DOLAR 32,8256 0.05%
EURO 35,7380 0.22%
ALTIN 2.532,890,15
BITCOIN 2153352-0,54%
İstanbul
29°

AÇIK

03:57

İMSAK'A KALAN SÜRE

106 okunma

PERYÖN’den Kurumlara Çağrı: “İnsana değer projelerinizle öne çıkın”

ABONE OL
15/05/2022 22:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EAPM – Avrupa İnsan Yönetimi Derneği tarafından tanınan ilk özel ödül olan ve büyük ödülü alan projenin EAPM tarafından da takdir görerek paylaşıldığı organizasyon, bu yıl da yine “İnsana Değer” diyen şirketleri davet ediyor. İnsan yönetimi alanında iz bırakan, ilham kaynağı olan ve insana değer veren çalışmaların ve uygulamaların değerlendirileceği PERYÖN Ödülleri, bu yıl ilk defa Yaşam Kalitesini Destekleyen Uygulamaları da ödüllendiriyor.

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin insan kaynakları alanındaki; yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamaları tanıtmak, örnek teşkil eden çalışmaları sektöre kazandırmak amacıyla düzenlediği PERYÖN İnsana Değer Ödülleri için başvurular 30 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatıldı.

2019’da, 32 ülkeyi temsil eden EAPM – Avrupa İnsan Yönetimi Derneği tarafından tanınan ilk özel ödül olarak global anlamda değerini daha da artıran organizasyon, 13. yılında da “Bilgiyi üretmek ve paylaşmak için hiçbir sınır olamaz” diyerek, insan yönetimi alanında iz bırakan, ilham kaynağı olan ve insana değer veren çalışmaları ve uygulamaları ödüllendirecek.

Metodolojisinin yapılandırılması ARGE Danışmanlık tarafından yapılan PERYÖN Ödülleri’nin, metodolojiye uygun saha ziyaretleri ve raporlaması uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi PwC Türkiye tarafından gerçekleştirilecek. Ödül kategorileri ise her sene olduğu gibi İnsana Değerde Liderlik (Büyük Ödül) ve Değer Yaratan Uygulamalar Ana Kategorisi altında; İşveren Markası, Bağlılık ve Kurum Kültürü Yönetimi, Yeni Çalışma Modelleri Geliştirmek, Dijital Dönüşüme Liderlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Yönetimi, Öğrenen Organizasyon ve Öğrenme Çevikliği, Yaşam Kalitesini Destekleyen Uygulamalar ve Geleceğin İş Yaşamında Değer Yaratmak olarak belirlendi.

Bu sene PERYÖN’ün 50. Yılı kapsamında ilginin yüksek olması beklenen ödül töreni ise 28 Ekim’de düzenlenerek ödüller sahiplerini bulacak. PERYÖN Ödülleri’ne her ölçekteki “İnsana Değer Katanlar” (kurumlar), hayata geçirdiği örnek çalışmalarla katılabiliyor. Başvurunun ardından alanında saygın “Değer Verenler”in (jüri üyelerinin) dosya inceleme süreci ve PwC Türkiye’nin saha çalışmaları yapılıyor ve alanında öne çıkan çalışmalar ödüllendiriliyor.

Özellikle içinden geçtiğimiz pandemi döneminde kurumların ekiplerini bir arada tutmaya yönelik özverili çalışmalar yaptığına dikkat çeken PERYÖN, yeni kategorisi “Yaşam Kalitesini Destekleyen Uygulamalar” ile de insana ve yaşama değer katan, mevzuat ve resmi gerekliliklerin ötesine geçen bütüncül ve yenilikçi yaklaşımları değerlendirmeyi hedefliyor. Bu kategoride çalışmaların süreklilik göstermiş olması da verilecek ödülün en önemli kriterlerinden biri olacak.

“İnsana dair her projenin önemi büyük”

PERYÖN İnsana Değer Ödülleri’nin sektöre ve iş dünyasına sunduğu katkıları değerlendiren PERYÖN –Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ela Kulunyar, “PERYÖN İnsana Değer Ödülleri ile sınırları kaldırmayı, bilgiyi üretmeyi ve bütün sektörümüz ve iş dünyası ile paylaşmayı hedefliyoruz. Bazen yaptığımız işi, gerçekleştirdiğimiz projeleri o denli içselleştiriyor ve günlük yaşamın bir parçası haline getiriyoruz ki, bu çalışmaların değerini göremeyebiliyoruz. Fakat özellikle şu anda örnek olacak uygulamalara hepimizin ihtiyacı olduğu bir dönemden geçiyoruz. Çalışanlarını, çalışma ortamını, çalışanlarının yaşam kalitesini ve toplamda iş yaşamının kalitesini geliştiren tüm kurumlara çağrımızı yineliyorum, yaptığınız iyi işlerle öne çıkın ve örnek olun. İnsana ve insanın yaşam kalitesini artırmaya yönelik her uygulama değerlidir ve öne çıkmayı hak eder. İnsana değer veren, insan için çalışan ve PERYÖN Ödülleri ile yıllardır sağladığımız bu sinerjiye ortak olmak isteyen bütün şirketleri PERYÖN – İnsana Değer Ödülleri 2021’e davet ediyoruz. Çünkü insana dair her projenin önemi büyük” dedi.

PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2021’e katılmak isteyen kurumlar 30 Temmuz 2021 tarihine kadar https://www.peryon.org.tr/odul adresinden başvurularını yapabiliyor.

Detaylı bilgi için: www.peryon.org.tr

PERYÖN Hakkında

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği 1970’de kuruldu. Türkiye’de İnsan Yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN’ün ülke çapında dört bine yakın üyesi bulunuyor. Üye potansiyeli ile özel sektörde istihdam edilen yaklaşık 2,5 milyon çalışana ulaşan PERYÖN’ün İstanbul Merkezi’ne bağlı dört bölgede şubesi ve iki temsilciliği yer alıyor. Dernek; istihdama katkı sağlayan, mesleki gelişimi destekleyen platformların oluşturulmasına öncülük ediyor. İş dünyası, kamu, üniversite üçgeninde bağlayıcı, güçlendirici çalışmalar gerçekleştiriyor, mesleki eğitimin yaygınlaşmasına ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlıyor. Her sektördeki yöneticiler, İnsan Kaynakları alanında çalışanlar, akademisyenler ve üniversite öğrencileri PERYÖN’e üye olabiliyor. Bilgi için www.peryon.org.tr adresini ziyaret edilebilir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r