HABER AKIŞI

BATİAD, yola Bekir Taner Ateş ile devam edecek

 Tarih: 22-11-2019 00:33:00  -   Güncelleme: 22-11-2019 00:40:00
Triko ve Tekstil'in Merkezi Bayrampaşa’da seçim heyecanı vardı. Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BATİAD) gerçekleşen genle kurulda Bekir Taner ATEŞ ile yola devam etmeye karar verdi.

BATİAD’ın yeni Genel Başkanı yapılan Genel Kurulun Ardından Esnaf Bülteni dergisine şunları söyledi; BATİAD, 24.03.2010 tarihinde Doğan BAKIRCI’nın önderliğinde kuruldu. Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin genel amacı Tekstil Sektöründe yoğun olarak faaliyet gösteren üretici, tüccar ve tedarikçileri aynı çatı altında toplamaktır.

6 binin üzerinde triko-tekstil işletmesine ev sahipliği yapan Bayrampaşa 700’ün üzerinde toptan tekstil mağazaları ile üretim-istihdam ve ihracatta önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Bayrampaşa da faaliyet gösteren BATİAD üyesi işletmeler, Yılda 50 milyon adet triko, 150 milyon adet örme-dokuma kumaştan oluşan tekstil ve tekstil aksesuarları. Yılda 50 bin ton triko ipliği, 75 bin ton polyester, 75 bin ton naylon, 75 bin ton pamuk ipliği üretimi ve 30 bin ton geri dönüşüm rejenere ipliğinin tüketilerek yatırıma ve üretime dönüştüğü önemli bir ticaret ve istihdam noktasında faaliyet gösteren BATİAD Türkiye’nin en büyük ve en önemli temsil derneği olma özelliğini taşıyor.

Kurulduğu günden itibaren birçok faaliyete imza atan BATİAD Yönetim Kurulu 08.02.2013’te Ürettiği en büyük kazakla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

BATİAD sektörel tanıtım, defile ve bölgedeki okullara desteklerini arttırarak devam etti bizde bu destek ve faaliyetlere aralıksız devam edeceğiz. İlerleyen günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bayrampaşa Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları, bölgede bulunan hammadde tedarikçileri ve makina firmalarının desteğini alarak ortak projelere ve yeni rekorlara imzalar atacağız.

Sosyal medya sloganlarının #bayrampasatekstilmerkezi olan Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Bekir Taner Ateş görev süresince en önemli destekçilerinden birinin de yerel basın ve ekonomi medyası ile sıkı ilişkiler kuracaklarını belirtti.

Esnaf Bülteni Dergisi olarak bizde BATİAD Genel Başkanı Bekir Taner Ateş’e görevinde başarılar diliyoruz.

Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği

   (BATİAD) 2019-2022 YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Bekir Taner ATEŞ -  Ateş İplik – Yönetim Kurulu Başkanı

Cem Çağlayan EMİK - Çağlayan Triko - Başkan Yrd. - Üye İlişkileri Sorumlusu

Ramazan BESLİ - Meriç İplik - Başkan Yrd.- Tanıtım Medya İlişkileri Sorumlusu

Rasim MAZLUM - Mazlum Dokuma - Genel Sekreter

Cem AGÜL - Agül TEKSTİL(Cmy Clas Club) - Sayman

Mehmet Sabri İSTEMEZ - Gundi - Üye İlişkileri Sorumlusu

Nuri UĞURLU – Uğurlu İplik – Proje Sorumlusu

Mehmet KOCAMAN - Kocaman Triko(Tarz Cool) – STK Sorumlusu

İsmet ÖZTUNÇ - Moda Gerace – Yerel Yönetim Sorumlusu

  Bu haber 1775 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER STK-Vakıf-Oda-Birlik HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı