HABER AKIŞI

Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR; “OSB’ler ve Üreticiler ile Üniversiteleri, Odaları, Birlikleri ve Devleti birleştiren sistem kurulmak zorunda”

 Tarih: 25-07-2020 07:56:00  -   Güncelleme: 26-07-2020 13:51:06
  HABER VİDEOSU
Esnaf Bülteni Dergisi’nin İNSTAGRAM ve YOUTUBE’ta gerçekleşen HD Canlı Yayını, LONCA İş Sohbetleri’nde İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) - DERSANKOOP ve TRİOS 2023 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR ile Organize Sanayi Bölgeleri ve Sanayi Tesisleri ile Üniversite, Oda, Birlik ve Devlet bütünlüğünü konuştuk.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde (İOSB) bulunan DERSANKOOP ve TRİOS 2023 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR ile 14 ve 21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen sohbetlerimizde;

Kooperatiflerin, Sivil Toplum Kuruluşları Derneklerin ve Vakıfların, Meslek Liselerinin, Üniversitelerin, Sanayi ve Ticaret Odalarının, Birliklerin, Federasyon ve Konfederasyonlar ile Organize Sanayi Bölgelerinin Sanayide, üretimde ve pazarlamada ki rolünü konuştuk.

DERSANKOOP ve TRİOS 2023 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR;

Canlı yayında gerçekleşen sohbette TRİOS 2023 örneği üzerinden Kooperatiflerde üye olan Türkiye’nin üretici gücü ve istihdamda büyük pay sahibi her ölçekte Atölye-Fabrika-KOBİ ve Ticarethanelerin 35-40 yıllık emeklerinin karşılığının Tapu Masrafı dahi almadan nasıl verileceğinin muhteşem örneği çok çarpıcı yaşanmış olay ve anekdotlarla anlattı.

Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR; Sanayide-Üretimde-Pazarlamada Organize Sanayi Bölgelerinin ve buralarda kurulu Kooperatiflerin, Sanayicilerin ve İşadamlarının bürokrasiye takılmadan en yüksek kapasiteyle üretime ve ihracata nasıl odaklanacaklarını, bu odaklanmanın önündeki engelleri ve sorunları çözüm önerileriyle birlikte anlattı.

Mahşuk GÜLAÇAR verdiği örneklerle ve sorunlara getirdiği çözüm önerileriyle özellikle meslek lisesi ve üniversitelerin sanayiciyle ve OSB’lerle eğitimde nasıl bir işbirliği yapılacağını, nasıl ayrı ve birbirinden habersiz kurumlar değil de bir bütünün parçalarıymış gibi çalışacaklarını ve kurulması gereken sistemi anlattı.

Canlı Yayın Videosu linki:

14 - 21 TEMMUZ 2020 tarihlerinde İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) - DERSANKOOP ve TRİOS 2023 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR ile canlı yayında LONCA İş Sohbetleri programında söyleşi gerçekleşti. https://www.youtube.com/feed/my_videos

Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR ve daha birçok değerli isimle Ağustos ayında ve sonrasında Canlı yayın sohbetlerine devam edileceğini belirten Eşref Küçükateş: “Abonelerimiz ve dinleyicilerimiz arayıp bu hafta kimler var diye soruyor, o nedenle LONCA İş Sohbetleri’ni ilgi gördüğü sürece devam ettirmeye kararlıyız” dedi.

Eşref KÜÇÜKATEŞ; “LONCA İş Sohbetleri’nde ilginç konu ve söylemlerin canlı yayında tamamen doğaçlama ve kurgulanmadan dinleyenlerle paylaşılması çok önemli. Bu sohbetler ev, işyeri, ofis ortamındaki aile samimiyetini ortaya koyması ve dinleyenlere yaşatması hedefledikleri sadık dinleyici ve takipçi kitlesinin oluşmasında büyük rol oynuyor. Amacımız, sanal dünyanın yapay ve faydası olmayan, boşa zaman harcatan unsurların yerini alarak faydalı ve ilgi çeken gündemdeki konu ve özelliklede ekonomiyle ilgili yeni normale hep birlikte hazırlanmak” dedi.

SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZ

Youtube kanalı adresi:  Esnaf Bülteni  https://www.youtube.com/channel/UChOlqBxRr41NSO17BAYtw5Q/videos

Instagram adresi: esnaf dergisi bülteni  @esnaf_dergisi  https://www.instagram.com/esnaf_dergisi/    

https://www.instagram.com/esnaf_dergisi/channel/

Facebook adresi: Esnaf Bülteni Dergisi  @esnafdergisi  https://www.facebook.com/esnafdergisi/

Twitter adresi: Esnaf Bülteni Dergisi  @esnaf_gazetesi

https://twitter.com/esnaf_gazetesi

  Bu haber 199647 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Röportaj HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı