HABER AKIŞI

Dersankoop Ortakları Yeni Yatırımlara ve Büyümeye Mehmet Mahşuk Gülaçar ile devam dedi

 Tarih: 21-09-2020 17:31:16
Yoğun katılımla gerçekleşen Dersankoop olağan genel kurulunda Kooperatif ortaklarının %97’si Başkan ve Yönetim Kuruluna istediği tüm yetkileri ve oylarını vererek güveniyoruz çalışın mesajı verdi...

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin (İOSB) içinde yer alan S.S. İstanbul Deri Mamulleri Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi’nin  (Dersankoop) Covit-19 salgını nedeniyle ertelenen Genel Kurulu 20 Eylül Pazar Günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Görevlendirilen Hükümet Komiserlerinin gözetiminde gerçekleşti.

Saat 09.00 dan itibaren yoğun bir kayıt ve katılım trafiği yaşanan genel kurul 304 ortağın hazirun cetvelini imzalamasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Divan heyetinin oluşmasının ardından söz alan Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR yönetim kurulu üyeleri ile 10 yılda yaptığı hizmetleri ve TRİOS 2023 Projesindeki başarılı yönetimlerinin ortaklarına kazandırdığı maddi ve manevi kazançları özetledi.

Mahşuk GÜLAÇAR tekrar seçildikleri takdirde hemen başlayacakları C-BLOK ve eski binaların proje aşamaları ile tapularının durumu hakkında geniş bilgi verdi.

Muhalefetin yalan ve iftiralarını gerçekleri haykırarak cevapladı;

GÜLAÇAR, karşısında muhalefet oluşturmaya çalışan 8–10 kişiyi geçmeyen bir gurubun genel kuruldan birkaç ay önce televizyon kanallarından başlattıkları ve genel kurul günü sandalyelere bıraktıkları fakat altına isimlerini yazıp imzalamadıkları yani iddialarını bile sahiplenmedikleri iki sayfalık yalan ve iftira dolu söylemlerine ve yazılanlara tek tek okuyarak cevap verdi.

Mahşuk Gülaçar’ın kendinden emin tavrı ve iddialara verdiği cevaplar salondaki kooperatif ortakları tarafından büyük bir alkışla karşılanarak kabul gördü.

Başkan Mahşuk Gülaçar’ın konuşmasının ardından Divan Heyeti 9 maddeden oluşan gündemi görüşmeye devam etti;

Gündem maddelerinin ekseriyeti oybirliği ile kabul edilirken sadece birkaç maddede muhalefet 6 ile 12 arasında değişen oylar aldı Mahşuk Gülaçar ve Yönetim Kurulu ise geri kalan 290’nın üzerindeki oyu alarak gündem maddelerinin tamamında ortaklarının güven ve teveccühünü kazanarak yeniden göreve getirildiler.

Genel Kurul Başkan Mehmet Mahşuk Gülaçar’ın teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

 

  Bu haber 521 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı