HABER AKIŞI

Satış ve pazarlamayı otomatiğe bağlayan program

 Tarih: 21-08-2019 20:18:35
BTM girişimcilerinin kurduğu Earnado, KOBİ’leri, maddi yetersizlik nedeniyle çalıştıramadıkları uzman ekiplerle buluşturan bir proje geliştirdi. Böylece firmalar teknik detaylarla oyalanmadan, satış ve pazarlamada en iyi çözüme ulaşabiliyor.

Patronlar için personel istihdamı kimi zaman problem olabiliyor. Özellikle bazı uzmanlık alanlarında alınan personel devamlılık sağlayamadığı için zaman zaman işveren tarafında maddi kayıplara da yol açabiliyor. Startup’larda ise bu durum çok daha zor ve kötü sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Çok az sermaye ile girişimlerini harekete geçirmek isteyen startup kurucuları, personel istihdamı için çok fazla paralar ayıramıyor ya da personel seçimi konusunda hata yapabiliyor. İşte Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) girişimcilerinin hayata geçirdiği Earnado projesi, tam da bu soruna çözüm bulmak amacıyla doğdu. Earnado kurucuları, daha önceki girişimlerinde yaşadıkları sıkıntılardan yola çıkarak yeni bir proje geliştirdi ve hem girişimcilere hem de KOBİ’lere alanında uzman kişilerle çalışma fırsatı sağladı. Earnado kurucu ortaklarından Haluk Çakan, projeye ait detayları anlattı. 

 
Earnado projesi nedir? Yenilikçi yönlerini anlatır mısınız?
 
Dünyanın hızla dijitalleşmesi, bu hıza ayak uyduramayan firmaların fırsatları kaçırmasına, rakipleri karşısında geriye düşmesine ve daha da kötüsü kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmasına sebep oluyor. Dijital dönüşüm için profesyonellerin istihdam edilmesi ya da farklı yerlerden hizmet alınması ise oldukça pahalı olurken, doğru uzmanların bulunması hem şansa kalıyor hem de zaman alıyor. Earnado, bu sorunları çözmek için KOBİ ve ölçeklenebilir girişimlere çevrimiçi dönüşüm hizmetleri sunan platform oluşturdu. Firmaların şu an en hayati ihtiyacı olan satış ve pazarlamaya odaklanan Earnado, ağırlıklı olarak dijital pazarlama hizmetleri sunuyor. Kapsamları uzman kişiler tarafından oluşturulan hizmetleri verecek uzaktan çalışanlar (earniler), hizmet kalitesi üst düzeyde olacak şekilde eğitim alıyor ve birçok pratik yapıyor.
 
Benzer sistemlerden farklı olarak, hizmetler ihtiyaca göre standartlaştırılıyor. Bu sayede teknik detaylara hakim olmayan firmalar bile rahatlıkla kendileri için en iyi çözümlere ulaşabiliyor. Sistem, firmanın nerede olduğunu değerlendirip, nereye ulaşmak istediğine dair ihtiyaç listesi çıkarıyor. Bu yolculukta hedefe ulaşıncaya ve dönüşüm tamamlanıncaya kadar ihtiyaç duyulan ürün ve servisleri sunuyoruz. 
 
Projeyi farklılaştıran başka bir nokta ise hizmet verenlerin ücretsiz eğitilmesi, pratik yapabilmesi ve istedikleri yerden internet üzerinden müşterilere hizmet sunabilmesi. Böylece firmalar, büyük firmalara sunulan kalitede hizmet alabilirken, earniler de istedikleri yerden bu hizmetleri verip kendilerini geliştirebiliyor ve para kazanabiliyor. Bu sayede uzmanlaşan birçok earnie, yurtdışındaki firmaların çeşitli dijital dönüşüm ihtiyaçlarına da cevap verebiliyor. Böylece firmalar, yüzlerce firmanın ihtiyaçlarından yola çıkılarak oluşturulan en iyi çözümlere, deneyimli kişiler ile ulaşabiliyor. İleride yapay zeka, programlama, bulut teknolojil gibi hizmetler için de standartlaşmış servisler oluşturup dünyaya hizmet vermeyi hedefliyoruz.
 
Projenizin ortaya çıkış hikayesi nedir?
 
Kurucularımız diğer girişimleri için stajyer alımı yaparken çok fazla başvuruyla karşılaştı. Ayrıca verilen eğitimlerde KOBİ’lerin dijital dönüşüme duydukları ihtiyacın ilk elden görülmesi ve bu ihtiyacın gün geçtikçe artması, bu iki ihtiyacı bir potada buluşturmamızı sağladı. Stajyerler için ofis kısıtlı olduğundan bu sorunu, eğitimlerin çevrimiçi verilip görevlerin çevrimiçi yapıldığı bir yapıya dönüştürerek yeni bir girişim oluşturabiliriz diye düşündük. Bu yapının, şu an çoğu KOBİ’nin yapmak istediği dijital dönüşüm için alternatif olacağını farkettik. Earnado, küçük bir soruna verilen büyük bir cevaptan doğdu.
 
Proje şu an hangi aşamada ve bugüne kadar hangi süreçlerden geçti? Müşteri ve kullanıcı profili nasıl?
 
20’ye yakın müşteri ve 60’tan fazla öğrenci var. Sitemizde earnilerin de hazırladığı pek çok içerik ve standart görevlere dönüştürülmüş. Bu görevlerin nasıl yapılacağını açıklayan eğitim videoları var. Çevrimiçi işlerin yapıldığı platfom üzerinden firmalara yapılan işler proje ve bu proje altında tanımlı görevler olarak earnilere atanmış durumda. Atanan görevleri takip eden proje yöneticilerimiz var ve bu yöneticilerin tamamı Earnado’nun kuruluş tarihinden itibaren yetiştirilmiş earniler olarak görev yapıyor. Şu an beş proje yöneticisi var ve bunlar projeyi başından sonuna götürebilecek yetkinliğe ulaşmış durumda.
 
UYGUN MALİYET İLE DAHA HIZLI HİZMET
 
Earnado neden kullanılmalı?
 
Firmalar için aynı hizmeti, uygun fiyata ve hızlı alma imkanı sunuyoruz. Konuyu yetkin kişilerin hazırladığı eğitimlerle öğrenme ve gerçek iş hayatında uygulama yapma fırsatı sağlıyoruz. Firmalar belirli standartta üretilen hizmetleri uygun maliyetle ve normal bir hizmet firmasına göre daha hızlı edinmiş oluyor. Çalışma ortamını işten bağımsızlaştırıyoruz. Çalışanlar ise görevlerini istedikleri yerden ve tanımlanmış görev zamanında istedikleri saatlerde yapabiliyor. 
 
GENÇLERE ÖZGÜR İŞ ORTAMI SAĞLIYOR
 
Projenin pazara neler kazandıracağını düşünüyorsunuz?
 
Uygun maliyetli ve hızlı çözümlerimizin yurtdışında da karşılık bulacağını düşünüyoruz. Bu hizmetleri sağlarken, Türk gençleri de pek çok yurtdışı firmaya destek olacak. Bu gençlere de iyi bir gelir imkanı sunacağımızı düşünüyoruz. Çevrimiçi yapımızın, iş yapan gençlere pek çok özgürlük sağlayacağını da görüyoruz. Ofis ortamından ve saatten bağımsız çalışma imkanının gençler için çekici olduğunu düşünüyoruz.

İstanbul Ticaret Odası

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
Depremin hemen ardından eksperlerimizle sahaya indik ve ödemelere başladık Depremin hemen ardından eksperlerimizle sahaya indik ve ödemelere başladık Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Elazığ ve Malatya’ya ziyaret gerçekleştire..
Kış aylarında trafik kazası riski 6 kat fazla Kış aylarında trafik kazası riski 6 kat fazla Lider oto bakım ve onarım markası AUTO KING, kış mevsiminde artan kaza oranların..
VERİYE SAHİP ÇIKMANIN VAKTİ GELDİ! VERİYE SAHİP ÇIKMANIN VAKTİ GELDİ! Verinin önemine ve korunmasına yönelik farkındalık yaratmak için Avrupa ve Ameri..
- - "İstanbul Ticaret Odası olarak Elazığ’ın yaralarını sarmak için göreve hazırız" İTO Başkanı Şekib Avdagiç: - "Üzerimize düşen her türlü maddi ve manevi sorumlu..
  Ekonomi HABERLERİ
Z. Altan Elmas: “Ekonomimizdeki düzelme gayrimenkul sektörüne de yansıdı” Z. Altan Elmas: “Ekonomimizdeki düzelme gayrimenkul sektörüne de yansıdı” Türkiye genelinde Ocak ayında 113 bin 615 adet konut satıldı. Bir önceki yılın a..
Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı Yerli Tohum seferberliği başladı Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı Yerli Tohum seferberliği başladı • Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, gelecek nesillerin sürdürülebilir ..
Mobilya ihracatçıları URGE Projesiyle dünyaya açılacak Mobilya ihracatçıları URGE Projesiyle dünyaya açılacak Türkiye’ye 2019 yılında 3.5 milyar dolar döviz kazandıran, 2 milyar doların üzer..
KOBİ’lerin geleceği dijitalde KOBİ’lerin geleceği dijitalde Büyümenin yolu dijitalden geçiyor Alanında uzman ve eğitimli kadrosuyla sektörü..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
Ege İhracatçı Birlikleri ihracatın yıldızlarını ödüllendirecek Ege İhracatçı Birlikleri ihracatın yıldızlarını ödüllendirecek Türkiye’ye 2019 yılında 13 milyar 302 milyon dolar döviz kazandıran Ege İhracatç..
GYODER ÇÖZÜM PLATFORMUNUN GÜNDEMİ ‘TURİZM’DE DÖNÜŞÜM’ OLDU GYODER ÇÖZÜM PLATFORMUNUN GÜNDEMİ ‘TURİZM’DE DÖNÜŞÜM’ OLDU TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin: “Turizmde dönüşüm hareketi başlamalı” ..
TÜRKİYE’NİN GENÇLERİ İLERİ ANALİZ ARAŞTIRMALARI SONUÇLANDI TÜRKİYE’NİN GENÇLERİ İLERİ ANALİZ ARAŞTIRMALARI SONUÇLANDI Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) gençlik için çalışmalarına devam ediyo..
Türk doğal taş sektörü Katar’dan ihracat bağlantılarıyla döndü Türk doğal taş sektörü Katar’dan ihracat bağlantılarıyla döndü En büyük ihraç pazarı Çin’de yaşanan corona virüsü salgını nedeniyle alternatif ..
  Söyleşi HABERLERİ
Süleyman Köşkeroğlu: “Baklavanın, Milli Eğitim Bakanımızın söz verdiği gibi 2020’de MEB Müfredatına girmesi lazım” Süleyman Köşkeroğlu: “Baklavanın, Milli Eğitim Bakanımızın söz verdiği gibi 2020’de MEB Müfredatına girmesi lazım” Baklavacı ve Tatlıcılar Derneği (BAKTAD) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim ..
Av. Müge Bostancı ile “TİCARETİN HUKUKU” söyleşileri: Kusursuz sorumluluk hallerinde adam çalıştıranın sorumluluğu! Av. Müge Bostancı ile “TİCARETİN HUKUKU” söyleşileri: Kusursuz sorumluluk hallerinde adam çalıştıranın sorumluluğu! Bir işveren, iş gördürdüğü sürekli olarak yanında çalışan elemanı veya geçici, s..
HEFİ SAĞLIK; İŞ(Çİ) SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNİN GELECEĞİ HEFİ SAĞLIK; İŞ(Çİ) SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNİN GELECEĞİ HEFİ SAĞLIK Genel Müdürü Zehra Çelik: “İşyerinin ve iş görenin güvenliğini sağla..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
Ticaret Bakanlığı bu yıl da Yapı Fuarı - Turkeybuıld İstanbul Katılımcılarını Destekliyor Ticaret Bakanlığı bu yıl da Yapı Fuarı - Turkeybuıld İstanbul Katılımcılarını Destekliyor İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı..
Çin’deki Corona virüs nedeniyle dünya mobilyacıları rotasını İzmir’e çeviriyor! Çin’deki Corona virüs nedeniyle dünya mobilyacıları rotasını İzmir’e çeviriyor! 45 Ülkeden alım heyeti MODEKO’ya geliyor MODEKO 31. Uluslararası İzmir Mobilya ..
Dünyanın En Büyük Mobilya Fuarlarının Boşluğunu Türk İhracatçısı Dolduracak Dünyanın En Büyük Mobilya Fuarlarının Boşluğunu Türk İhracatçısı Dolduracak İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkileye..
BÜYÜK ETKİNLİĞE KAYITLAR BAŞLADI! BÜYÜK ETKİNLİĞE KAYITLAR BAŞLADI! İŞ VE EKONOMİ DÜNYASI ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ’NDE BULUŞACAK Bölgenin en önemli i..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Skyland İstanbul’dan Yeni Yıla Özel Kampanya Skyland İstanbul’dan Yeni Yıla Özel Kampanya Eroğlu Gayrimenkul’ün yeni teknolojiler,kusursuz mimarive konforu prestijle bulu..
 "AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARINDA İLK ÖRNEK KANAL İSTANBUL OLACAK" Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nin açılışında bir konuşma yapa..
Kentsel Dönüşüme Yeni Finansman Modelleri Gerekiyor. Kentsel Dönüşüme Yeni Finansman Modelleri Gerekiyor. GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu)tarafından düzenlenen ‘Kentsel Dönüşüm..
3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe 3. İstanbul Başakşehir’in son etabı Hasbahçe Evleri’nde bir ayda 276 konut satıl..
  Teknoloji-Proje HABERLERİ
Üsküdar Üniversitesinde milli reaktif geliştirildi Üsküdar Üniversitesinde milli reaktif geliştirildi Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve Arel Üniversitesi bili..
Tasarımı ve üretimi yerli olan elektrikli araç DA VİNCİ tanıtıldı Tasarımı ve üretimi yerli olan elektrikli araç DA VİNCİ tanıtıldı Tasarımı ve üretimi tamamen yerli olan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektör..
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank BÜDOTEK’i ziyaret etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank BÜDOTEK’i ziyaret etti Boğaziçi Üniversitesi’nin Dudullu Organize Sanayi Bölgesi ortaklığı ile kurduğu ..
SİBER GÜVENLİKTE GÖZ ARDI EDİLEN 10 BOŞLUK SİBER GÜVENLİKTE GÖZ ARDI EDİLEN 10 BOŞLUK Siber saldırıların sayısı arttıkça şirketler, en değerli varlıkları olan veriler..
  Spor HABERLERİ
Bayrampaşa Belediyesi’nin Uluslararası Spor Projesinin Final Konferansı yapıldı Bayrampaşa Belediyesi’nin Uluslararası Spor Projesinin Final Konferansı yapıldı AB Şehir Eşleştirme Hibe Programı çerçevesinde Bayrampaşa Belediyesi’nin başarıy..
PTT SPOR’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ PTT SPOR’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ PTT Spor’da gerçekleşen Olağan Genel Kurul sonucunda başkanlığa PTT AŞ Genel Müd..
TÜRK UÇURTMA TAKIMI HİNDİSTAN’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK TÜRK UÇURTMA TAKIMI HİNDİSTAN’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve Türk Uçurtma takımı kaptanı Mehmet Naci..
Anne-Çocuk Basketbol Turnuvası Heyecana Sahne Oldu Anne-Çocuk Basketbol Turnuvası Heyecana Sahne Oldu Gaziosmanpaşa’da düzenlenen Anne-Çocuk Basketbol Turnuvası renkli görüntüler olu..
  Şirket Haberleri HABERLERİ
Kilim Mobilya 2020 yatırım planlarını anlattı Kilim Mobilya 2020 yatırım planlarını anlattı  Yurt dışında hedef; 25 milyon dolar Türkiye’de sahip olduğu 4 fabrika ve 171 ..
İstanbul Havalimanı’nda Üst Düzey Atama İstanbul Havalimanı’nda Üst Düzey Atama Benzersiz mimarisi, güçlü alt yapısı, üstün teknolojisi ve sunduğu üst düzey yol..
Limak “Daha İyi Bir Dünya İçin Söylemden Eyleme” Geçiyor! Limak “Daha İyi Bir Dünya İçin Söylemden Eyleme” Geçiyor! Çevre ve toplumsal sorumluluk bilinciyle, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda pozi..
KVKK UYUMLULUĞU İÇİN GEREKLİ 10 İDARİ TEDBİR KVKK UYUMLULUĞU İÇİN GEREKLİ 10 İDARİ TEDBİR KVKK kapsamında kişisel verilerin hukuka aykırı şekilde işlenmesi ve erişilmesi ..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı