DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 21992293,50%
İstanbul
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

80 okunma

Türkiye istediğini aldı, Rahibi verdi

ABONE OL
11/02/2023 20:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aylardır, Türkiye’nin elinden kurtarmak için türlü entrikalara başvuran Amerika sonunda Türkiye’nin istediğini verdi ve Ajan Rahip Brunson’u aldı.

Amerika ne verdide Rahip Brunson’u aldı bu konuşan kimse yok. Herkes özelliklede Türkiye’yi dünyada ve kendi iç dünyasında küçük düşürmek isteyen mihraklar çok etkili bir algı operasyonu yürütüyor.

Türkiye’nin yakaladığı ivmeden ve Rahip Brunson takasında elde ettiği başarıyı gözden kaçırmak isteyenler hükümet ve Cumhurbaşkanı ile vatandaşın arasını açmak psikolojik olarak ezmek için acımasızca yükleniyor.

Sosyal medyada bu algı operasyonunu ve bombardımanını yapanlarla hükümete, adalete, mahkeme kararına güvenen reisçiler arasında kıyasıya bir mücadele yaşanıyor.

Rahip Brunson olayında Reisçiler ve Türk yargısının arkasında duranlar aldığı cezayı ve salıverilmesini doğru bulurken. Hükümeti, Ak parti’yi ve Türkiye’yi yıpratmak isteyenler Amerika’nın başarılı olduğunu ispatlama gayreti içinde.

Fakat özellikle yıpratılmak istenen Hükümet ve Cumhurbaşkanından bu konuda ne taraftarını rahatlatan nede karşı tarafı tam olarak susturacak bir açıklama gelmiyor.

Türkiye, Rahip Brunson hakkındaki ketum tavrını sürdürürken bir taraftan da tahsilât hazırlıklarına devam ediyor.

MERAK EDİYORSUNUZ DEĞİL Mİ, TÜRKİYE NE ALDI DA, RAHİP BRUNSONU VERDİ

Birkere şunun altını bir çizelim. Türkiye birkaç ajan veya başka tavizlerde verecek kanımca ama daha değerli şeyler almak için.

Türkiye’nin bu konudaki başarısı ise onlara ait olanı onlara vererek bir şeyler alıyor olması. 2 sene önce Türkiye’nin elinde Rahip Brunson yoktu şimdi yine yok ama aldığı çok değerli şeyler var.

Amerika baştan sustu! Neden? Çünkü Brunson hapisteki diğer ajanlar gibi sıradan bir ajan muamelesi görüyordu ve Amerika’nın endişelenmesine gerek yoktu.

TÜRKİYE ÖYLE BİR HAMLE YAPTI Kİ, AMERİKA TUTUŞTU VE TEHDİTLERE BAŞLADI!

Rahip Brunson’un ev hapsine alınması idi Türkiye’nin hamlesi. Amerika deşifre olmanın verdiği rahatsızlıkla saldırılara ve tehditlere başladı.

Tüm dünya ülkelerine ekonomik savaş ilan eden Amerika Türkiye’nin bu hamlesine dolar kurlarıyla oynayarak karşılık verdi. Türkiye’yi belki maddi zarara uğrattı ama Suriye’de kazanmasını sağlayacak adımların atılmasını sağladı.

Çünkü Türkiye Rahibi veririm ama Münbiçi alırım dedi üstelik dünyayı milli paraları ile ticaret yapmaya ikna etti.

Bu durum kısa vadede Türkiye’ye hem para hem de Rahip kaybettirse de uzun vadede Hem Münbiç, hem Musul-Kerkük hem de miktarı çok yüksek paralar kazandıracağının sinyal ve işaretlerini almaya başladık.

Baksanıza düne kadar Türk askerleriyle birlikte Münbiç sokaklarında ve çevresinde keşif yapan Amerikalılardan artık eser yok.

Üstelik Münbiç’teki Teröristler siperler, tüneller, kuleler inşa ediyor. Yani Afrin’de yaşadıklarımızı çok yakında Münbiç’te yaşayacağız ve Münbiçi teröristlerden temizleyeceğiz.

Türk Hava Kuvvetleri Fıratın doğusunu bombalamaya başladı bile.

Türkiye rahat uyu 3 kuruş kaybetsen de hiç bir işine yaramayacak olan rahibi versen de uzun vadede çok kazanacağın adımlar atıyorsun.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r