HABER AKIŞI

TGTV’DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

 Tarih: 27-07-2021 01:30:50
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın 2021 - 2023 Çalışma Dönemi vakıf organları seçim süreci, 26.06.2021 tarihinde Kurucular Kurulu toplantısı ile başladı. TGTV Kurucular Kurulu’nun seçtiği yönetim kurulu, Kurucular Kurulu Başkanı Hamza Akbulut başkanlığında 08.07.2021 tarihinde görevlendirme toplantısı yaparak, yeni icra kurulu seçimini yaptı.

TGTV BAŞKANLIĞI İLİM YAYMA VAKFI’NDA

TGTV Yönetim Kurulu’nun 08.07.2021 tarihli toplantısında, İlim Yayma Vakfı’nı temsilen Mehmet Yıldız, yönetim ve icra kurulu başkanı seçildi.TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanlığını İlim Yayma Cemiyeti’ni temsilen  2011 yılından itibaren yapan Av. Hamza Akbulut, TGTV’de başkanlığının iç tüzük gereği, kurumdan kuruma devrettiğini, bu toplantı sonunda da başkanlık sorumluluğunun İlim Yayma Cemiyeti’nden,  İlim Yayma Vakfı’na geçtiğini, bu kurumu temsilen de TGTV başkanlığını Mehmet Yıldız’ın  üstlendiğini söyledi.

TGTV Kurucular Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, Mehmet Yıldız yönetiminde TGTV’nin çok daha güzel hizmetler yapacağına inandığını söyleyerek, yeni seçilen yönetime başarılar diledi ve her zaman destekçileri olacağı sözünü verdi.

TGTV KURUCULAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Kurucular Kurulu toplantısı 26.06.2021 tarihinde İlim Yayma Vakfı Genel Merkezi’nde yapıldı.TGTV’nin  2021- 2023 çalışma döneminin şekillendirildiği toplantıda, Kurucular Kurulu Divan Kurulu Başkanlığına TBMM eski başkanı İsmail Kahraman, Divan başkanlığı yardımcılıklarına Mehmet Alacacı ve Necati Ceylan, divan sekreterliğine de Necmi Sadıkoğlu’nun  seçildiği, TGTV Kurucular Kurulu toplantısında başkanlık değişimi de gerçekleşti.

HAMZA AKBULUT, TGTV KURUCULAR KURULU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

TGTV Kurucular Kurulu, önemli kararlar alarak, kurumun 2021 - 2023 dönemi organlarını seçti. 

Divan başkanlığına sunulan bir teklifle Hamza Akbulut, vefat eden kurucular kurulu üyesi Abdullah Sevinç’in yerine TGTV Kurucular Kurulu Üyeliğine ve TGTV Kurucular Kurulu Başkanlığına aday gösterildi. Yapılan teklif oy birliği ile kabul edildi. 

Sorumlu olduğu dönemlerde üye kuruluşların TGTV’ye çok destek verdiğini ve faaliyetlere katılım sağlandığını hatırlatan Akbulut, tüm üye kuruluşlara ve birlikte çalıştığı yönetim ve icra kurulu üyelerine teşekkür etti.

Gönüllü kuruluşlarımızın TGTV’ye mensup olmalarını önemsediklerinin altını çizen Akbulut, TGTV’de birlik ve beraberliğin en güzel şekilde sağlandığına dikkat çekti.

TGTV’nin önemli faaliyetlere imza attığını söyleyen Akbulut, bunlardan en anlamlısının da devletimizin, salgın hastalık döneminin hemen başında başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına TGTV olarak bizzat destek olup, destek çağrısı yapılması olduğunun altını çizdi. 

Kurucular Kurulu divan başkanı İsmail Kahraman, Hamza Akbulut’a teşekkür edip, Hamza Akbulut’un Kurucular Kurulu Başkanı olarak tüm vakıf organları toplantısına katılması teklifini heyete sundu. Yapılan teklif oy birliği ile kabul edildi.

Kurucular kurulu toplantısı, kurucular kurulunun 2019- 2021 Çalışma Dönemi yönetim, icra ve denetleme kurulu üyelerine teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.

2021-2023 ÇALIŞMA DÖNEMİ TGTV İCRA KURULU ÜYELERİ

İLİM YAYMA VAKFI Mehmet YILDIZ Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı

BİRLİK VAKFI Mustafa ŞİMŞEK Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Y.

MÜSİAD Eyüp AKBAL Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Y.

HUKUKÇULAR DERNEĞİ Mustafa YAĞMUR Yönetim ve İcra Kurulu Başkan Y.

İSMMMD MESLEKTE BİRLİK Ethem Yüksel KAHVECİ Yönetim ve İcra Kurulu Muhasip Ü.

ENSAR VAKFI Nail ÇAMCI Yönetim ve İcra Kurulu Sekreter Ü.

ARAŞTIRMA VE KÜLTÜR VAKFI Hikmet YILDIRIM Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

ASKON Ercan VERGİLİ Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

DENİZ FENERİ DERNEĞİ İsmail TUĞRUL Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

HAYAT VAKFI Muhittin ÇALIM Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

HAYRAT VAKFI Metin UÇAR Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

İGİAD Orhan DEMİR Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

İHH İNSANİ YARDIM VAKFI Hüseyin ORUÇ Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

İLİM YAYMA CEMİYETİ Hamza AKBULUT Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

İNSANLIĞA HİZMET VAKFI Hikmet ÖZDEMİR Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

MİMAR VE MÜHENDİSLER GRUBU Bülent ŞEN Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

ÖNDER İsmail ÇAKIR Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

REYHAN KÜLTÜR VAKFI Sami SERTADIM Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

SİYASAL VAKFI Taha ÖZDEMİR Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

SUFFA VAKFI Abdulkadir YAZICI Yönetim ve İcra Kurulu Ü.

2021-2023 DÖNEMİ YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Abdullah Büyük, Adnan Tanrıverdi, Ahmet Akgündüz, Ahmet İyioldu, Ahmet Semiz, Ali Coşkun, Ali Yüksel Kavuştu, Burhanettin Can, Cevat Özkaya, E.Nazif Gürdoğan, Erol Yarar, Hayrettin Karaman, Hikmet Akgül, Hikmet Özdemir, Hulusi Özkul, Hüseyin Gülerce, Hüsnü Tuna, İbrahim Solmaz, İhsan Süreyya Sırma, İsmail Kahraman, Mahmut Toptaş, Mehmet Alacacı, Mehmet Doğan, Mehmet Güney, Mustafa Ağırman, Mustafa Keleşoğlu, Mustafa Özel, Mustafa Samastı, Mustafa Şentop, Necati Ceylan, Necmi Sadıkoğlu, Nevzat Kor, Nihat Bengisu, Nurettin Yıldız, Osman Develioğlu, Ömer Bolat, Ramazan Kayan, Raşit Küçük, Refik Korkusuz, Sabri Tekir, Salim Uslu, Şaban Odabaşı, Şefik Dursun, Şerafeddin Kalay, Yaşar Şadoğlu

TGTV 2021-2023 DÖNEMİ DENETİM KURULU ÜYELERİ

Abdulaziz Ural, Mehmet Alacacı, Ahmet Yıldız

  Bu haber 4037 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı