HABER AKIŞI

MAVİGÜN KOLEJİ’NE İKİ ANLAMLI ÖDÜL

 Tarih: 17-11-2021 21:24:00  -   Güncelleme: 01-12-2021 00:15:58
İstanbul Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyetin ilanının 98. yılını kutlamak aynı zamanda öğrencilerde devlet, vatan, millet, bayrak ve cumhuriyet sevgisini güçlendirmek; öğrencilerin duygularını görsel olarak ifade edebilmeleri sağlamak için İlkokul öğrencileri arasında Resim Yarışması düzenledi.

Özel Mavigün İlkokulu öğrencisi Melike HÜR duygularını görsel bir şölenle ifade ettiği eseriyle ilçe genelinde yazılan eserler arasından birinci seçildi. Birinci seçilen eserler arasından Melike Hür’ün eseri İstanbul genelinde İL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

 

Kendisine bu mutlu haber verilince çok sevindiğini ifade eden Melike HÜR, yarışmaya nasıl katıldığını anlattı. Melike, yarışma haberini alınca resim yapmaya olan ilgisi ile cumhuriyet sevgisini bir resim yansıtması gerektiğine inanmış. Bunun dışında resmi çizmeden önce yarışmanın konusu ile ilgili araştırmalar yapmış, kafasında bir kompozisyon oluşturmuş ardından da zihnindekileri öğretmenine aktarmış, öğretmeni de onu yarışmaya katılması için yüreklendirmiş, sonuçta ödül kazandığı eser ortaya çıkmıştır.

Mavigün Koleji “Cumhuriyet” konulu resim yarışmasında kazandığı il derecesinin ardından İstanbul Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma” temalı Resim Yarışmasında da İSTANBUL GENELİNDE İL İKİNCİSİ olmuştur. Mavigün bu iki özel gün vesilesiyle yapılan yarışmalarda aldıkları il dereceleri ile başarılarını taçlandırmıştır.

Vefatının 83.yılında “Benim Gözümde Atatürk” konusu ile önce ilçe birincisi ardından İL İKİNCİLİĞİNE layık bulunan Mavigün Koleji öğrencisi Elif ERİM, Atatürk’e olan duygularını görsel ve estetik bakış açısı ile yansıtmıştır.

Elif Erim, Yarışmayı ilk duyduğu andan itibaren çok heyecanlandığını ve Atatürk’ün çocukları ne kadar sevdiğini aklına getirdiğini sonrasında Atatürk’ün sadece çocukları değil tüm insanları sevdiğini düşündüğünü ve bu duygularla resim yaptığını sevinçli konuşmasında ifade etmiştir.

Gaziosmanpaşa Kaymakamlığında düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programında Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan HATİPOĞLU, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin USTA ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf UZANTI başarılı öğrencilere ödüllerini verdiler. Mavigün Koleji öğrencisi Elif ERİM’e resim dalında ilçe birinciliği ödülünü Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan HATİPOĞLU takdim etmiştir.

Biz de ESNAF DERGİSİ olarak başarılı öğrencileri tebrik ediyoruz.

  Bu haber 990 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Eğitim HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı