HABER AKIŞI

Parkede dijitalleşme satışlara %55 artış sağladı

 Tarih: 22-08-2021 21:07:57
Hayatımıza her gün birçok yenilik sunan dijital teknolojiler, pandemi döneminde hayatın online kanallardan kolay bir şekilde devam etmesini sağladı.

Pandemide, işten sosyal hayata ve alışverişe kadar tüm ihtiyaçlar, dijitalden karşılandı. Bu durum tüm sektörlerde olduğu gibi parke sektöründe de dijital hizmetlerin aranmasına yol açtı. Pandemi döneminde online kanallardan satışa dönüşümde yüzde 55’e varan artışlar yaşandığını açıklayan DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, parke sektöründe online teknolojilere talebin her geçen gün artacağını ve dijitale yatırım yapanların büyüme trendini yakalayacağını söyledi.  

Teknoloji odağında çevreci zemin çözümleri sunan DesignFloor’un Genel Direktörü Fatih Aslan, pandemi ve dijital teknolojilerin parke sektörüne etkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Aslan, teknolojinin, parke sektöründe de trendleri belirlediğini, büyümek isteyenlerin teknolojiye yatırım yapması gerektiğini aktardı.   

“Pandemi, hizmet ve teknoloji farkımızı ortaya çıkardı”

Evlerde geçirilen zamanın artmasıyla zemin yenileme taleplerinde de artış yaşandığını kaydeden Aslan, “120’den fazla model seçeneğimiz, farklı ve özgün ürün gamımızla artan talebi sorunsuz bir şekilde karşıladık. Bu dönemde teklif formu, ücretsiz numune talebi sistemleri ve diğer iletişim kaynaklarımız vasıtası ile mimarlar, iç mimarlar ve bireysel kullanıcıların zemin ihtiyaçlarına en uygun cevabı sunabilmek için danışmanlık hizmeti verdik. Ayrıca tasarımcılara, Download Merkezi hizmetimiz ile tüm ürünlerimizin yüksek çözünürlüklü texture görsellerini BIM formatına uygun olarak gönderdik. Bu sayede tasarımcılar projelerinin modellemelerinde DesignFloor çatısı altındaki ürünleri bire bir uygulayarak render alabildiler ve üretimlerine devam edebildiler. Kullanıcılarımız, dijital servislerimizle fiziksel temasın en aza indiği dönemlerde dahi projelerine en uygun ürünü deneme fırsatı bulabildiler. Pandemi, hizmet ve teknoloji farkımızı ortaya çıkardı” dedi. 

“Siparişlerde yüzde 55’e varan artış gözlemledik”

Sektörde, teknoloji yatırımlarının pandemi öncesinde başladığını, pandemiye hazır teknolojiyle giren firmaların bu dönemde satışlarını artırdığını belirten Aslan, “DesignFloor olarak, pandemi döneminde siparişlerde yüzde 55’e varan artış gözlemledik . Pandemiden önce geliştirdiğimiz online talep formu, hızlı teklif alma ve ücretsiz numune gönderme sistemimiz, fiziksel ziyaretlerin neredeyse sıfıra indiği süreç boyunca yoğun ilgi gördü.” diye konuştu. 

“Teknoloji ve dijitalleşmede sektörün öncüsü olmaya devam edeceğiz”

Pandemiyle birlikte hijyenin, parke sektöründe de öncelikli konular arasına girdiğini kaydeden Aslan, yaşam alanlarındaki zeminlerin temizliğine destek olan özel kilit sistemleri ve hijyen teknolojileriyle üretilen parkelerin önümüzdeki süreçte öne çıkacağını ve bu alandaki yatırımlarının devam edeceğini ifade etti. Aslan, sözlerini: Hijyen teknolojilerinin yanı sıra parke sektöründe kullanıcı, tasarımcı ve mimarların hayatını kolaylaştıran teknolojilerle yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Bu yıl bünyemize kattığımız Kaindl markası ile ürünleri, fotoğraf üzerine yerleştiren akıllı “Interior Studio” sistemini kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz. Kullanıcılar Interior Studio ile onlarca ürün arasından seçtikleri zemin kaplamasını, çok sayıda hazır mekan görseli üzerine otomatik olarak yerleştirebiliyor hatta kendi evlerinin fotoğrafını saniyeler içerisinde sisteme yükleyerek, seçtikleri parkenin nasıl duracağını görebiliyor. İlerleyen süreçte bu teknolojiyi DesignFloor çatısı altındaki tüm ürünler için kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyoruz. Interior Studio hizmetinin yanı sıra kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi çözümü sunabilmek için en güncel teknolojileri uygulayacağız ve dijitalleşme anlamında sektörün öncüsü olmaya devam edeceğiz” diyerek sürdürdü.

  Bu haber 207 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Şirket - Kurumsal HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı