HABER AKIŞI

Tolga Kaya Kelebek Mobilya’nın yeni Genel Müdürü oldu...

 Tarih: 14-08-2022 16:51:13
Yönetim kadrosunda sektörel tecrübeyi ön planda tutan Kelebek Mobilya’nın Genel Müdürü Tolga Kaya oldu.

Mobilya sektöründe globalin güçlü oyuncularından biri olan Kelebek, son 5 yıldır sektörün en hızlı büyüyen markası. Markanın bugünkü konumuna gelmesinde önemli rol oynayanlardan sektörün deneyimli isimlerinden Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Tolga Kaya, Temmuz ayı itibarıyla Kelebek’in yeni Genel Müdürü olarak atandı.

14.04.1977 İstanbul doğumlu olan Tolga Kaya, 2004 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Profesyonel iş hayatına 2001 yılında Mudo Satış Mağazaları A.Ş.’de başlayan Tolga Kaya, sırasıyla Mağaza Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü ve Türkiye Satış Koordinatörlüğü pozisyonlarında görev aldı. Perakende sektöründe 16 yıllık deneyiminin ardından 2016 yılında mobilya sektörüne adım atan Tolga Kaya, sektörde satış, perakende ve mağazacılık alanlarında direktörlük görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk babası olan Kaya, Kasım 2020 tarihinden bu yana Kelebek Mobilya’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürdü. Kaya, 25 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla da Kelebek Mobilya’da Genel Müdür olarak görevine devam ediyor.

Kelebek Mobilya Hakkında: Türkiye'nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek, Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarındandır. Kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle Düzce’de 55 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 186 bin metrekarelik bir alanda üretimine devam eden kuruluş, bugün ürünlerini yurt içinde 200’ün üzerinde mağazada tüketicilerin beğenisine sunmakta, yaklaşık 30 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel Kelebek ürünleri ihracatı ve yurtdışında yer alan konsept mağazalarıyla uluslararası pazarda da faaliyet göstermektedir.

  Bu haber 498 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Şirket - Kurumsal HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı