaratacak önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz” dedi.  

Elektrikli otomotiv sanayisinin sadece ülkemizde değil bütün dünyada yeni meslekler yaratacağına vurgu yapan Prof. Dr. Günsel, “Mesleğim Elimde projemiz ile meslek teknik liselerindeki öğrencilerimizi çağın yeni teknolojileriyle tanıştırarak onlara yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı. Projenin hayata geçirilmesinde verdikleri destekten dolayı başta Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu olmak üzere, tüm bakanlık yetkililerine teşekkür eden Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Gençlerimizi, ülkemizin sanayisine ve gelişimine çok önemli katkılar sunacak bir donanıma kavuşturarak, tabiri caizse teknik bir ordu kurmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Olgun Amcaoğlu: “Mesleğim Elimde projesi ile gençlerimiz hayatlarını, ülkelerinde kalıp bu topraklara sahip çıkarak kurabilecekler.”

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel’in konuşmasının ardından sözü alan KKTC Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu, konuşmasının başında ülkedeki genç işsizlik seviyesinin yüksekliğine  vurgu yaptı. Mesleğim Elimde projesinin, ülke gençleri donanımlı ve meslek sahibi bireylere dönüştürerek iş korkusu yaşamayacakları bir gelecek kurmalarına büyük bir katkı sağlayacağını söyleyen Bakan Amcaoğlu, “Mesleğim Elimde projesi ile meslek lisesi öğrencilerimiz eğitimlerinin son yılında kendilerini gerçekten geliştirebilecekleri bir staj imkanına kavuşacak. Sonrasında da tam burs ve GÜNSEL’de işe alım garantisi ile hayatlarını, ülkelerinde kalıp bu topraklara sahip çıkarak kurabilecekler” ifadesini kullandı.

KKTC Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu konuşmasını, “Sadece eğitim hayatlarına destek vermekle kalmayıp, gençlerimize yeni bir hayatın kapılarının açılmasını sağlayan GÜNSEL Ailesine, sağladıkları destek ve olanaklar için gençlerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” sözleriyle noktaladı. 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r