HABER AKIŞI

İstanbul Hırdavat Fuarı Sektörün ve Türkiye’nin İhracat Hedefini Yakalamasına Katkı Sağlayacak

 Tarih: 24-07-2022 15:18:00  -   Güncelleme: 27-07-2022 21:41:00
Hırdavat ve nalburiye sektörünün dünyaya açılan tek arenası 6. Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, 15- 18 Eylül 2022’de kapılarını açacak. 6 yıldır ülkemiz ve MENA coğrafyası için Nalburiye ve Hırdavat sektöründe büyük bir eksikliği ortadan kaldıran fuar, sektörün ihracat hedeflerini yakalamasına her geçen gün daha fazla katkı sağlıyor.

Avrasya’nın kalbindeki konumuyla, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgeleriyle ticari bağlantılar için güçlü fırsatlar sunma iddiasını sürdüren Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, 2022 yılında maksimum verim sağlamak amacıyla “Birlikte Büyüyoruz” sloganıyla katılımcı ve ziyaretçilerden aldığı yoğun talep ile 25.000 m2’lik alana İFM 5-6-7. hallere taşınıyor.

Sektörün ihracat hedefi 15 milyar dolar

Türkiye hırdavat sektörü bu yıl önemli bir atılım yaşayarak ihracatta rekor kırmaya hazırlanıyor. Alınan siparişler Türkiye’nin dünyada yeni üretim merkezi olmaya başladığını ortaya koyuyor. Gelişen olaylarla Rusya-Ukrayna çıkmazı, Çin’in kapanması, Avrupa, MENA ve Afrika bölgesinin yeni üretim merkezi arayışlarını daha fazla ihtiyaç haline getirmiştir. Bu doğrultuda Türkiye jeo-stratejik yapısı, ulaşılabilir konumu, kaliteli üretimi ile hedef pazar ülke konumundadır. Pandemi şartlarında gerçekleştirilen fuarda yapılan ihracat rakamlarını göz önüne alınca 15-18 Eylül 2022 yılında 15 Milyar doların üzerinde ihracat anlaşmalarının merkezini 300’e yakın katılımcısı ile hırdavat fuarı oluşturacaktır.

İstanbul Hırdavat Fuarı milyonlarca dolarlık anlaşmalara ev sahipliği yapıyor

Ziyaretçilerin tüm sanayi sektörüne hitap eden nalbur ve hırdavat sektörüne dair

20 bin kalem ürünü buldukları İstanbul Hırdavat Fuarı’nda katılımcılar milyonlarca dolarlık anlaşmalara imza atıyor.

Nalbur ve Hırdavat sektöründe Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası fuarı olmasının etkisiyle Türkiye’nin 81 ilinden ziyaretçilerini ağırlıyor. Fuar ayrıca Türkiye’nin ticaret ve sanayi odaları, sanayi bölgelerinden gelenlerin oluşturduğu sivil gruplar ve alım heyetleri ile yoğun bir ticaret ortamı sağlıyor.

Rekor katılımcı ve ziyaretçisiyle nalbur ve hırdavat sektörünün dünyaya açılan kapısı

Bu sene de 270’in üzerinde katılımcı ve 25.000’in üzerinde rekor ziyaretçi beklediklerini belirten İstanbul Hırdavat Fuarı Proje Yönetmeni Zülkü Karadayı; “Nalburiye, Hırdavat sektöründe Kuzey Afrika ve Ortadoğu’nun en büyük spesifik fuarını düzenlemenin sorumluluğunun farkındayız. Fuar katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin en yüksek verimi elde etmesi adına reklam ve tanıtım faaliyetlerimizi ulusaldan uluslararası mecralara taşıyarak 11 dilde Avrupa, Bakanlar, MENA Bölgesi, Kafkas Bölgesi ve Uzakdoğu Bölgelerinde kendi dillerinde reklam tanıtımları gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu bölgelerde ticari alım heyetleri ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. 6. Uluslararası Hırdavat fuarımız bu yıl yeni taşıdığımız 25 bin m2 alanla birlikte katılımcımızda da 3 kat büyüme kaydettik. Sektörde birçok üründe yeni üreticilerimizi ziyaretçilerimizle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Fuarı ziyaret edecek profesyonel ziyaretçilerin verim alabilmesi için 4 gününü fuara ayırmasını öneriyoruz” dedi.

Nalbur ve Hırdavat sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmek için sizde İstanbul Hırdavat Fuarı’nı ziyaret edin

Sektörün ülkemizdeki uluslararası tek buluşma noktası İstanbul Hırdavat Fuarı 15-18 Eylül 2022 tarihlerinde, 6.kez İFM’de 5.6.7.hall’de düzenleniyor. Bu büyük buluşmada siz de yerinizi alın! Ücretsiz davetiye ve detaylı bilgi için; www.istanbulhirdavatfuari.com

  Bu haber 17681 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Fuar-Etkinlik-Turizm HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı