DOLAR 33,0863 0.15%
EURO 36,2204 0.43%
ALTIN 2.612,49-0,34
BITCOIN 2130448-0,28%
İstanbul
34°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

115 okunma

Dünya Bilim İnsanları Beyaz Et Kongresi’nde 6.Kez Bir Araya Gelecek

ABONE OL
02/07/2022 23:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) olarak 2011 yılından beri düzenlenen ve uluslararası platformda önemli bir marka haline gelen Beyaz Et Kongresi’nin altıncısı 01-05 Mart 2023 tarihleri arasında Titanic Deluxe Golf Belek Antalya’da düzenlenecek

Türkiye kanatlı eti sektörü, yeni dünya düzeninde; sürdürülebilir üretim ve verimlilik, kendi kendine yeterlilik, lokal üretim, lojistik hizmet ve teknolojik gelişmeleri 6.UBEK’te değerlendirmeye hazırlanıyor. 2011 yılından beri her iki senede bir aksatmadan sürdürülen Beyaz Et Kongresi’nin COVID-19 pandemisi nedeni ile yaklaşık 2 yıl ara vermek zorunda kaldıklarını belirten BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Naci Kaplan sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de uluslararası katılımla düzenlenen en büyük ve önemli kongreyi altıncı kere gerçekleştiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca kongremizi, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü ve Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’nin (BESD-BİR) de 30. yıl kuruluşuyla aynı tarihte organize etmenin gururunu yaşıyoruz. 6.UBEK; her zaman olduğu gibi bilim insanları ve sektör paydaşları da dahil olmak üzere tüm katılımcıları bir araya getirecek ve aynı zamanda dünyanın birçok ülkesinden önemli akademisyen ve konuşmacılara yer verecektir.

Altıncısını düzenleyeceğimiz bu büyük organizasyonda hedef; yeni dünya düzeninde yapılanan sürdürülebilir üretim anlayışı, global ticaretin yeni kuralları, her geçen gün daha da biliçlenen tüketici davranışlarını ortaya koymak. Bilimin ışığında sektörümüze fayda sağlayacak en verimli içeriği üreterek dünya çapında yaşanan zorlukları, çözümleri ve yeni vizyonu tartışarak kendi yol haritamızı planlamak.

2011 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk kongremizden beri bizlerle beraber olan, o günden beri içeriğimizi sürekli geliştiren ve UBEK’in uluslararası platformda markalaşmasına büyük destek sunan kongre başkanımız Prof. Dr. Necmettin Ceylan ve ekibibüyük bir özveri ile hazırlıkları sürdürüyor. Mart ayının ilk haftasında teknolojiyi, bilgiyi ve yenilikleri paylaşarak ve tartışarak insanlığa daha fazla fayda sağlamak amacıyla tüm paydaşlarımızı kongremize bekliyoruz”

5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’ne 32 ülkeden ziraat, veteriner hekim, gıda mühendisleri ve tıp doktorlarından oluşan yaklaşık 1.500 bilim insanı ve sektör paydaşı katıldı. 24 oturumda 79 sözlü sunum ve 57 poster sunumdan oluşan kaliteli içeriği ile üst düzey uluslararası bir kongre olarak misafirlerini ağırladı. Beyaz Et Kongresi sürekliliği ve ulaşmış olduğu kalite seviyesi ile uluslararası CAB Abstract veri tabanına kayıtlıdır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r