DOLAR 32,8364 -0.11%
EURO 35,6371 -0.22%
ALTIN 2.530,69-0,55
BITCOIN %
İstanbul
29°

AÇIK

03:57

İMSAK'A KALAN SÜRE

166 okunma

Genç girişimcilere köprü olacak iş birliği

ABONE OL
23/05/2022 06:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin‘in katılımıyla, iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokol ile daha fazla girişimciye ulaşmak ve gençlerin girişimci zihin yapısını geliştirmek amaçlanıyor.

Protokole NEVÜ Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin ile imza atan Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören, “Bu iş birliği ile güçlerimizi birleştirerek daha fazla sayıda girişimciye ulaşmayı amaçlıyoruz. Gençlerimiz için en çok önemsediğimiz konu, ‘Girişimci Zihin Yapısı’ ve çocukların, gençlerin bu zihin yapısına sahip olabilmeleri için gerekli eğitime erişebilmeleri.” dedi.

Bu protokol sayesinde genç girişimciler için bir köprü oluşacağını da sözlerine ekleyen Ören, “Girişimcilikte güçlerin birleştirilmesi ve iyi bir iş birliği planı ile ülkemizin her köşesindeki gencimize erişecek potansiyele sahip kurumlarımızın olduğunu biliyorum. Yeter ki gençlerimiz için birlikte aksiyon alacak vizyonu geliştirebilelim. Bu nedenle Kapadokya Teknopark ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğimiz çok değerli. Çok daha fazla gencimize ulaşacak ve yetkinliklerini geliştireceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Prof. Dr. Semih Aktekin ise, “Genç Başarı Eğitim Vakfı ile imzalanan iş birliği protokolüyle karşılıklı olarak faaliyetleri destekleyerek ortak ekosistemleri büyütmeyi ve bu sayede daha fazla sayıda girişimciye ulaşmayı amaçlıyoruz. Kapadokya Teknopark olarak, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülen uygun programların tanıtımına destek vererek, Nevşehir bölgesindeki teknoloji tabanlı girişimlere imkanlar dahilinde kuluçka merkezi olanaklarını sunacağız. Diğer taraftan Genç Eğitim Vakfı da Kapadokya Teknopark tarafından yürütülen faaliyetlerden kendi ekosistemi için uygun olanların tanıtımına destek vererek, kendisine ulaşan başvurular içerisinden uygun olanları Kapadokya Teknopark’a kuluçka hizmeti temin etmeleri için yönlendirecek.” şeklinde konuştu.

NEVÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin, Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören, Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Çelebi, Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Dr. Bilgin Yazlık katıldı.

Genç Başarı Eğitim Vakfı: 1999 yılında kurulan Genç Başarı Eğitim Vakfı, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Genç Başarı Eğitim Vakfı, gençlerin girişimci zihin yapısına sahip olması ve iş yaşamına aktif katılımlarını sağlamak amacıyla, iş dünyası ile eğitim arasında köprü kurmaktadır. Vakıf, ilköğretimden üniversite son sınıfa kadar farklı yaş gruplarına yönelik, yaparak öğrenme temelli eğitim programları tasarlamakta ve uygulamaktadır. İş Dünyası, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından geliştirilen ve uygulanan programlar içerisinde yer almakta, yapılandırılmış çalışmalar doğrultusunda öğrencilerle tecrübelerini, bilgilerini paylaşmakta ve öğrencilere mentorluk yapmaktadır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r