DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19452961,20%
İstanbul
29°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

IJS Istanbul Jewelry Show 2024, 2 – 5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek
3901 okunma

IJS Istanbul Jewelry Show 2024, 2 – 5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek

ABONE OL
24/06/2024 21:39
IJS Istanbul Jewelry Show 2024, 2 – 5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sadece kıtaları değil, binlerce yıllık kadim kültürleri de birleştiren ve dünya tedarik zincirinin en önemli ticaret halkalarından birisi olarak konumlanan İstanbul, uluslararası mücevher endüstrisine IJS çatısı altında yılda iki kere ev sahipliği yapıyor. Informa Markets tarafından düzenlenen IJS Istanbul Jewelry Show’un bu seneki ikinci, toplamda ise 56. buluşması, 2-5 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. Geçtiğimiz Nisan ayında, 139 ülkeden 30 bini aşkın iş insanını ağırlayan IJS, Ekim’deki fuarda 1.000 firma ve markaya ev sahipliği yapacak. Fuarda altın takı, mücevher, montür, pırlanta, değerli taş ve gümüş başta olmak üzere en yeni ürün, tasarım ve koleksiyonlar vitrine çıkacak.

1986 yılından beri uluslararası mücevher sektörünün önemli firma, marka ve alıcılarını bir araya getiren IJS Istanbul Jewelry Show’un Ekim ayındaki 56. edisyonunun hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. “Geçtiğimiz Nisan ayında, ilk kez yeni tarihlerinde düzenlediğimiz fuarımız, katılımcı ve ziyaretçilerimiz açısından oldukça verimli geçti” diyen IJS Kurucu Ortağı Şermin Cengiz; Türkiye ile birlikte 16 ülkeden 1.500’ün üzerinde firma ve markanın katıldığı IJS Istanbul Jewelery Show’un, 139 ülkeden 30 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladığını, mücevher ticareti için yurt dışından fuara gelen profesyonel ziyaretçi sayısının ise,  geçen yıla göre yüzde %8 arttığını söyledi. Yılın ikinci IJS buluşmasını Ekim ayında gerçekleştireceklerini açıklayan Cengiz, “Benzer başarıyı tekrarlamayı hedefliyoruz” dedi.

Mücevherin ışıltılı dünyasına renk katan etkinlikler IJS 2024’te

IJS Istanbul Jewelry Show’da uluslararası mücevher sektörünün geleceğine bugünden yön veren etkinlik ve sunumlar da gerçekleştirilecek. Dünyanın bir numaralı trend belirleyici firması WGSN’in, IJS 2024 için özel olarak hazırladığı ve fuar sırasında sunumunu yapacağı trend raporu, mücevher üreticilerinin 2025 koleksiyonlarına ilham olacak. IJS Istanbul Jewelry Show 2024’ün Ekim buluşması, Mücevher İhracatçıları Birliği ile ortaklaşa gerçekleştirilen ve kuyumculuk alanında sanata ve sanatçılara değerli katkılar sunan “Art for Jewellery: Inspiration Hub” etkinliği ile mücevherin ustalarının en yeni koleksiyonlarını sergilediği Designer Club özel bölümüne de ev sahipliği yapacak.

Altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli ve yarı-değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman ve yan sanayi, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma gibi ürün gruplarının bir arada sergileneceği IJS Istanbul Jewelry Show’da yer almak isteyen sektör firmaları, katılım için www.istanbuljewelryshow.com adresinden detaylı bilgi alabilirler.

Informa Markets Hakkında

Informa Markets, endüstrilerin ve uzmanlaşmış pazarların ticaret faaliyetlerinde bulunmalarını, yenilik yapmalarını ve büyümelerini sağlamak amacıyla iş platformları oluşturmaktadır. Tüm dünyadaki piyasa katılımcılarına, birebir katılımlı fuarlar, hedeflenmiş dijital hizmetler ve aksiyonlanabilir veri çözümleri ile iş faaliyetlerinde bulunmaları ve tecrübe edinmeleri anlamında fırsatlar sunuyoruz. Aralarında İlaç, Yiyecek, Medikal Teknoloji ve Altyapı sektörlerinin de bulunduğu bir düzineden fazla global endüstriden alıcı ve satıcıları bir araya getiriyoruz. Dünyanın önde gelen piyasa-oluşturucu firması olarak, çok çeşitli uzmanlaşmış pazarı hayata geçiriyor, yeni fırsatlar sunuyor ve bu pazarların senenin 365 günü gelişmesine katkıda bulunuyoruz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r