HABER AKIŞI

Şehir olimpiyatları sona erdi

 Tarih: 25-11-2019 23:57:27
Bayrampaşa Belediyesi’nin “Sağlık Sporda, Bağlan Hayata” projesi kapsamında proje ortağı Kaunas Belediyesi ile birlikte organize ettiği ‘Uluslararası Şehir Olimpiyatları’ sona erdi. Dereceye giren sporculara ödüllerini veren Başkan Atila Aydıner, “Avrupa Birliği destekli projemizi Bayrampaşa’da başarıyla yürütüyoruz.

Toplumları kaynaştıran uluslararası spor etkinliğimiz ile Bayrampaşa ve Litvanya’nın kültürel işbirliğini daha da pekiştirmiş olduk.” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi’nin Avrupa Birliği (AB) Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında yürüttüğü “Sağlık Sporda, Bağlan Hayata” projesi çerçevesinde, proje ortağı Litvanya’nın Kaunas Belediyesi ile birlikte düzenlediği ‘Uluslararası Şehir Olimpiyatları’ ödül töreniyle sona erdi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde Çetin Emeç Stadyumu’nda düzenlenen ödül törenine Kaunas Belediyesi’nden yetkililer ile Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Gemici ve Yalçın Sırakaya ile meclis üyeleri, genç sporcular ve aileleri katıldı. Koşu yarışlarının ardından dereceye giren sporculara madalyalarını ve kupalarını veren Başkan Aydıner, bütün yarışmacıları tebrik etti.

“PROJEMİZİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Sporun barış, kardeşlik ve dostluk olduğunu söyleyen Başkan Aydıner, “AB destekli uluslararası projemizi sporun merkezi haline getirdiğimiz Bayrampaşa’da başarıyla gerçekleştiriyoruz. Yüzlerce genç sporcumuz yarışmalarını yapıyorlar. Yarışmanın sonunda biz de onlara ödüllerini vereceğiz. Kaunas Belediyesi ile birlikte düzenlediğimiz Uluslararası Şehir Olimpiyatları’na katılan tüm sporcu kardeşlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Toplumları kaynaştıran uluslararası bu spor etkinliğimiz ile Bayrampaşa ve Litvanya’nın kültürel işbirliğini daha da pekiştirmiş olduk.” dedi.

4 GÜN SÜRDÜ

Dört gün süren Bayrampaşa Belediyesi Uluslararası Şehir Olimpiyatları’na Türkiye’nin de aralarında olduğu 18 ülkeden toplam 2 bin genç ve çocuk katılmıştı. Olimpiyatlarda; basketbol, futbol, voleybol, atletizm, okçuluk, gülle, cirit, masa tenisi, karate, tekvando, kadın futsal ve çocuk jimnastiği olmak üzere toplam 12 branşta binlerce sporcu kıyasıya mücadele etmişti.

  Bu haber 767 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı