HABER AKIŞI

SAP Genç Profesyoneller Programı Gaziantep’te

 Tarih: 16-09-2019 00:35:24
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, gençlerin 21. yüzyılın gerektirdiği dijital becerilerle donatılmasına yardımcı olmak amacıyla global olarak pek çok girişime imza atıyor.

SAP Türkiye, Gençlerin Dijital Yeteneklerini Artırarak İstihdama Katkı Sağlıyor

Yenilikçi teknolojilere odaklanan ve yeni mezun gençlere yönelik ücretsiz bir eğitim programı olmasıyla öne çıkan SAP Genç Profesyoneller Programı, İstanbul ve Ankara’nın ardından bu kez Güneydoğu Anadolu’nun en büyük sanayi kenti Gaziantep’te başlıyor. SAP Eğitim ve Gelişim Enstitüsü tarafından hayata geçirilen program kapsamında üniversite mezunu gençler, en son SAP teknolojileri alanında eğitimlere katılacak ve program sonunda SAP ekosistemi içerisinde istihdam edilme şansına sahip olacak.

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, Genç Profesyoneller Programı ile Türkiye’nin nitelikli iş gücünün artırılmasına destek olmaya devam ediyor. SAP Türkiye Ocak 2018’de başlattığı programı, İstanbul ve Ankara’nın ardından bu kez Gaziantep Sanayi Odası ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile iş birliği yaparak Gaziantep’e taşıyor.

Mezun olduktan sonra iş arayan ya da niteliklerine uygun bir işe giremeyen gençlere sunduğu eğitim ve istihdam fırsatı ile ön plana çıkan program, dünyanın en değerli 16. şirketi SAP’nin en son inovasyonlarına odaklanarak teknik ve fonksiyonel eğitimler içeriyor. Bunun yanı sıra program; iletişim, sunum, tasarım odaklı düşünme gibi kişisel becerilerin gelişimini de destekliyor. Gaziantep’te bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde 27 Ağustos’ta başlayan  ve 1,5 ay sürecek eğitimlere katılan 25 genç, SAP Eğitim ve Gelişim Enstitüsü tarafından mülakat, bilişsel test ve kişilik profili oluşturma gibi detaylı süreçleri kapsayan ayrıntılı bir değerlendirmeden geçti. SAP’nin yeni nesil ERP çözümü olan S/4HANA Cloud (Bulut) çözümüne odaklanan bu program sonunda eğitimini başarıyla tamamlayacak gençler, SAP S/4HANA Uygulama Senaryoları Tasarlama ve SAP Projesi Etkinleştirilmesi alanlarında uluslararası geçerlilikte sertifikalarını alarak Gaziantep Sanayi Odası’nın da desteğiyle SAP ekosisteminde istihdam edilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan şunları söyledi: 2020 yılında dünya genelinde yaklaşık 40 milyon nitelikli çalışana ihtiyaç duyulacağı öngörülüyor. SAP Türkiye olarak ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında belirleyici bir rol üstlenen bilişim sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirmek için 18 yılı aşkın tarihimizdeki en büyük eğitim yatırımına imza atarak Genç Profesyoneller Programı’nı hayata geçirdik. Üniversiteden yeni mezun olmuş ancak bir işe yerleşememiş gençler için hazırlanan bu benzersiz program, yenilikçi teknolojilere odaklanarak SAP çözümlerine dair teknik ve fonksiyonel eğitimlerin yanı sıra iletişim, sunum, tasarım odaklı düşünme gibi kişisel becerilerin gelişimini de destekliyor. İstanbul ve Ankara’nın ardından güçlü sanayisi ile Türkiye’nin ekonomisine büyük değer katan Gaziantep’te bu programı başlatmaktan ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde ekosistemimizin de desteğiyle Genç Profesyoneller Programı ile istihdam yaratmaya ve ekonomimizin daha da güçlenmesi için projelerimizi uygulamaya devam edeceğiz.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ev sahipliğinde gerçekleşen SAP Genç Profesyoneller hakkında düşüncülerini ifade eden HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Bütün dünya ülkelerinin yegâne bir yarışı var. Dijital dönüşümü yakalama yarışı. Hepimiz dijital topluma ve dijital dünyaya yetişebilmek için çok büyük çabalar sarf ediyoruz. Biz de Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak bu yarışı tamamlamak için boş alan bırakmamaya gayret ediyoruz. Bugünkü faaliyetimiz de bu yarışın kilometre taşlarından biri. SAP Genç Profesyoneller Programı’nın İstanbul ve Ankara’nın ardından bu kez Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin büyük sanayi kenti Gaziantep’te düzenleniyor olması girişimciler için büyük bir adımdır. Gaziantep, girişimcilerin yetişeceği önemli ekosistemlerden biri. 2023 hedeflerimiz var. Bu hedefler içerisinde bilişim sektörünü de iyi bir şekilde kullanmak istiyoruz. Yenilikçi teknolojilere odaklanarak SAP çözümlerine dair teknik ve fonksiyonel eğitimlerin yanı sıra iletişim, sunum, tasarım odaklı düşünme gibi kişisel becerilerin gelişimini destekleyen bu programa katılacak genç profesyonellerimize başarılar diliyorum.”

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de program hakkında şu değerlendirmede bulundu: “Gaziantep Sanayi Odası olarak sanayide değişim ve dönüşüm hamlemizin en önemli sacayaklarından birisini dijital dönüşüm oluşturuyor. Bu eksende ülkemizdeki ilk 5 model fabrikadan birisini Gaziantep Sanayi Odamız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile birlikte hayata geçirecek. Kuruluş çalışmalarına başladığımız model fabrikamız tamamlandığında dijital dönüşüm, verimlilik, Endüstri 4.0, yalın dönüşüm, tasarım, öğren ve dönüş, yaparak öğrenme gibi sanayide dönüşüm süreçlerine öncülük edecek. Tabii bu değişim ve dönüşümü başarabilmemiz için de yeni teknolojilere hakim, eğitim ve donanım sahibi gençlere ihtiyacımız var. SAP Genç Profesyoneller Programı’nı bu noktada çok değerli buluyor, üniversite mezunu gençlerimize alacakları eğitimlerde başarılar diliyorum.”

50 genç istihdam edildi

SAP Genç Profesyoneller Programı, 2012 yılında kurulan ve SAP’nin “Dünyayı daha yaşanılır bir yer haline getirmek ve insan hayatını iyileştirmek” vizyonu doğrultusunda projelere imza atan SAP Eğitim ve Geliştirme Enstitüsü (SAP Training and Development Institute) tarafından yürütülüyor. Gençleri dijital ekonominin gerektirdiği bilgiler ile donatan bu kapsamlı program sayesinde bugüne kadar dünya genelinde 22 ülkede 2.380’in üzerinde genç eğitim aldı ve bu gençlerin %99’u SAP müşterilerinde ve iş ortaklarında istihdam edildi.

Türkiye’de ise programın başlamasının üzerinden sadece bir yıl gibi kısa bir süre geçmiş olmasına karşın İstanbul ve Ankara’da gerçekleşen eğitimlere katılan 50 genç, SAP’nin iki adet global sertifikasını aldı ve bu gençler “SAP Danışmanı” unvanıyla SAP müşterilerinde ve iş ortaklarında istihdam edildi.

Ücretsiz bir eğitim programı olmasıyla dikkat çekiyor

SAP’nin global olarak hayata geçirdiği SAP Genç Profesyoneller Programı, üniversite mezunu gençlere gelişim planına dayalı 2 - 3 aylık ücretsiz ve kapsamlı bir eğitim sunuyor. Gençlere yönelik ücretsiz bir eğitim programı olmasıyla öne çıkan ve SAP Türkiye’nin 18 yıllık tarihindeki en büyük eğitim yatırımı olan Genç Profesyoneller Programı’nın kapıları, mezuniyet sonrası 3 yıl içerisinde iş bulamayan ya da niteliklerine uygun bir işe giremeyen mühendislik, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında üniversite mezunu tüm gençlere açık. Programı başarıyla tamamlayan gençler, SAP’nin global sertifikalarını alarak “SAP Danışmanı” unvanıyla mezun oluyor ve önde gelen şirketlerde istihdam edilme şansına sahip oluyor.

Hazırlanan kapsamlı ve benzersiz bu eğitim programı ile gençler SAP’nin en son inovasyonlarına odaklanarak, SAP çözümlerine dair teknik ve fonksiyonel bilgiyle donatılıyor. Bunun yanı sıra bütünleşik bir eğitim yaklaşımı doğrultusunda gençler, katıldıkları atölyeler ile iletişim, sunum teknikleri ve tasarım odaklı düşünme yaklaşımını öğrenerek onları rekabette öne geçirecek yeteneklerini de geliştirme şansı elde ediyorlar.

Ankara’daki 4. program için başvurular başladı

SAP Genç Profesyoneller Programı’nın Ankara’da gerçekleşecek 4. etabı için başvuru süreci başladı. SAP’nin Büyük Veri teknolojilerini kapsayacak ve 23 Ekim – 11 Ocak arasında verilecek eğitimlere katılmak isteyen gençler başvurularını aşağıdaki linkten yapabilir.

Başvuru adresi: https://bit.ly/2lqnToR

SAP Hakkında

Akıllı İşletmeler ile gücüne güç katan bir deneyim şirketi olarak SAP, tüm sektörlerde her ölçekteki şirketin iş süreçlerini en iyi şekilde yürütmesine destek oluyor. Dünyadaki finansal işlemlerin %77’si SAP sistemine dokunuyor. Öğrenen Makineler, Nesnelerin İnterneti ve gelişmiş analitik teknolojilerimiz, şirketlerin akıllı işletmelere dönüşmesine yardımcı oluyor. SAP’nin uçtan uca uygulamaları ve servisleri, özel sektör ve kamu sektöründen 437.000'den fazla kurumun kârlı bir şekilde faaliyet göstermesine, değişimlere uyum sağlamasına ve rekabette fark yaratmasına olanak tanıyor. SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. Bugün SAP Türkiye, Ankara ve İstanbul’da yer alan ofisleri ve İstanbul Teknopark’ta yer alan SAP Geliştirme Merkezi dâhil olmak üzere 250 kişilik uzman bir ekip ile 1300’ün üzerinde kuruma hizmet vermektedir. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, en büyük 10 bankanın 9’u ve Borsa İstanbul listesinin en tepesindeki şirketlerin %70’ten fazlası iş süreçlerini SAP çözümleri ile yönetiyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 4000’in üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey  adresini ziyaret edebilirsiniz.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Teknoloji-Proje HABERLERİ
  Gündem HABERLERİ
İzinsiz fotoğraf ve görüntüye kokartlı önlem İzinsiz fotoğraf ve görüntüye kokartlı önlem Kişisel Verileri Koruma Kurumu, düzenlediği konferans, toplantı ve seminerlerde ..
Engelsiz Koro'dan Mehmetçiğe Tam Destek Engelsiz Koro'dan Mehmetçiğe Tam Destek Barış Pınarı Harekatında görev alan Mehmetçik için tek yürek olan Limak Enerji E..
İstanbul iş dünyasından ‘Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek İstanbul iş dünyasından ‘Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek İstanbul iş dünyası temsilcileri İstanbul Ticaret Odası binasında bir araya gele..
Darülaceze Başkanlığı spor camiasından önemli isimlerin buluşmasına sahne oldu. Darülaceze Başkanlığı spor camiasından önemli isimlerin buluşmasına sahne oldu. Yeşil sahalardan tanıdığımız futbolumuzun efsane isimleri Rıdvan Dilmen, Rüştü R..
  Ekonomi HABERLERİ
Yerli Otomobile Yerli Multimedya Sistem Yerli Otomobile Yerli Multimedya Sistem DAIICHI Elektronik Genel Müdür Ömer Tunç Akdeniz, yüzde 100 Türk sermayesi ile k..
Ürdün Büyükelçisi Yatırımcı Listesi İstedi Ürdün Büyükelçisi Yatırımcı Listesi İstedi Yabancı misyon temsilcileriyle görüşmelerini sürdüren GGYD Yönetimi, bu kez Ürdü..
Kuveyt Türk’ün müşteri memnuniyeti yönetiminde yapay zekâ dönemi Kuveyt Türk’ün müşteri memnuniyeti yönetiminde yapay zekâ dönemi Kuveyt Türk, dijital dönüşüm ve teknoloji projelerine bir yenisini daha ekleyere..
Kuveyt Türk Türkiye’nin en iyisi Kuveyt Türk Türkiye’nin en iyisi ürkiye’nin öncü finans kuruluşlarından Kuveyt Türk ve iştiraki KT Bank AG, 163 ü..
  STK-Vakıf-Oda HABERLERİ
STRATEJİK AKLIN ZAFERİ STRATEJİK AKLIN ZAFERİ Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye ..
SINIRLAR İÇİN YERLİ ÇÖZÜMLER HAZIR SINIRLAR İÇİN YERLİ ÇÖZÜMLER HAZIR Askeri radar ve sınır güvenliği alanında yerli ve milli projeler, 2. Uluslararas..
TİM Kadın Konseyi'nden Hollanda çıkarması TİM Kadın Konseyi'nden Hollanda çıkarması Türkiye İhracatçılar Meclisi Kadın Konseyi, ticari ilişkileri geliştirmek ve kad..
Türkiye kendi göbeğini kendi kesiyor Türkiye kendi göbeğini kendi kesiyor Barış Pınarı Harekâtı bölgeye huzur getirsin
  Söyleşi HABERLERİ
ASLAN DEMİR: “DUA TANELERİ BİRİKTİRİYORUM” ASLAN DEMİR: “DUA TANELERİ BİRİKTİRİYORUM” Kendisini “dua taneleri biriktiren mütevazı bir tesbih koleksiyoneri” olarak tan..
Geleneksel Eyüp Oyuncakçısı, Kültür Bakanlığı Sanatçısı Oldu Geleneksel Eyüp Oyuncakçısı, Kültür Bakanlığı Sanatçısı Oldu Ahşap topaçlar, kaynana zırıltıları, kursak düdükleri, çınçınlı araba, çekçek ar..
Av. Müge Bostancı ile “Ticaretin Hukuku” söyleşileri… Av. Müge Bostancı ile “Ticaretin Hukuku” söyleşileri… Tamamı üretici, zanaatkâr, sanayici, kobi, tüccar, toptancı, perakendeciden oluş..
Ustasından Turşu Kurmanın Püf Noktaları Ustasından Turşu Kurmanın Püf Noktaları Kış hazırlıklarının vazgeçilmezi ve yemeklerin tamamlayıcısı turşu, Türk yemek k..
  Fuar-Kngr-Fest-Turizm HABERLERİ
11.PERYÖN İnsana Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu 11.PERYÖN İnsana Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu İnsan yönetimi alanında yenilikçi ve başarılı uygulamaları tanıtmayı, sektöre ka..
Franchise Sektörüne 4 Günde 1 Milyar Dolarlık İş Hacmi Franchise Sektörüne 4 Günde 1 Milyar Dolarlık İş Hacmi Markalar dünya sahnesinde görücüye çıktı, binlerce kişi kendi işinin patronu old..
Türkiye’den dünyaya 600 milyon ayakkabı! Türkiye’den dünyaya 600 milyon ayakkabı! 500’ün üzerinde ünlü markanın 10 bini aşkın ürünü AYMOD Fuarı’nda sektör profesy..
Müze Mağazalar, yeni kadın tasarımcılarını arıyor Müze Mağazalar, yeni kadın tasarımcılarını arıyor Müze ve ören yerlerindeki mağazaları işleten Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG)..
  Kentsel Dönüşüm HABERLERİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Hava Kalitesi Farkındalığı için Uluslararası Proje Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Şehirlerde Hava ..
Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Kentsel dönüşümde başarının anahtarı, kaliteli beton kullanımı Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Kocaeli’de “Beton Teknolojileri ve..
Kentsel dönüşümle yılda 500 milyon $ tasarruf sağlayacak Kentsel dönüşümle yılda 500 milyon $ tasarruf sağlayacak Kentsel Dönüşüm Planı’nın ülkemiz ekonomisine de ciddi katkı sunacağını söyleyen..
Türkiye İMSAD’dan Kentsel Dönüşüm Eylem Planı Açıklaması: Türkiye İMSAD’dan Kentsel Dönüşüm Eylem Planı Açıklaması: Türkiye İMSAD, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kamuoyu ile paylaştığı ..
  Teknoloji-Proje HABERLERİ
Kullanıcıları Tuzağa Düşüren 5 E-Posta Trendi Kullanıcıları Tuzağa Düşüren 5 E-Posta Trendi Siber saldırganlar, spam, kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırıları için çok..
Elektronik imza yüzde 20 arttı Elektronik imza yüzde 20 arttı BTK 2019’un ikinci çeyrek verilerini yayımladı. Haziran 2019 sonu itibarıyla, 3 ..
Varank’tan Katmerciler’in Mayına Dayanıklı Zırhlı DozerlerineTam Not Varank’tan Katmerciler’in Mayına Dayanıklı Zırhlı DozerlerineTam Not Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan Katmerciler’in Mayına Dayanıklı Z..
“ANKARA’DA SAVUNMA SANAYİ SERBEST BÖLGESİ KURULMALI” “ANKARA’DA SAVUNMA SANAYİ SERBEST BÖLGESİ KURULMALI” Milli Savunma Bakanlığı stratejik iş birliği anlaşması imza töreni düzenlendi; ..
  Spor HABERLERİ
EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK EYÜPSULTAN’IN TEK BAYAN FUTBOL TAKIMI: KEMER FK “Geleceğin Futbolcularını Yetiştiriyoruz” sloganı ile 2012 yılında kurulan Kemer..
Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Halı saha sektörü kriz dinlemiyor Ekonomik krizlerin etkilemediği sektörlerden biri de halı sahalar. İntegral Grou..
ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! ALİBEYKÖYSPOR, YENİ SEZONA HAZIR! Eyüpsultan’ın köklü kulüplerinden Alibeyköyspor’un teknik direktörü Aydın Yavuz ..
Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı Sporcular Avrupa`da Tarih Yazdı Gaziosmanpaşalı genç sporcular, badminton ve judoda ülkemize çifte zafer yaşattı..
  Esnaf dergisi HABERLERİ
IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti IV. Ulusal Saha Epidemiyolojisi Konferansı Ankara’da Gerçekleşti Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, “IV. Ulusal Saha Epidemiyoloji..
İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İBB’den LGS’ye hazırlanan öğrencilere geleceğe ilk adım konferansları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencil..
YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti  YENİDER ile MİYEP ASKON Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret etti Yeniden İnşa Derneği (YENİDER) ile Milli ve Yerli Esnaf Platformu (MİYEP) Başkan..
30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti 30. Milli ve Yerli Esnaf Buluşmaları Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımıyla gerçekleşti Esnaf Bülteni Dergisinin her ay geleneksel hale getirdiği “Milli ve Yerli Esnaf ..
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı