HABER AKIŞI

BMC CEO’su eski İTO Başkanı Murat Yalçıntaş İTO’da yapılan törende Pofesörlük Cübbesini giydi

 Tarih: 11-06-2021 00:57:01
İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 2005-2013 yılları arasında iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan Murat Yalçıntaş için profesörlük unvanı alması ve BMC CEO’su olarak atanması sebebiyle bir tören düzenlendi.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç: “Sayın Yalçıntaş’ın başarılı çalışmalarını, 50 yılı aşkın süredir Türk otomotiv sanayisinde yerli ve milli teknoloji ile ticari ve savunma sanayi araçları üreten BMC’nin CEO’luğunda da göstereceğinden şüphemiz yoktur"

BMC CEO’su Prof. Dr. Murat Yalçıntaş: "İTO bizim için sadece bir Oda değil, ilk gerçek üniversitemizdi. Kitabımız tüm İstanbul, hocalarımız tüm üyelerimizdi"

İTO’dan yapılan açıklamaya göre, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’in davetiyle Meclis toplantısına katılan Yalçıntaş’a profesörlük belgesi takdim edildi. Ardından, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Murat Yalçıntaş’ın profesörlük cübbesini giydirdi.

Cübbe giydirme töreninin ardından Yalçıntaş için İTO adına hazırlatılan plaketi, İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran ve İTO Yönetim Kurulu Başkanı Avdagiç takdim etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Murat Yalçıntaş’ı, ticari ve savunma sanayi aracı üreticilerinden BMC’nin CEO'su olması sebebiyle kutladı.

Yalçıntaş’ın İTO başkanlığından ayrıldıktan sonra eğitim faaliyetlerine ve akademik çalışmalara yöneldiğini ve kalıcı hizmetler gerçekleştirdiğini belirten Avdagiç: “Sayın Yalçıntaş, bu gayretlerinin semeresini aldı. Giriştiği her işte başarılı olmasıyla, en iyiyi yapmasıyla bize örnek olan Başkanımız, geçen hafta ‘profesör’ unvanını almaya hak kazandı. Güzel bir gelişme daha oldu. Geçen hafta, BMC’nin CEO’su olarak göreve başladı. Sayın Yalçıntaş’ın başarılı çalışmalarını 50 yılı aşkın süredir Türk otomotiv sanayisinde, yerli ve milli teknoloji ile ticari ve savunma sanayi araçları üreten BMC’nin CEO’luğunda da göstereceğinden şüphemiz yoktur." ifadelerini kullandı.

İTO camiası adına BMC CEO’su Yalçıntaş’ı tebrik eden Avdagiç: “Onunla çalışmaktan, aynı yolda yürümekten büyük mutluluk duyan bir ‘yol arkadaşı’ olarak, Başkanımızın bu mutlu anında yanında olmaktan mutluluk duyuyorum." açıklamasında bulundu.

"BÜTÜN DENEYİM VE BİRİKİMİMİZİ İTO’DA YENİDEN İNŞA ETTİK"

BMC CEO'su Murat Yalçıntaş da İTO’nun kendisi için sadece bir Oda değil, aynı zamanda ilk “gerçek üniversitesi” olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:    "Biz, bir şehrin ekonomisinden bir ülkenin ekonomisine, bir ülkenin ekonomisinden dünya ekonomisine kadar ekonomi ve ticaretle ilgili bütün deneyim ve birikimlerimizi burada yeniden öğrendik, yeniden inşa ettik, yeni vizyonlar edindik. Sadece ticareti ve ekonomiyi öğrenmedik İTO’da. Kadro olmayı, kalıcı dostluklar kurmayı, ülkemiz için, şehrimiz için üretmeyi de öğrendik. Kitabımız tüm İstanbul, hocalarımız tüm üyelerimizdi."

En duygusal ve mutlu anlarını İTO’da dostlarının arasında yaşadığını aktaran Yalçantış, “Bugün benim mutluluğumu artıran, benim için profesörlük unvanını bir akademik unvan olmanın ötesine taşıyan en önemli şey, bunu dostlarımla, sizlerle paylaşıyor olmamdır. Bu cübbe, benim için hem İstanbul Ticaret Odası’nı hem İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni bütünleştiren bir anlam taşıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Yalçıntaş, plaket törenini düzenleyen İTO Başkanı Avdagiç’e de teşekkür ederek, "Bana bugün dostluğun en güzel halini yaşattığı için Başkanıma ve şahsında İstanbul Ticaret Odası camiamıza teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.  

İTO Basın Danışmanlığı

  Bu haber 7863 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı