DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22004193,64%
İstanbul
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tüsayder: Satınalma ve Tedarik Yönetimi artık memleket meselesi…
263 okunma

Tüsayder: Satınalma ve Tedarik Yönetimi artık memleket meselesi…

ABONE OL
26/10/2023 18:56
Tüsayder: Satınalma ve Tedarik Yönetimi artık memleket meselesi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 11. düzenlenen XI. Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi’nde (STZ 2023), satınalma ve tedarik yönetiminin memleket meselesi haline geldiğinin altı çizildi.

Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği-TÜSAYDER’in geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 11. düzenlenen Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi’nden (STZ 2023), önemli mesajlar çıktı. Satınalma ve Tedarik Zincirinde Memleket Meselesi “Dayanıklılık ve Dijital Adaptasyon” teması çerçevesinde gerçekleştirilen zirvede, Cumhuriyetin 100. yılında değer üretebilen, küresel rekabette başarılı ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye için özellikle satınalma karar vericilerine ve sektör temsilcilerine önemli sorumluluklar düştüğünün altı çizildi.

Zirvede, tarım sektörünün stratejik bir öneme sahip olduğu vurgulanırken, artan nüfusun gıda ihtiyacının karşılanması, gıda güvenliğinin sağlanması ve doğal kaynakların korunması gibi hususlar konuşuldu. Sürdürülebilirlik için Tarımda verimliliğin en hızlı çözüm olarak karşımıza çıktığı bu dönemde artık doğru planlamanın önemininin her zamankinden daha kritik olduğu belirtildi.

Zirvede, KOBİ yöneticilerinin 2024 yılında karşılaşacakları zorluklar, ölçeklerine göre bu zorluklara getirilen çözüm önerileri, özellikle sermaye ve nakit akışının hayati öneme sahip olduğu vurgulandı.

Ayrıca teknolojinin ve dijital adaptasyonun Türkiye’ye sunduğu fırsatlar ve geleceğin yol haritası, dünya çapında uzmanlar ve tepe yöneticileri tarafından ele alındı. Türkiye’nin 300 milyon kişiyi doyurabilecek kaynaklara sahip olduğu, doğru kaynak kullanımı ve yönetim anlayışı ile kendi kendine yeten bir ülke konumuna gelmesi için çözüm yolları önerildi.

Gelecek dijitalleşmede…

Ekonomik durgunluk küresel bir norma dönüşse de dijital dönüşüm yatırımlarının istikrarlı bir şekilde arttığını ve birçok şirketin satın alma süreçlerini otomatikleştirmenin yollarını aradığını söyleyen TÜSAYDER Başkanı Meriç Atalay; ‘Son dönemde süreç verimliliği ve dayanıklılık sektör fark etmeksizin tüm işletmelerin en büyük önceliklerinden birine dönüşüyor ve tedarik zincirinin geleceğini şekillendiren teknolojiler daha fazla önem kazanıyor. Tedarik zinciri krizlerini aşmaya uğraşan yöneticiler mutlaka teknoloji ve dijital dönüşümle entegre bir şekilde faaliyetlerini sürdürmeliler. Rekabetin artık satış fiyatlarında değil, satınalma fiyatlarında oluştuğu, şirketlerin bu alana yatırımlarını hızlandırdığı görmezden gelinemez bir gerçek haline dönüştü. Halihazırda birçok şirket, satın alma ve tedarik zinciri süreçlerini dijitalleştirmeye ve ürünlerini pazara sunma sürelerini hızlandırmaya çalışıyor.” dedi.

Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER) Hakkında

Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER), 12’si bölge lideri, 29’u sektör lideri ve 250’si gönüllü üye olmak üzere 6.000 satınalma profesyonelinin aynı çatı altında toplandığı; Türkiye’yi “Satınalma ve Tedarik” konularında uluslarası alanda temsil eden ilk ve tek dernektir. TÜSAYDER üyeleri, 25 milyar USD’i aşan satınalma karar gücü ile ülke ekonomisine yön vermektedir. TÜSAYDER aynı zamanda, Uluslararası Satınalma ve Tedarik Yönetimi Federasyonu’na üye olarak Türkiye’yi bu konuda uluslararası alanda temsil eden ilk ve tek dernektir ve IFPSM üyeliği sayesinde ülkemizdeki firmaları tüm dünyaya tanıtma gücüne sahiptir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r