DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 21975003,47%
İstanbul
29°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ORTA ANADOLU MOBİLYA, KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 14. ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
380 okunma

ORTA ANADOLU MOBİLYA, KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 14. ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

ABONE OL
14/09/2023 17:08
ORTA ANADOLU MOBİLYA, KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 14. ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başarılı tasarımcılarla üretici firmaları buluşturup yurt dışına ihraç edilebilir niteliklerde ürünlerin ortaya çıkarılmasına ön ayak olma amacını taşıyan “Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nın ödül töreni 29 Eylül 2023 tarihinde yapılacak. Yarışma, Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi iş birliği ve Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde gerçekleştirilecek. Bu yıl 14’üncüsün yapılacağı Ulusal Mobilya Tasarım Yarışmasına toplam 1.106 başvuru yapılırken toplam 33 ödül sahiplerini bulacak. 

Türkiye’de tasarım alanında katılımı en yüksek yarışma olan Ulusal Mobilya Tasarım Yarışmasına ev, ofis, mutfak-banyo ve akıllı mobilyalar olmak üzere 4 ana tema ile akademisyen-profesyonel, lisans-ön lisans öğrencileri ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin başvurusuna açıldı.

Prof. Önder Küçükerman’ın Jüri Başkanlığını yürüttüğü yarışmada; Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Mustafa Toner, Kaan Dericioğlu, Didem Çapa, Fatih Kıral ve Murat Armağan asli jüri olarak yer aldı. 

İlk düzenlendiği yıl olan 2008’den bu yana TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası ve Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından desteklenen yarışmaya 2023 yılında Atagür, Bürotime, Erpa, Ersa, Gentaş, Kastamonu Entegre, Lazzoni, Madeş, Mikodam, Nurus, Emo Home, Sun-ka ve Öztem firmaları yarışmaya bu yıl da sponsorlukları ile katkı sağladı.

Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması, diğer tasarım yarışmalarına göre mobilya sektörünün tamamını kapsayan nitelikte olması, üretici ile tasarımcıları bir araya getirerek tasarımları hayata geçirmesi, yarışmaya katılan tasarımcıların üretici-ihracatçı firmalarımızda iş imkanı bulması, ödül alan tasarımcılara devlet desteği ile İtalya Domus Akademi, ABD- CCS College, İtalya-NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) gibi yurt dışındaki değişik eğitim kurumlarında farklı süreçlerle eğitim imkanı sağlaması ile fark yaratıyor. Genç nesilleri tasarım fikri ile buluşturan yarışma sonucunda ortaya çıkan tüm bu gelişmeler, tasarım ile sektörün buluşmasını ve ihracata yeni tasarımlarla güç kazandırılması amacına hizmet ediyor.

İlk, orta öğretim ve lise öğrencilerini de ayrı bir kategoride toplayan yarışma kapsamında; tasarım alanında geleceğin tasarımcılarının yetişmesi için uzun vadeli bir yatırım yapılıyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında, dünya mobilya sanayinde Türkiye’nin de söz sahibi olabilmesi ve Türk mobilya sektörünün hak ettiği şekilde diğer ülke pazarlarından pay alabilmesi için “Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nın önemi büyük.

2023 Yılı Ödül Töreni: 29 Eylül 2023 tarihinde İSTANBUL-Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’de yapılacaktır.

Adres: Dış Ticaret Kompleksi Çobançeşme Mevkii Sanayi Cd. Yenibosna-İstanbul

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r