DOLAR 33,0776 0.15%
EURO 36,2631 0.5%
ALTIN 2.615,75-0,21
BITCOIN 2136306-0,26%
İstanbul
33°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

93 okunma

Bursa’daki Veri Merkezi, Elektrik Fiyat Artışını Müşteriye Yansıtmayacak

ABONE OL
08/07/2022 18:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemiyle birlikte iş dünyasının dijitalleşme süreci hızlanırken, teknolojik çözümlere yönelik faaliyetler de artış gösterdi. Bursa’da firmaların veri merkezi ihtiyacını karşılayan Pen Data Center’ın (PenDC) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ünal, elektrik fiyatlarının 2021’e göre yüzde 141 oranında artmasına karşın, bu maliyeti müşterilerine yansıtmama kararı aldıklarını açıkladı.

BİN 400 METREKARE ALANDA GÜNEŞ PANELLERİ KURULDU

Veri merkezlerinin en büyük maliyet unsurunun elektrik olduğunu belirten PenDC Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ünal, 2021’e göre yapılan yüzde 141’lik artışı müşterilerine yansıtmadan hizmetlerini sunmaya devam edeceklerini belirterek “Kesintisiniz hizmet deneyiminin yanı sıra coğrafi yedeklilik sistemiyle de iş sürekliliğine katkı sunduğumuz firmamızda, en yüksek maliyet kalemi olan elektrik bedellerinde kaydedilen artışı müşterilerimize uygulamayacağız. Çatımızda bin 400 metrekarelik alana kurulu olan güneş panellerimiz de iklim kriziyle mücadelede ve maliyetlerimizin düşürülmesinde bize destek olacak. Buna bağlı olarak çevre dostu, yeni nesil teknolojilerin ve uygun fiyatlı hizmetlerin de merkezi olmak için çalışmalarımızı sürdürüyor ve verilerin en güvenilir şekliyle korunmasını amaçlıyoruz” dedi.

DİJİTALLEŞEN SANAYİCİYE DESTEK SÜRECEK

Dijitalleşmenin ekonomi, sanayi ve eğitim gibi hayatın her yerinde bulunduğunu da söyleyen Murat Ünal, “İş dünyası günümüzde veriyi işleyerek, üretim ve kalkınma sürecinde teknolojiyi kullanmak istiyor. Bu sürecin gerisinde kalmamak için ortak aklın bilinciyle hareket eden sanayicilerimize dijitalleşme yolculuğunda destek olmak istiyoruz. Bu amaçla sanayi üreticisine de yapılan elektrik zamlarının üretime engel teşkil etmemesi için uygun fiyatlı tarifemizi geliştirdik. Bu uygulamanın dijital kalkınma sürecini Bursa’da hızlandıracağına inanıyor ve yerli bir veri merkezi olarak ülkemize fayda sağlamayı önceliklerimizin başında tutuyoruz” diye konuştu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP
    300x250
    300x250r