HABER AKIŞI

Sıcak Paranın Merkezi Merter

 Tarih: 02-10-2019 00:42:07
Türk tekstil ve hazırgiyim ihracatının %20'sini Merter karşılıyor. "Yolcu beraberinde" denilen bavul ticaretinde ivme kazanan Merter sıcak para akışıyla dikkat çekiyor.

Merter'de çok yalın gerçek bir ticaret var. Turistler geliyor mallarını alıp, paralarını veriyor. 15 gün sonra tekrar geliyor.
Ticaret yaptım parası gelecek bekleyeyim diye bir durum yok. Ülkenin ekonomisine doğrudan katkı sağlanıyor. Merter'in hepsi üretici firma, üretip anında satıyorlar.

ALMANYA'DAN ORTAK İŞ YAPALIM TEKLİFİ VAR !

Mesiad Başkanı Yusuf Gecü, şu anda İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden (İTÜ) Almanya Hamburg'da ki Ticaret Merkezi ile alakalı ortak iş yapmak için teklif geldiğini açıkladı. Orada ciddi bir pazar olduğunu kaydeden Gecü, şu bilgileri veriyor ; "Onlara bu teklifi olgunlaştırın. Bu teklifi bizde üyelerimize sunalım. Ziyaret yapalım. Oraya gittiğimiz zaman hem Türk hem de Alman ateşesiyle görüşebilelim dedik, onlarda şuan bir alt yapı hazırlıyorlar."

Ayrıca Mesiad'ın Merter ve Türk tekstili için önemli bir dernek olduğunu vurgulayan Yusuf Gecü ; " 6 yıldır (2 dönem) başkanlığını yapıyorum. Yönetim Kurulumuz bir dönem daha devam etmemi tavsiye ettiler. Bu sene tekrar adayım. 12. ayda seçimimiz var. 4 tane aday daha var. Herşey Merter için olsun istiyoruz.Merter ekmek yediğimiz, bizler için önemli bir yer. Bu yüzden Merter'e hizmet etmeye devam etmek istiyoruz." mesajını verdi.

  Bu haber 395 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı