HABER AKIŞI

BonaBant Y.K. Başkanı Nida Beyoğlu Arslan’a “Girişimcilik Ödülü”

 Tarih: 26-09-2021 13:38:23
Mersin’de kurdukları tesisle akrilik bant üretimi yapan BobaBant firması kurucusu Nida Beyoğlu Arslan’a “Girişimcilik Ödülü” verildi.

Mersin’de ikincisi düzenlenen Rota Business İş ve Ekonomi Ödülleri sahiplerini buldu. 14 dalda ödül verilen gecede BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan’a seçici kurul tarafından yılın “Girişimcilik” ödülü verildi. Nida Beyoğlu Arslan’a ödülünü Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer takdim etti.

Aldıkları ödülün kendileri için çok anlamlı olduğunu belirten Arslan, “Bu güzel gecede aranızda bulunmaktan ötürü çok mutluyum. Almaya hak kazandığımız girişimcilik ödülü bizim için çok değerli. Ben henüz 28 yaşındayım ve BonaBant markamız ile 3 sene gibi kısa bir sürede büyük bir yol kat ettiğimize inanıyorum. Edindiğimiz bu başarıda kadın emeğinin rolü çok fazla. Biz firma olarak kadınlarımızın gücünün farkındayız ve kadın istihdamına büyük ölçüde önem veriyoruz. Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum; Gerek Mersin’de gerekse Türkiye’nin 81 ilinde bulunan işletmelerin özellikle sanayide kadın istihdamına daha fazla destek olmalarını bekliyoruz. Unutmayalım ki kadının olduğu her alanda başarı mutlaka vardır. Bu gecede emeği geçen herkese bizleri bu ödüle layık gören değerli jüri üyelerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

BonaBant hakkında:

Mersin’de 2018 yılında Aykut Gıda Ambalaj çatısı altında koli bandı sektöründe faaliyetlerine başlayan BonaBant, Türkiye’nin 1. “akrilik bant” üreticisi firması olarak üretimlerine ara vermeden devam etmektedir.

1989 yılından beri Mersin’in köklü firmalarından biri olarak faaliyetlerine devam eden Aykut Gıda çatısı altında kurulan BonaBant bugün yıllık 5000 ton üretim kapasitesine sahiptir. 

Hedeflerinin odağına, kaliteli ürünleri ve hizmeti ile müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak olan BonaBant’ın üretim biriminde 45 personel istihdam edilmektedir.

  Bu haber 3953 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı