HABER AKIŞI

Bioenerji Uzmanı Hülya Gözaçan: “İnsan Akıldan ve Enerjiden İbarettir, Herkes Aklını ve Enerjisini Yönetmeyi Öğrenmelidir”

 Tarih: 20-11-2020 01:55:24
Sağlığında, Sosyal yaşam ve İş hayatında sorun yaşayanlar enerjilerini artırmayı ve bu enerjiyi pozitif kullanmayı öğrenmek için Bioenerji Uzmanı ve Profesyonel Koç Hülya GÜZAÇAN’dan eğitim alıyor.

“Her gün ve hızla ortaya çıkan gelişmeler, salgın, artan ölümler, yeni ve uyulması zor kurallar ve yasakların insanların yaşamını etkilediğine ve bu nedenle olumsuz davranış ve ilişkilerin çoğaldığına tanık olmaktayız. Oysa kendimizi ve yeteneklerimizi tanırsak, aklımızı ve enerjimiz yönetmeyi bilirsek her güçlüğün üstesinden kolayca gelebileceğimize tanık olacağız” diyen Bioenerji Uzmanı ve Profesyonel Koç Hülya GÜZAÇAN ile iş insanlarına ve Esnaf Bülteni Dergisi okurları için konuştuk.

Bioenerji ve profesyonel koçluk mesleğini neden seçtiniz?

“29 yaşında 300 kişilik bir fabrikanın ortağı olarak hayal ettiğim başarılara ulaşmıştım ama içsel huzurumu istediğim ölçüde yakalayamamıştım. Maddi dünyadaki hedefler beni istediğim refaha ulaştırmıştı ama aradığım mutluluğu ve huzuru buldurmamıştı, bir şeyler eksikti. Bu eksiklik içsel yolcuğuma çıkma zamanının geldiğini anlattı. Herkesin bu yaşamda bir görevi vardı. Huzuru yakalayıp insanlara huzuru buldurmak istiyordum. Hem hedeflerine ulaşmalarına hem de huzuru bulmalarına vesile olup bol hayır duası almak istiyordum.

Uzun bir zaman kişisel gelişim eğitimlerini aldıktan sonra bilimsel eğitimleri ilimle birleştirerek aradığım huzuru bulmuştum, sıra insanlara yol göstermeye gelmişti.

Bu yüzden meslek olarak Profesyonel Koçluk yapmaya ve içsel yolculuklarını tamamlamaları içinde “Bioenerji Uzmanlığı Eğitimini” vermeye başladım.

Son 10 yılda insanların kalbine dokunmak ve dualarını almak fikriyle binlerce okuyucu, 600’ den fazla danışan ve yüzlerce öğrencimin kalbine dokunup kariyerlerinde hedeflerine ulaştırmakla birlikte içsel huzurlarını da buldurmalarına beni vesile etti.

Bioenerji nedir ve hangi alanlarda bu eğitimi kullanabiliriz?

“Her şey enerjidir ve her şey bundan ibarettir” diyerek Albert Einstein bize kısaca bu bilimi özetledi aslında. Tasavvuf büyüklerimizden Hz. Mevlana‘da  “Ey kardeşim! Sen düşünceden ibaretsin. Gül düşünürsen gülistan, diken düşünürsen dikenliksin” diyerek düşüncenin her şey olduğunu bize anlatmıştır.

Düşüncede bir enerjidir. Dünyaya bilimi ve ilimi yayan bu iki üstadın bize anlatmak istediği akıldan ve enerjiden ibaret olduğumuzdur.

İnsan “akıldan ve enerjiden ibarettir, bu nedenle herkes zihnini ve enerjisini” yönetmeyi öğrenmelidir.

Bioenerji tanımı yaşam enerjisi, Türkçe tam karşılığı ise “yaşam akımı” dır.

Her canlı yaşamak için yaşam akımına yaşam enerjisine ihtiyaç duyar. Yüce Allah bize bunu ayetinde de sade bir şekilde derin bir anlamla anlatmıştır. "Onun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez”. (En’am Süresi 59. Ayet)

Bilimsel olarak atomdan gelen enerji olmadan canlılar hayatta kalamaz. Peki, o atoma enerjiyi veren kimdir? Tabi ki Ya Küddüs Ya Melik Allah (c.c)‘dır. Bize verdiği yaşam enerjisini aldığında yaprak kurur düşer ve insanda canını teslim etmiş olur. Bu anlamda enerji her şeyden önemlidir.

Enerjimizi arttırır, zihnimizi pozitif tutarsak hem ilimsel hem bilimsel yasalar sağlıklı kalacağımızı, başarılı olacağımızı kanıtlıyor.  Kuran’ı Kerim ışığında ve bilimsel kaynakların kanıtladığı bu bilgilere sahip olmalıyız. Zihin ve enerji yönetimi eğitimi olan “Bioenerji Uzmanlığı Eğitimim” bir anlamda yaşamı kolaylaştıran Rabbin lütfettiği bir ilimdir.

Bioenerji terapi seanslarına en çok kimler gelir?

Hz Mevlana “Dert yol gösterir“ der. Aslında sağlık sorunlarıyla gelen danışanlarım terapilerimde enerjisiz olduklarını ve negatif düşüncelerin onları hasta ettiğini kavrar. Sadece sağlık için yararlı demek haksızlık olur. Enerjimiz yükseldiğinde bireysel ilişkilerimiz düzelir,  kendine güven artar kariyerde başarılı olacak motivasyonu ve gücü içinde buluyor danışanlar. En güzeli de içsel huzur ve mutluluğa kavuşmuş oluyorlar. Terapiler sonrası söyledikleri “Hocam hakkınız ödenmez” cümlesi beni çok mutlu ediyor. Her mesleğin bir yorgunluğu vardır bu kelimeler tüm yorgunluğumu unutturur.

Bedensel hastalıklarından ve ağrılarından kalıcı olarak kurtulmak isteyenler, başarılarının önündeki engelleri kaldırmak isteyenler, kariyerinde hak ettikleri yere ulaşmak isteyenler, panik ataklarından kurtulmak isteyenler, ruhsal yükseliş yaşamak içsel mutluluğa kavuşmak isteyenler bizlere geliyorlar. Ve kısa zamanda hayallerine kavuşuyorlar. Yüzlerce memnun danışanım ve öğrenci referansım var, zaman zaman öğrencilerimle youtube Hülya Gözaçan kanalımda yaşadıkları mutlulukları ve başarıları paylaşıyorum. Umutsuz olan insanlara örnek güzel çalışmaları fark ettirmek hepimizin borcu. Allah c.c bizlere ilim verdiğinde bunu yaymamız içinde bize lütfediyor.

Bilinçaltı temizliği seansına neden çok talep alıyorsunuz?

Negatif düşüncelerle insanların hayatları tıkanıyor, sağlık problemleri, kısmet hatta bereket sıkıntılarının ana kaynağı bu olumsuz duygularımızdır.

İbn-i Sina; Hastalıkların nedeninin negatif duygularımız olduğunu bizlere iletmiştir. ÖFKE karaciğeri, KEDER akciğeri, ÜZÜNTÜ mideyi, STRES kalp ve beyni, KORKU böbrekleri yorar… Bunlar vücutta artınca ve sürekli ise, o organ hasta olur.

Bunun bilincinde ruh-zihin-bedensel şifa bulmamız için negatif duygulardan zihni temizliyoruz. Duygular silinmez, duygu dönüşümü olur ve yaşadıklarınız deneyim haline gelir sizi üzmez yaşamınızı artık etkilemez. Bu çabuk iyileşmenizi tekrar hastalanmamanızı sağlar. İlişkiler düzene girer, ekonomik sıkıntılarınızdan da zihninizi daha iyi yönetmeniz nedeniyle kurtulursunuz.

Bu yararlarından dolayı herkesin atalarından gelen ve geçmiş deneyimlerinden gelen negatif düşüncelerinden kurtulması için hiç beklemeden daha fazla kayıplar vermeden ‘ Bilinçaltı temizliği seansıma’ bekliyorum.

Hülya Gözaçan kimdir:

2008 yılına kadar kariyerinde hayal ettiği tüm başarılara ulaşan Hülya Gözaçan ‘ın içsel yolculuğuna çıkması ve maddi dünya ‘ya olan isteklerinin aradığı mutluluğu getirmediğini görmesiyle ruhsal olarak Yaradan’a dönüş yolculuğu olarak tabir ettiği zihinsel arınma çalışmalarını 3 yıl sürdürmüştür. Bu zaman zarfı içinde çalışma hayatına ara vermiş kendini namaza ve Kur’an-ı Kerimi anlama çalışmalarına adamıştır. Yaradan’ın nasip ettiği ilim ile yüksek bir enerji frekansı bulmuş önce kendi zihinsel arınmasını ve bedensel şifalanmasını gerçekleştirdikten sonra 2011 yılı itibariyle gelen danışanlarına zihinsel arınma ve bedensel şifalanma terapileri uygulamaya başlamıştır. 500’ den fazla seans ve terapi uygulayan Hülya Gözaçan Üstadımız 2016 yılında gelen talepler doğrultusunda ilk öğrencisini yetiştirmiştir. Gelen her bir öğrencisini ‘Can Parçam’olarak adlandıran üstadımız ilklerin heyecanı hep kalpte özeldir diyor başarıyla öğrendiklerini uygulayan Aile Hekimi Faruk Avlanmaz’dan gurur ile söz edip başarının önündeki tek engel insanın zihnidir diye ekliyor.’ İnsan inandığı sürece, zihnini arındırıp pozitifte kadığı sürece başaramayacağı hiçbir şey yoktur ‘diyor.’ Çünkü Allah (c.c) tüm kâinatı İnsana olan sevgisi için yaratmıştır ve duayı bir isteme aracı olarak vermiştir. Ama en büyük mucize aklı hediye etmiştir. İnsan zihnini yönetmeyi O’nun emirleri doğrultusunda öğrendiğinde önünde engel tek kendisidir, kendi engellerini kaldırdığında Allah Celle Celaluhu tüm isteklerine ol diyecektir. Biz insanların içlerindeki mucizeyi bulmalarına sadece vesileyiz. İnsanın kendisi bir mucizedir’ diyerek hayallerini gerçekleştirmek isteyenlerin yolunu ilim ve bilim ile aydınlanmasına vesile oluyor.

Kariyerinden;

28 Nisan 1979 Almanya’da doğdu. İlkokuldan üniversiteye kadar öğrenimini, İzmir’de tamamladı. Bursa Uludağ ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini bitirdi. 1997 yılında ailesi ile birçok dünya markasına üretim ve Avrupa’ya ihracat yapan “FG Tekstil” firmasını kurdu. 2005 yılında çıkardıkları “Fuga Jeans” isimli marka ile “Turkualit”e devlet desteklerinden yararlanmaya hak kazandılar. 300 kişilik personel ile Avrupa ve Rusya pazarında hem toptan hem de zincir mağazalar ile “Fuga Jeans” isimli markayı tutundurmayı başardılar. Rusya’da 3 yıl yaşadı. 2009 yılında şirketinden ayrılıp üniversite yıllarında yüreğinde olan eğitmenlik idealini gerçekleştirmek için 6 yıl boyunca özel sektördeki çeşitli şirketlerde yöneticilik yaptı. Bu arada Türk firmalarının eğitim ihtiyaçları ve marka yönetim eksiklerini tespit etti. Bunun için Yeditepe Üniversitesi Profesyonel Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, Yaşam Koçluğu ve NLP gibi Uluslararası geçerlilikteki sertifika programlarına katıldı ve başarıyla bitirdi. Özel şirketlerde ve bireysel talepler doğrultusunda “Kişisel Gelişim” seminerleri, kurslar, bireylere Meditasyon (Derin Düşünme) ile Bedensel ve Ruhsal arınma seansları vermeye başladı. Özellikle öfke kontrolü, stresle başa çıkma, depresyon ile mücadele, etkili iletişim, kariyer koçluğu, ilişki koçluğu, bilinçli aile eğitimleri ve Bioenerji terapileri ile birçok insanın hayallerini gerçekleştirmesinde yol gösterdi. Yıllarca “Tasavvuf ve Kuantum” metotları ile kendimi geliştirip bedensel ve ruhsal arınmayı sağlayacak “Kişisel Gelişim Kitapları” yazmaya başladı. Danışanlarının hayatlarında yaşadıkları olumlu gelişmeleri kendi ağızlarından bu kitaplarda okuyabileceksiniz. Danışanlarının memnuniyeti ve talebiyle Hülya Gözaçan Akademiyi kurdu. Binlerce okuyucu, yüzlerce memnun danışan referansı ile en çok talep edilen “Enerjisel Dönüşüm Liderliği “, “Bioenerji Uzmanlığı Eğitimi” ,” Yaşam Koçu” sertifika programları ile eğitim vermeye devam ediyor.

  Bu haber 121465 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Röportaj HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı