HABER AKIŞI

Eyüpsultan'da öykü yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

 Tarih: 28-03-2021 20:31:47
Eyüpsultan Belediyesinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği öykü yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.

2023 Eğitim Vizyonu perspektifiyle, öğrencilerin edebiyata olan ilgilerini artırmak, düşünce dünyalarına özgün bir yaklaşımla katkı sunmak amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni Eyüpsultan Belediyesi’nde gerçekleşti.

Ödül törenine Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alper Asım Özer, Biltes Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Can Uysal ile dereceye giren öğrenciler ve veliler katıldı. 

İLÇEDEKİ DİL OKULLARININ SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

Başkan Deniz Köken, dil okullarının sayısını artıracağını söyleyerek “Biz Eyüpsultan’da herhangi bir liseden mezun olan çocuğun dil sorunu olmasın istiyoruz. Bu konuda Biltes zaten uzman. Hem onlardan da destek alacağız hem de ilçedeki dil okullarının sayısını artıracağım. Bu öykü yarışmasını bir daha ki seneye İngilizce yapacağız. Yarışmaya katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

YARIŞMAYA YAKLAŞIK 3 BİN ESER KATILDI

Öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan yarışmaya, ilçede bulunan okullardan yoğun katılım oldu.

Öğrenciler tarafından yazılan yaklaşık 3 bin eser yarışmada kurul tarafından değerlendirmeye alındı. 

Yarışma ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik 3 ayrı kategoride gerçekleştirildi.

Yarışmanın, ilkokul öğrencileri için konusu “Benim Kahramanım”, ortaokul öğrencileri için konusu “Doğa İçin Yaz” ve lise öğrencileri için konusu “Merhamet" oldu. Yarışmada ilk üçe girenlere tablet, ilk 30’a girenlere ise bir yıllık İngilizce kursu ödülü verildi.

  Bu haber 28582 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı