DOLAR 32,9208 0.27%
EURO 35,4022 0.67%
ALTIN 2.468,070,72
BITCOIN 1951526-7,08%
İstanbul
28°

AZ BULUTLU

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

kurbanumraniye
94 okunma

Kordsa’dan Yeni Nesil İnce Film Güneş Panelleri Üreticisi Toledo Solar Inc ile Stratejik İş Birliği

ABONE OL
20/06/2022 00:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kordsa, güçlü, yenilikçi ve dayanıklı güneş panelleri ve camlarının önde gelen üreticisi Toledo Solar ile gerçekleştirdiği bu iş birliği sayesinde Türkiye ve Orta Avrupa’dan başlayarak Avrupa kıtası ve Orta Asya’da Toledo Solar teknolojisinin işletilmesi konusunda öncelikli hak sahibi oldu.

“Yaşamı Güçlendirme” misyonu ile tüm paydaşlarına ve içinde yer aldığı toplumlara katma değeri yüksek yenilikçi güçlendirme çözümleri sunarak sürdürülebilir değer yaratmayı hedefleyen, lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, Türkiye ve yurt dışındaki yatırım ve iş birliklerine devam ediyor. Şirket, bu doğrultuda güçlü, yenilikçi ve dayanıklı güneş panelleri ve camlarının önde gelen ABD’li üreticisi Toledo Solar Inc ile stratejik iş birliği sözleşmesi imzaladı. Bu iş birliği ile Kordsa, Türkiye ve Orta Avrupa’dan başlayarak Avrupa kıtası ve Orta Asya’da Toledo Solar teknolojisi ile üretim yapma, satış ve benzeri ticari hususlarda öncelikli hak sahibi oldu.

Kordsa yeni stratejik iş birliği ile düşük karbon ayak izi ve geri dönüştürülebilirlik özelliklerine sahip, tamamı cam, ince film teknolojili güneş modüllerini Avrupa’da evlerin, iş yerlerinin ve fabrikaların çatıları için ideal bir çözüm haline getirecek. İş birliği ile Kordsa ayrıca Avrupa’da büyük ölçekli güneş santralleri ve hızla büyüyen yüzen güneş enerjisi panelleri sektörünün yanı sıra bina, otomotiv ve tarım alanlarında güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlayacak.

Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım, “Kordsa olarak sürdürülebiliryaşam taahhüdümüze derinden bağlıyız ve doğamızı koruyan ileri malzemeler alanındaki fırsatları aktif olarak takip ediyoruz. Toledo Solar’ın yönetim felsefesi ve teknolojisinin Kordsa ile örtüştüğünü gördük. Hedeflerimizi hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Kordsa ile gerçekleştirdikleri iş birliği için heyecanlı olduklarını belirten Toledo Solar Inc.’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Aaron Bates ise “Kordsa, yüksek operasyonel mükemmellik, insan kaynağı geliştirme, çevre yönetimi standartlarını belirleme ve sürdürme konusundaki benzersiz uzmanlığı ile bizim için çok değerli bir iş ortağı. Bu stratejik iş birliği, Avrupa’nın giderek büyüyen enerji bağımsızlığını ve dayanıklılığını artırmak için katkı sağlayacak. Kordsa ile Avrupa ve Orta Asya’nın güneş enerjisi kapasitesi ve enerji bağımsızlığını geliştirmek üzere iş birliği içinde çalışmayı heyecanla bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r