HABER AKIŞI

MASDAF, Antalya'da sektörün önde gelenleri ile buluştu

 Tarih: 26-09-2021 17:21:03
Pompa sektörünün öncü markası Masdaf, 17-19 Eylül tarihleri arasında Antalya Trendy Lara Otel’de sektörün önde gelenleri ile bir araya geldi.

MASDAF’ın Birlikte miyiz? sloganı ile düzenlediği "Küresel İklim Kriziyle Mücadelede Su ve Enerji Kaynaklarının Etkin Yönetilmesi” temalı toplantıda; iklim krizinin etkileri ve iklim kriziyle mücadelede enerji ve su kaynaklarını etkin yöneten su teknolojilerinin rolü konuşuldu.

Dünya kaynaklarını verimli kullanan su teknolojileri ile pompa sektörünün lider markası olan MASDAF, 17-19 Eylül tarihleri arasında Antalya Trendy Lara Otel’de sektörün önde gelenleri ile bir araya geldi.

MASDAF’ın Birlikte miyiz? sloganı ile düzenlediği "Küresel İklim Kriziyle Mücadelede Su ve Enerji Kaynaklarının Etkin Yönetilmesi” temalı toplantıda; markanın gelecek vizyonu, iklim kriziyle mücadele pompa teknolojilerinin rolü ve geleceğe yönelik öngörüler paylaşıldı.

 “İKLİM KRİZİYLE MÜCADELE DE KARARLILIKLA İLERLİYORUZ”

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren MASDAF Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan POLATOĞLU, MASDAF’ın akıllı ve çevreci pompa teknolojileri ile tüm dünyada hızla etkilerini gösteren iklim kriziyle mücadele de kararlılıkla ilerlediklerini belirtti. “MASDAF olarak iklim kriziyle mücadelede etkin rol alıyoruz. Bu konuda üzerimize büyük sorumluluklar düşüyor.” diyen Denizhan POLATOĞLU, sözlerine şöyle devam etti: “Şirket olarak son yıllarda; kuraklık, enerji sorunu, iklim değişikliği ve dijital dönüşüm konularını şirketimizin merkezine yerleştirdik. Bu konularda daima daha ileri ve akıllı çözümler geliştirmeyi hedefliyoruz. Özellikle son yıllarda yaşanan sel felaketleri, hortumlarla talan olan tarım arazileri, yangınlar, azalan su ve enerji kaynakları iklim krizinin çıktıları olarak dünyada çok büyük değişikliklere yol açtı. Bizler de tüm dünyayı etkileyen bu konu ile mücadele etmeye ve sürdürülebilir bir yaşam için çalışmaya devam ediyoruz.

“DİJİTALLEŞME VE AKILLI TEKNOLOJİLERE OLAN YATIRIMLARIMIZI YÜZDE 50 ARTIRDIK”

Küresel bir sorun olarak adlandırılan küresel ısınma ve buna bağlı iklim değişikliğinde ülkemizin durumuna bakacak olduğumuzda da durum pek iç açıcı değil. Uzmanların sözünü ettiği senaryolar gerçekleştiği takdirde 2030 yılına gelindiğinde Türkiye’nin büyük bir kısmının oldukça sıcak ve kurak bir iklimin etkisi altına girmesi öngörülüyor. 2050 yılına gelindiğinde ise Türkiye’nin su fakiri bir ülke olması bekleniyor. Ayrıca soluduğumuz hava her geçen gün kirleniyor, orman yangınlarımız her geçen gün artıyor. Tüm bunlar bu konuda harekete geçmek için artık daha fazla zamanımız olmadığını gösteriyor. Bu nedenle iklim değişikliğiyle mücadelede enerji ve su kaynaklarını verimli kullanan, sera gazı kontrolü sağlayan yani karbon ayak izi sıfıra yakın olan teknolojiler artık hayati önem taşıyor. Bu kapsamda bizde son iki yıldır dijitalleşme ve akıllı teknolojilere olan yatırımlarımızı yüzde 50 artırdık. “Artık bizim en büyük hedefimiz akıllı şehirler inşa edilmesine katkı sağlayacak akıllı su teknolojileri olmalı” dedik ve pandemi sürecinde de faaliyetlerimize hız kesmeden devam ettik. Çünkü bizler iş dünyasının liderleri olarak biliyoruz ki artık dünya şirketleri yüksek karlılıkla değil sürdürülebilirlik yaklaşımı ile ayakta kalabilecek. Yüksek karlılık dönemi artık yerini; çevreci yaklaşım benimseyen, insana ve çevreye duyarlı projeler geliştiren şirketlere bıraktı. Geleceği bu vizyona sahip şirketler yönetecek” dedi.

“İKLİM KRİZİYLE MÜCADELEDE DE BİRLİKTEYİZ”

“44 yıldır istikrarlı bir şekilde devam eden büyümemizi de AR-GE’miz ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemle sürdürüyoruz” diyen Denizhan POLATOĞLU, “Bundan sonra da iklim krizini önlemeye ve bu kapsamda; enerjiyi, suyu ve çevreyi koruyan teknolojiler geliştirmeye ve sürdürülebilir bir dünya için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bugün burada bir araya gelerek iklim kriziyle mücadelede su teknolojilerinin rolünü siz değerli paydaşlarımızla paylaşmak istedik. Çünkü bu mücadelede de birlikteyiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

5 KITADA 700 MASDAF ÇALIŞANI

Toplantıda yaptığı konuşmada 5 kıtada 700 MASDAF çalışanı ile hizmet verdiklerini belirten Masdaf Genel Müdürü Vahdettin YIRTMAÇ ise sözlerine şöyle devam etti: “Masdaf olarak dünya genelinde kurduğumuz organizasyon ile markamızı daima daha ileri taşıyacak girişimlerde bulunuyoruz. Her şeyden önce insana yatırım yapıyoruz. Çünkü 44 yıldır artarak devam eden başarımızın arkasında insan faktörü olduğunu biliyoruz” dedi.

MASDAF DİJİTALLEŞME DEPARTMANI KURULDU

Masdaf’ın dijitalleşmeye yönelik faaliyetlerine de hız kesmeden devam ettiklerini belirten Vahdettin YIRTMAÇ, “2021 yılının ilk çeyreğinde dijitalleşmeyi; üretimden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçlerimize entegre etmek amacıyla 6 kişilik bir ekipten oluşan “dijitalleşme departmanı” nı kurduk. Bu kapsamda 52.000 m² alan üzerine kurulan tesislerimizde endüstri 4.0 kapsamında gerçekleştirdiğimiz yatırımları hızlandırdık ve hatta bu yatırımlarımızın meyvesini almaya başladık. Dijitalleşen üretim süreçlerimiz ile son üç yılda hem global pazarlarda ki rekabet üstünlüğümüzü yüzde 40 seviyelerinde artırmayı başardık hem de üretimdeki verimliliğimiz son bir yılda yüzde 25 arttı.

AKILLI POMPA TEKNOLOJİLERİ

Dijitalleşme çalışmalarımız kapsamında yaşam kaynağımız olan suyun temini için akıllı teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. Enerjiyi verimli kullanan akıllı pompa teknolojilerimiz ile su kayıp ve kaçaklarını önlemek öncelikli hedefimiz arasında yer alıyor. Bu kapsamda geliştirdiğimiz GenIO Motor Üstü Frekans İnvertörlerimiz ile Mod-Bus haberleşme protokolü üzerinden bina otomasyon sistemine erişim imkânı sunarak, pompaların uzaktan kontrol edilmesini sağlıyoruz.

“TÜRKİYE POMPA SEKTÖRÜNÜN DİJİTAL GELECEĞİNE ÖNCÜLÜK ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“GenIO Motor Üstü Frekans İnvertörleri”mizi yani akıllı pompa sistemlerimizi 2020 yılında GenIO INM Santrifüj Pompalara, GenIO MultiHexa Hidroforlara, NM Norm Pompalara ve NMM Uçtan Emişli Monoblok Santrifüj Pompalara entegre ettik. Bundan sonra da yeni nesil tüm ürünlerimize entegre ederek, Türkiye pompa sektörünün dijital geleceğine öncülük etmeye ve dijitalleşmeye yönelik yatırımlarımızı artırarak sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Masdaf Pazarlama ve Marka Yöneticisi Duygu ERTEKİN’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda Masdaf’ Bina Teknolojileri Grubu Ürün Yöneticisi Ezgi BABA, “küresel iklim krizinde su ve enerji faktörü” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Masdaf’ın yeni ürün geliştirme ve inovasyon partneri TayTech Otomasyon ve Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nin Genel Müdürü Tayfun BAŞARAN etkinliğin birinci oturumunda; “mekanik tesisatın gizli kahramanlarının enerji performansına etkisi”, ikinci oturumunda ise “kabuller ve gerçekler, kabullerin ölçülebilir veri ve sayılabilir verilerle doğrulanması” konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Tanrıöver Mühendislik Genel Müdürü ve Makine Yüksek Mühendisi Cevat TANRIÖVER’in “küresel ısınmanın basit çözümleri” hakkında bilgiler paylaştığı toplantı, Deko Group Yönetim Kurulu Başkanı Evren DEMİRCİ’nin “mekanik proje enerji yönetimi analizi AR-GE çalışması” konulu sunumunun ardından sona erdi.

MASDAF HAKKINDA

1977 yılında suyun ve enerjinin etkin kullanılması ve bu sayede yaşam kaynaklarının korunması ilkesiyle yola çıkan, %100 yerli sermaye ile kurulan MASDAF, enerji verimliliği sağlayan, çevreci ve inovatif “akışkan teknolojileri” üretmektedir.

Masdaf, 40.000 m² alan üzerine kurulan Düzce tesislerinde; endüstriyel proseslerde, sulama, ısıtma ve soğutma sistemlerinde, gemi sanayinde, atık su transferinde, yangın söndürme işlemlerinde, petro-kimya sanayinde, tarımsal sulamada vb. birçok alanda kullanılmak üzere; uçtan emişli pompalar, inline pompalar, axial ayrılabilir pompalar, hidroforlar, genleşme tankları, yangın pompaları, kademeli pompalar, proses pompaları, dalgıç pompa, kolonlu pompalar, kendinden emişli pompa ve dişli pompa imalatı yapmaktadır.

Müşterilerinin beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamak üzere müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen Masdaf, pompa teknolojilerinin AR-GE’sinden üretimine kadar tüm süreçlerinde müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta ve projenin ihtiyacına uygun olarak çözümler sunmaktadır.

Masdaf, Türkiye genelindeki geniş bayi ve servis ağıyla, pompa teknolojileri alanında en iyi hizmeti, en kısa zamanda sunmayı misyon edinmiştir.

ERP direktiflerine uygun olarak geliştirilen, yüksek verimli pompa sistemlerini 70’ten fazla ülkeye ihraç eden Masdaf, bu ülkelerde kurduğu distribütörlük ve servis ağıyla da Türkiye'nin global markası olmayı hedeflemiştir.

  Bu haber 2599 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Şirket - Kurumsal HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı