DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19844752,06%
İstanbul
28°

AÇIK

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

BAŞKAN İSMET YILDIRIM ÜMRANİYE’NİN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI
226 okunma

BAŞKAN İSMET YILDIRIM ÜMRANİYE’NİN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI

ABONE OL
25/12/2023 08:53
BAŞKAN İSMET YILDIRIM ÜMRANİYE’NİN SIFIR ATIK BAŞARISINI ANLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan İsmet Yıldırım, Turkuvaz Medya grubu ve A Haber tarafından düzenlenen ‘21. Yüzyıl Belediyeciliği Yerel Yönetimler Zirvesi’ne katılarak, “Belediyecilikte Sıfır Atık Yönetimi” panelinde Ümraniye Belediyesi’nin sıfır atık alanındaki çalışmalarından bahsetti. Başkan Yıldırım, “Çekçekçi olarak tabir ettiğimiz toplayıcı kardeşlerimize elektrikli araç tahsis ederek düzenli hale getirip sıfır atık projesinde topladığımız ürünleri %35‘den %70’lere çıkarma gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Turkuvaz Medya grubu ve A Haber tarafından düzenlenen ‘21. Yüzyıl Belediyeciliği Yerel Yönetimler Zirvesi’ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleşti. Türkiye Yüzyılında Yerel Yönetimler”, “Belediyecilikte Sıfır Atık Yönetimi”, “Yerel Yönetimlerde Gıda Güvenliği ve Kentsel Tarım”, “Yerel Yönetimlerde Gençlik ve Kadın Politikaları” başlıklı panellerde, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Belediyecilikte Sıfır Atık Yönetimi” konulu panelde Ümraniye’nin sıfır atık alanındaki çalışmalarını anlattı.

Tahir İnan’ın moderatörlüğündeki ‘Belediyecilikte Sıfır Atık Yönetimi’ panelinde konuşan Başkan İsmet Yıldırım, “Ümraniye Belediyesi olarak, Emine Erdoğan Hanım Efendinin önderliğinde başlatılan Sıfır Atık seferberliği kapsamında  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla birlikte örnek çalışmalar yürütüyoruz. Türkiye’nin sıfır atık belgesine sahip öncü kurumlarından olan Ümraniye Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmaları her platformda anlatmaya gayret ediyoruz” dedi. 

Yılda 202 bin ton evsel atık ve 18 bin ton ambalaj atığın toplandığını söyleyerek, konuşmasını sürdüren Başkan İsmet Yıldırım, “Sadece evsel ve ambalaj atıkları değil, bitkisel atık yağların toplanmasından tutun; atık motor yağların toplanması, ömrünü tamamlamış lastiklerin toplanması, atık pillerin toplanması, elektrikli ve elektronik atıkların toplanması ve atık ilaç ile giysilerin toplanması kadar belediyemiz itina ile çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Başkan Yıldırım, Sokak Toplayıcıları projesiyle de ilgili bilgi vererek, “Çekçekçi olarak tabir ettiğimiz toplayıcı kardeşlerimize elektrikli araç tahsis ederek düzenli hale getirip sıfır atık projesinde topladığımız ürünleri %35‘den %70’lere çıkarma gayreti içerisinde olacağız” dedi. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250
300x250r