HABER AKIŞI

TÜRK KIZILAY BURSA’YA ANKARA’DAN ÖZEL TEŞEKKÜR

 Tarih: 31-08-2021 20:34:22
Türk Kızılay Bursa Şubesi, Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı’nda, Ankara Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış ve Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi faydacılarını ağırladı. Satılmış, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç’ı da ziyaret etti.

Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı, Ankara Etimesgut Engelsiz Yaşam Merkezi faydacılarına ve engelli ailelerine ev sahipliği yaptı. Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Kamp alanımız, konumu itibariyle keyifli vakit geçirmek için çok uygun. Böyle anlamlı etkinliklere ev sahipliği yaptığımız için memnuniyet duyuyoruz” dedi.

‘YARDIM ELİ, AYRIM GÖZETMEKSİZİN HERKESE UZANIYOR’

Kamp alanında Ankara’dan gelen misafirleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Toplumdaki her bireyi sevgiyle kucaklayan, ihtiyaç sahipleri arasında ayrım gözetmeksizin yardım elini uzatan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Şube olarak engelli bireyler için de hayatı kolaylaştıran yardımlarımız, onların yüzlerini güldürmek için yaptığımız pek çok çalışma var. Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi faydacılarını kamp alanımızda ağırlamak da bizim için çok kıymetli. Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış’a da nazik ziyareti ve çalışmalarımıza duyduğu yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz, merhamet elimizi toplumun tüm kesimlerine uzatmaya devam edeceğiz” dedi.

‘ÇALIŞMALARI TAKDİRLE İZLİYORUZ’

Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış da kamp alanındaki anlamlı buluşma için Türk Kızılay Bursa Şubesi’ne teşekkür etti. Türk Kızılay’ın her ildeki çalışmalarını takdir ederek takip ettiklerini kaydeden Satılmış, “Sivil toplum kuruluşları, ülkemizde özellikle dezavantajlı gruplar için önemli faydalar sağlıyor. Bizler engelli bireylerimiz için çalışmalarımızı sürdürürken Türk Kızılay’ın ihtiyaç sahibi her vatandaşa ulaştığını görüyor ve takdir ediyoruz. Belediyemizin Engelsiz Yaşam Merkezi faydacılarıyla Bursa Şubesi’nin kamp alanında oldukça keyifli vakit geçirdik, ailelerimizle yemek yedik. Daha pek çok faaliyeti birlikte yapmayı temenni ediyoruz. Türk Kızılay ile iş birliği, bizim için ayrıca onurdur” diye konuştu.

  Bu haber 261 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı