HABER AKIŞI

ESDER; KOSGEB İN BANKALAR İLE FAİZ İNDİRİMİ PİYASAYI HAREKETLENDİRECEKTİR

 Tarih: 23-11-2019 19:09:10
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus; Kosgeb'in özellikle kobilerin finansmana daha kolay erişimi ile ilgili bankalar ile anlaşmaya gitmesi piyasalara ve üretime olumlu etkileyecektir." dedi.

Çelikus ; Son dönemlerde hükümetin ekonomi konularında yapılan bazı iyileştirmeler ile esnafın ticari olarak rahatlamasına ciddi olarak destek verdiğini, Esnaf ve Kobiler için önemi sürekli artan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB in yeni uygulamaya aldığı programında, piyasalara ve istihdama her alanda canlılık getireceğini ifade etmişlerdir.

Çelikus ; Kosgeb in bu desteğinden yaralanacak olan Esnafların, özellikle KOSGEB'in girişimcilik desteklerinden yararlanan ya da yararlanmayı planlayan yeni girişimciler olacağını söyledi.

Çelikus ; ESDER Esnaf ve Sanatkarlar Derneği olarak Esnafların ve Kobilerin bu desteklerinden faydalanması için KOSGEB Girişimcilik eğitimleri organize ederek, esnafların bu desteklerden faydalanmaları konusunda esnafların gelişmelerinde her alanda destekleyeceklerini ifade ettiler.

GELENEKSEL GİRİŞİMCİYE 50 BİN, STRATEJİK VE ÖNCELİKLİ GİRİŞİMCİYE 500 BİN KREDİ FİNANS DESTEĞİ,  

Geleneksel girişimcilere 50 bin liraya kadar, Stratejik ve öncelikli sektörlerdeki işletmelere de 500 bin liraya kadar kredi finansman desteği sağlayan programa Çelikus; Esnafların mutlaka faydalanması gerektiğini Kosgeb desteği ile işyerini açan esnafların kosgeb desteği alarak mutlaka işyeri açmalarının önemini ve esnaflara sağlanan desteklerden mutlaka faydalanılmasını gerektiğini, esnaflara da çok büyük avantajlar sunduğunu dile getirmiştir. .   

KOBİ'lerin finansmana daha kolay erişimi için KOSGEB'in bankalarla yaptığı protokol ile esnaflara ve işletmelerin lehine büyük bir avantaj getirdiğini dile getiren Çelikus; KOSGEB in bankalarla yaptığı yeni anlaşmayla Finansman Destek Programı'nda faiz oranlarını aşağı yönlü revize ettiğini, 175 baz puanlık bir indirim yaptığını, Kredi kullanan KOBİ'lere, bu revizyonla birlikte artık 15 bin liraya kadar daha az maliyetli finansman kullanabileceğini ifade etmişlerdir.

  Bu haber 539 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı