DOLAR 32,8064 -0.14%
EURO 35,6395 -0.22%
ALTIN 2.530,33-0,56
BITCOIN 21583390,00%
İstanbul
29°

AÇIK

03:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

İSO tarafından yapılan anaokulu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in katılımıyla açıldı
411 okunma

İSO tarafından yapılan anaokulu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in katılımıyla açıldı

ABONE OL
30/10/2023 22:20
İSO tarafından yapılan anaokulu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in katılımıyla açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Valiliği’nin ‘500 Anaokulu Hedefi’ Projesi kapsamında imzalanan protokolle İSO tarafından yapılan ‘İstanbul Sanayi Odası 100. Yıl Cumhuriyet Anaokulu’ Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in katılımıyla açıldı. İstanbul Sanayi Odası ile daha önce müsteşarlığı döneminden başlayan, meslek liseleri üzerinden çok ciddi bir çalışma prosesleri olduğunu kaydeden Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Sadece İstanbul Sanayi Odası değil, Türkiye’deki bütün meslek odalarını bizimle bu anlamda paydaş olmaya davet ediyoruz.” dedi. 

‘İstanbul Sanayi Odası 100. Yıl Cumhuriyet Anaokulu’ açılışında konuşan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Cumhuriyetimiz’in 100’ncü yılını kutladıktan sonra, Cumhuriyetimiz’in ‘İkinci Yüzyılı’nın ilk gününde aralarında İstanbul Sanayi Odası Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Anaokulu’nun da bulunduğu okulların açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitime dair bütünsel bir bakışa sahip olmanın bir gereği olarak okul öncesi anaokulu eğitimine kayıtsız kalamazdık. Bu kapsamda, İstanbul Valiliği’nin ‘500 Anaokulu Hedefi’ Projesi’nde ivedilikle yerimizi aldık.” diye konuştu.    

Çocukların nitelikli okul öncesi eğitime erişimde eşit fırsatlara sahip olmaları amacıyla İstanbul Valiliği’nin ‘500 Anaokulu Hedefi’ Projesi kapsamında imzalanan protokole istinaden İSO tarafından yapılan ‘İstanbul Sanayi Odası 100. Yıl Cumhuriyet Anaokulu’ hizmete açıldı. Sancaktepe’de açılan okulda, 12 sınıfının yanı sıra konferans salonu, yemekhane ve oyun alanlarını da bulunuyor. Okulun açılışı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Kara, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, İSO Meclis ve Meslek Komiteleri Üyeleri’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

TÜM MESLEK ODALARINI DAVET EDİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her yıl Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütçesi içerisinden en fazla payı eğitime ayırdığını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Sayın Cumhurbaşkanımız bize diyor ki okul yapın. Para veriyor. Biz de okul yapmak istiyoruz. Gidiyoruz belediye başkanımıza, belediye başkanımız diyor ki bizde arsa yok. Bir belediye başkanımız ise var, okulunuzu yapın diyor. Siz olsanız nereye okul yaparsınız. Belediye başkanınız size bu anlamda kolaylık gösteriyorsa siyaset size bu anlamda yardımcı oluyorsa oraya okul yaparsınız. Oraya yatırım yaparsınız. O yüzden biz Millî Eğitim Bakanlığı olarak bize arsa üretmek, üretilen arsaların imar problemi, mülkiyet problemini çözmek konusunda okullarımızın bakım onarımıyla ilgili olarak bizimle yardımlaşan belediyeleri çok seviyoruz. Üçüncü paydaşımız da var. O da hayırsever iş adamlarımız. İstanbul Sanayi Odası’yla benim daha önce müsteşarlığım döneminden başlayan, meslek liseleri üzerinden çok ciddi bir çalışma prosesimiz zaten var. Sadece İstanbul Sanayi Odası değil, Türkiye’deki bütün meslek odalarını bizimle bu anlamda paydaş olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

“ANAOKULU EĞİTİMİNE KAYITSIZ KALAMAZDIK”

Cumhuriyetimiz’in 100’ncü yılını kutladıktan sonra, Cumhuriyetimiz’in ‘İkinci Yüzyılı’nın ilk gününde aralarında İstanbul Sanayi Odası Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Anaokulu’nun da bulunduğu okulların açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Erdal Bahçıvan, eğitime dair bütünsel bir bakışa sahip olmanın bir gereği olarak okul öncesi anaokulu eğitimine kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını dile getirdi. Erdal Bahçıvan, “İşte bu kapsamda, İstanbul Valiliği’nin ‘500 Anaokulu Hedefi’ Projesi’nde ivedilikle yerimizi aldık. Biz bu projeyi, çocukların nitelikli okul öncesi eğitime erişimde eşit fırsatlara sahip olmaları noktasında anlamlı bir adım olarak gördük. Cumhuriyetimiz’in ‘İkinci Yüzyılı’nın bu çok anlamlı ilk gününde yeri gelmişken ifade etmek isterim ki Cumhuriyet eğitim demek, Cumhuriyet çocuk demek, Cumhuriyet gelecek demek.” diye konuştu. 

EĞİTİME BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ

İstanbul Sanayi Odası ve İSO Vakfı’nın eğitimi en öncelikli faaliyet alanlarından birisi olarak gördüğüne dikkat çeken Erdal Bahçıvan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu anlayışımızı gelecekte de sürdürmenin kararlığı içindeyiz. Eğitime okul öncesinden üniversiteye kadar her zaman bir bütün olarak bakıyoruz. Üniversite-sanayi iş birliği alanında paydaşlarımızla öncü çaba ve çalışmalar sergiliyoruz. Ülkemizin ve sektörlerin gelişimi için son derece önemli olan üniversite-sanayi iş birliğinde de kapsamlı ve sonuç odaklı yenilikçi bir model uyguluyoruz. Öte yandan mesleki eğitimde de yoğun bir gayretin içindeyiz. Sanayinin katma değerli üretime geçmesi ve yüksek teknoloji alanlarına yönelebilmesi için nitelikli işgücüne ihtiyaç duyuyoruz. Ayrıca hepimizin kabul edeceği üzere iyi eğitilmiş, nitelikli insan gücü, ülkelerin rekabet gücü göstergelerinde en önemli unsurlardandır. Bu noktada, biz sanayicileri ilgilendiren konuların başında da hiç kuşkusuz mesleki ve teknik eğitim geliyor. Bu anlayıştan hareketle İSO olarak, Milli Eğitim Bakanlığımız ile yürüttüğümüz Mesleki Eğitim İşbirliği Projesi – İSO MEİP ile kapsamlı bir mesleki eğitim hareketine imza atıyoruz. Bu proje ile halihazırda İstanbul’daki 45 meslek lisesini İSO’nun çeşitli sektörlerdeki 150’yi aşkın meslek komitesi üyesiyle birlikte yönetiyoruz.”

100 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİMİZ VAR 

Sancaktepe Belediyesi olarak eğitimin her daim yanında olduklarını ifade eden Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Çok genç bir ilçeyiz ve oldukça yoğun göç alan bir ilçeyiz. Gençlerimiz çok. 100 binin üzerinde öğrencimiz var. Dolayısıyla eğitim bizim hemen hemen birinci işimiz. İlçemizin hızlı bir şekilde gelişiyor olması hem okullarımıza olan ihtiyacı hem okullarımıza gidiş gelişteki ulaşım ihtiyacını çok hızlı bir şekilde artırıyor. Biz de evlatlarımız için eğitim çalışmalarımızı elimizden geldiği kadar ön planda tutmaya çalışıyoruz. Cumhuriyet bizim en büyük kazanımlarımızdan. Binalarımız, okullarımız, hepsi bizim için çok kıymetli. Ama Türkiye yüzyılını inşa edecek, ihya edecek bu çocuklarımıza bu imkanları sunmanın da mutluluk verdiği güzel bir gündeyiz. Mavi Kuş Anaokulu-Ortaokulu, İstanbul Sanayi Odamızın yapmış olduğu Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Anaokulu ve Şehit Emre Baysal Anadolu Lisemizin de ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r