DOLAR 32,9257 -0.45%
EURO 35,8606 -0.3%
ALTIN 2.535,37-0,60
BITCOIN 22379230,43%
İstanbul
31°

AÇIK

03:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

PAGEV BAŞKANLIĞINA OY BİRLİĞİYLE YENİDEN YAVUZ EROĞLU SEÇİLDİ
3413 okunma

PAGEV BAŞKANLIĞINA OY BİRLİĞİYLE YENİDEN YAVUZ EROĞLU SEÇİLDİ

ABONE OL
02/02/2023 21:33
PAGEV BAŞKANLIĞINA OY BİRLİĞİYLE YENİDEN YAVUZ EROĞLU SEÇİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PAGEV Genel Kurulu’nda yeniden oy birliğiyle Başkan seçilen Yavuz Eroğlu, “önümüzdeki dönem ‘PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi’ gibi projelerle sektörümüzün katma değerini arttırmayı hedefliyoruz” dedi

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Genel Kurulu’nda Başkanlığa oy birliği ile yeniden Yavuz Eroğlu seçildi. Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul’da oyların tamamını alan Eroğlu, tarihi seviyede geniş katılımla gerçekleştirilen seçimde güven tazeledi. Gaziantep’ten İstanbul’a, İzmir’den Kayseri’ye, Adana’dan Konya’ya kadar Türkiye’nin dört bir yanından Genel Kurul’a katılan tüm sektör mensuplarına gösterdikleri yoğun teveccüh için teşekkür eden Eroğlu, bugüne kadar ortaya koydukları faaliyetlerde olduğu gibi bundan sonraki süreçte de mücadeleci, etkin ve değer üreten çalışmalara imza atmayı sürdüreceklerinin altını çizdi. Sektörel sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlar ürettiği için marka değeri yükselen PAGEV’in, ülkemizdeki önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından biri haline dönüştüğüne vurgu yapan Eroğlu, “inşası devam eden PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi, yeni dönemde hayata geçirmeyi hedeflediğimiz en önemli projelerimizden biri olacak. Türk Plastik Sektörünü, dünyadaki önemli üretim üslerinden biri haline dönüştürmeyi amaçlayan PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezimiz, 3 Etap ve 11 binadan oluşacak. Teknoloji üssü olacak Mükemmeliyet Merkezimiz tamamlandığında sektörümüzdeki katma değerin artmasına katkı sağlayacak. Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra Test, Laboratuvar, Belgelendirme, Sertifikasyon, Prototip Üretim ve Danışmanlık hizmetleri sunacak PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezimiz ile sektörümüz adına ilk olacak önemli bir ekosistem sistemi kurmayı hedefliyoruz” dedi.

ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIM

Sanayicinin yaşadığı sorunlara dair sadece problem tespiti yapan klasik sivil toplum örgütünün ötesine geçip kalıcı çözüm bulmak yani “değer” üretmek anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Eroğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “PAGEV, pek çok ilke imza attı. Nitekim sanayicimizin yetişmiş teknisyen sorununun çözümüne katkı sunmak amacıyla PAGEV olarak, meslek liselerini inşa ettik. Bugün okullarımızda 2000 öğrenicimiz iş tabanlı eğitim görüyor.  Çevresel kirliliği azaltırken, geri dönüşümü arttırmak ve bilinçli toplum oluşturmak için PAGÇEV’i kurduk. Yıllık, 13 milyon nüfusun ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesini organize ettik. 50.000 öğrencimize geri donuşum eğitimi verdik. Plastikle ilgili olumsuz algıları yıkmak için tüm ulusal televizyonlar da 25.000.000 kişiye ulaşan “Plastiğin Doğada Yeri Yok, Hayatımızda Yeri Çok , İşi Çok Dönüştürelim” kampanyasını hayata geçirdik. Sanayicinin büyümek için ihtiyaç duyduğu alanları sağlamak için 1990 yılında temellerini attığımız ve bugün %99 doluluk oranıyla çalışan, 203 firmamızla faaliyet gösteren Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nin (GEPOSB) yanında geçen yıl OSB ilan edilen PAKOP Plastik İhtisas OSB ile sanayicimizin yer sorununa çözüm üretmeye devam ettik. Sektörümüzün teknolojiyle buluştuğu PlastEurasia Fuarı’nı, Tüyap iş birliğiyle 31 yıldır düzenliyoruz. Dünya markası haline getirdiğimiz PlastEurasıa Fuarı, dünyada kendi alanında her yıl düzenlenen en büyük ikinci plastik fuarı haline geldi. Türk Plastik Sektörünü, dünyada temsil etme misyonumuz kapsamında EUPC’nin yönetim kurulundaki tek AB dışı ülke vatandaşı olarak görev aldık. Global Atık önleme, geri dönüşüm kuruluşları olan OCS, WFO, MORE gibi yeşil dönüşüm için önemli kuruluşları Türkiye’ye taşıdık. Bunların Türkiye başkanlığını üstlendik. Öte yandan Başkanlığını yaptığımız TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Meclisimiz vasıtasıyla sektörümüzdeki; dernek, federasyon, sanayi, ticaret odaları ve büyük ölçekli firmalarımızı bir çatı altında toplayarak koordinasyonunu sağladık. Çalışmaya, gayret etmeye, verimli işler ortaya çıkarmaya, sektörel birliğimizi sağlamaya ve en önemlisi değer üretmeye devam edeceğiz.”

DEĞER ÜRETMEYE DEVAM

Sektör paydaşlarını birlikte hareket etmeye çağıran Eroğlu, “enerjilerini birleştiren sektör mensupları sinerji oluşturur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sektörümüzün gelişimi için sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlarımızla değer üretmeye devam edeceğiz. Tüm paydaşlarımızla omuz omuza çalışacağız” dedi.  Eroğlu şöyle konuştu: “Avrupa’da Almanya’nın hemen ardından ikinci en büyük kapasiteye sahip Türk Plastik Endüstrisi olarak öncelikli diğer başlığımız ise Yeşil Ekonomi kapsamında geri dönüşüm ekonomisi ile ülkemizi kalkındırmak için yaptığımız çalışmaların hızını arttırmak olacak. Toplum genelinde plastiklerin yaşamımıza katkısı noktasında farkındalık oluşturmayı sürdüreceğiz. Plastikler, defalarca dönüştürülerek yeniden kullanılabilecek altın kadar kıymetli malzemedir. Bunun daha iyi anlaşılması için mücadelemizi sürdüreceğiz.”

YENİLENEN YÖNETİM İŞ BAŞINDA

PAGEV Genel Kurulu’nda seçilen Başkan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

YAVUZ EROĞLU –SEM PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş. (BAŞKAN)

AHMET MERİÇ – FORMER MAKİNE (1. BAŞKAN YRD.)

ALİ ZEKİ KARADENİZ –HAKAN GRUP TEKNOLOJİ İNŞAAT TURİZM A.Ş. (2. BAŞKAN YRD.)

BURAK ÖNDER – LÜKS PLASTİK İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (3. BAŞKAN YRD.)

ABDULLAH KARATEPE – ÖZNAR PLASTİK LTD. ŞTİ. (MUHASİP ÜYE)

AZİZ ÖZAY – AZIZ PLASTIK KALIP SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (SEKRETER ÜYE)

İSMAİL EREN ÜNLÜ- AKÜMSAN PLASTİK ÜRÜNLERİ SAN.TİC. A.Ş. (EĞİTİM BAŞKANI)

YAVUZ BİÇER – SENUR ELEKTRİK MOTORLARI SAN. VE TİC. A.Ş. (Yönetim Kurulu Üyesi)

MURAT ERKAN – ÜNER PLASTİK A.Ş. (Yönetim Kurulu Üyesi)

YUSUF PALA – AKAY STAND PAZARLAMA VE SAN. LTD. ŞTİ. (Yönetim Kurulu Üyesi)

OĞUZCAN ÇETİNALP – PİLSAN PLASTİK VE OYUNCAK SAN. A.Ş. (Yönetim Kurulu Üyesi)

ABDURRAHİM BEKGÖZ- HUZUR PLASTİK MAD.İTH.İHR.SAN. ŞTİ. (Yönetim Kurulu Üyesi)

YELİZ KARAARSLAN – TSP GRUP MAKİNE A.Ş. (Yönetim Kurulu Üyesi)

SERKAN KARATAŞ – KARATAŞ MAKİNA SAN. VE TİC. (Yönetim Kurulu Üyesi)

HAMDİ YAZIR – BAYEGAN DIŞ TİC. A.Ş. (Yönetim Kurulu Üyesi)

BEYHAN BAYCAR – CASTEROLI EV GEREÇLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (Yönetim Kurulu Üyesi

TAMER GÜVEN – İNAN PLASTİK MAKİNALARI SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. (Yönetim Kurulu Üyesi)

MUSTAFA TANRIKULU – TANRIKULU KAUÇUK SAN. TİC. A.Ş. (Yönetim Kurulu Üyesi)

EMRE ALKAN – STARFLOT PLASTİK DIŞ TİC. A.Ş. (Yönetim Kurulu Üyesi)

ARZU KAZAR – ÇIFTSAN PLASTİK SAN. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. (Yönetim Kurulu Üyesi)

DURSUN CEMAL BAK (Denetleme Kurulu Başkanı)

AHMET ŞEKEROĞLU – ŞEKEROĞLU KİMYA VE PLASTİK SAN. A.Ş. (Denetleme Kurulu Üyesi)

ŞAMİL TAHMAZ-PIMTAŞ PLASTİK İNŞ. MALZ. SAN. VE TİC. A.Ş. (Denetleme Kurulu Üyesi)

KAZIM ÖZTÜRK – PETEK KALIP AMB. MAK. PLAS SAN.VE TİC. A.Ş. (Denetleme Kurulu Üyesi

AZİZ TURAN- TURAN PLASTİK AMB. MAD. VE GIDA SAN. TİC. A.Ş. (Denetleme Kurulu Üyesi

İBRAHİM BOZKURT ÇAĞLAYAN – ÇAĞLAYAN PLAS. AMB. TİC. A.Ş. (Denetleme Kurulu Üyesi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r